Denní menu, 9.2.2023: Plíšková nestačila na světovou desítku, Krejčíková obrat nedotáhla

Náročný program čekal na české tenistky v osmifinále na turnaji WTA v Abú Zabí. Barbora Krejčíková otevřela program v pravé poledne soubojem s turnajovou osmičkou Ljudmilou Samsonovovou z Ruska, proti které se sice nadechla k obratu a odvrátila pět mečbolů, ale v tiebreaku druhé sady nakonec padla. Karolínu Plíškovou pak později odpoledne porazila hladce ve dvou setech světová desítka a nasazená trojka Jelena Rybakinová. Zdeněk Kolář na challengeru ve Vilniusu porazil nasazenou trojku Jurije Rodionova a postoupil do třetího čtvrtfinále v řadě.

Plíšková se do čtvrtfinále neprobojovala
Konec na turnaji WTA v Abú Zabí potkal také Karolínu Plíškovou (20.). V osmifinále nedokázala najít recept na výraznou favoritku Jelenu Rybakinovou, se kterou prohrála 4:6, 2:6.

V prvním setu přitom nebyla proti světové desítce bez šancí a po ztrátě servisu hned v první hře měla dvakrát šanci skóre dorovnat. Své příležitosti ale nevyužila a ve druhém setu herně zcela odešla. Od stavu 1:0 prohrála pět gemů v řadě a žádný zázračný comeback předvést nedokázala.

Krejčíková obrat nedotáhla
Barboře Krejčíkové (30.) se nepovedlo vyzrát na světovou devatenáctku Ljudilu Samsonovovou (19.), se kterou po dvouapůlhodinové bitvě prohrála 5:7, 6:7(6).

Krejčíkové se nepovedlo dopodávat první set, v němž otočila z 1:4 na 5:4, ale výhodu brejku nevyužila. Nechala Rusku srovnat na 5:5 a následně ve 12. gemu po další ztrátě servisu prohrála úvodní dějství.

Ve druhém setu prohrávala česká tenistka už dokonce 2:5, přesto se jí povedlo ztrátu brejku dohnat a srovnat na 5:5, přestože čelila hned pěti mečbolům. O vítězce druhého setu musel nakonec rozhodnout tiebreak, v němž však Krejčíková nevyužila setbol a nakonec padla 6:8.

Utkání se více věnujeme zde.

Kolář si poradil s nasazenou trojkou
Zdeněk Kolář (214.) dál pracuje na svém návratu do druhé stovky světa. Na challengeru v litevském Vilniusu se mu povedlo porazit nasazenou trojku Jurije Rodionova (122.) 6:4, 1:6, 6:1 a postoupil do čtvrtfinále.

Kolář si zahraje v této sezoně už své třetí čtvrtfinále, čímž dává zapomenout na hodně nevydařenou druhou polovinu minulého roku, kdy naopak sbíral v drtivé většině zápasů porážky. Čtvrteční výhrou se znovu výrazně přiblížil k návratu do druhé stovky světa, ze které vypadl loni v září.

Mubadala Abu Dhabi Open (ženy, UAE, 780 637 USD, tvrdý povrch)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (30.) – Ljudmila Samsonovová (19.) 5:7, 6:7(6)
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (20.) – Jelena Rybakinová (KAZ, 10.) 4:6, 2:6

Vitas Gerulaitis Cup, Vilnius (muži, LTU, 118 000 USD, hala – tvrdý povrch)
Jurij Rodionov (AUT, 122.) – ZDENĚK KOLÁŘ (214.) 4:6, 6:1, 1:6