Denní menu, 28.9.2022: Muchová v Tallinnu po otočce zvítězila, postupuje i Krejčíková. Nosková na favoritku nestačila

Českým tenistkám se zatím na turnaji WTA v estonském Tallinnu daří, z prvního kola postoupily všechny čtyři. Tři z nich dnes hrály osmifinálové zápasy a úspěšné byly dvě. Karolína Muchová předvedla vítěznou otočku proti Viktorii Golubicové, v osmifinále naopak končí Linda Nosková. Večer na kurt nastoupila Barbora Krejčíková a oplatila Martě Kosťukové porážce z letošního turnaje v Eastbourne. Na jiném turnaji WTA v italské Parmě zvládla první kolo čtyřhry Renata Voráčová a uspěl také český pár Anastasia Detiuc, Miriam Kolodziejová. Sehraná deblová dvojice Roman Jebavý, Adam Pavlásek neuspěla v prvním kole turnaje ATP v bulharské Sofii. Další Češi hráli na challengerech a turnajích ITF.

Krejčíková uspěla v Tallinnu, postoupila do čtvrtfinále
Náročný souboj čekal v osmifinále turnaje WTA na Barboru Krejčíkovou (27.). S Ukrajinkou Martou Kosťukovou (56.) v této sezoně už prohrála na turnaji v Eastbourne, tentokrát však nezaváhala.

Česká hráčka se úspěšně vypořádala i s nepovedeným vstupem do utkání a skóre 0:3 v prvním setu, vývoj úvodního dějství otočila a nakonec zvítězila 7:5, 6:3. Ve čtvrtfinále na ni čeká třetí nasazená Beatriz Haddad Maiaová.

Muchová v Tallinnu postupuje do čtvrtfinále
Karolína Muchová (224.) zvládla v estonském Tallinnu vítěznou otočku, v osmifinále porazila Viktoriji Golubicovou (89.) 3:6, 6:0, 6:2. V první setu Češka vedla rychle 2:0, ale poté prohrála čtyři gemy v řadě a následně ztratila celý první set. Druhý set byl jednoznačnou záležitostí v podání 26leté české tenistky, která své švýcarské soupeřce nadělila kanára.

Šňůru vyhraných gemů nakonec Muchová natáhla až na číslo deset, v rozhodující sadě se rychle dostala do vedení 4:0. Poté přišla jen drobná komplikace v podobě ztráty podání a snížení Golubicové na 1:4, rozhodující sadu ale nakonec Češka bez problému dotáhla do vítězného konce.

Více se utkání věnujeme zde.

Nosková do čtvrtfinále neprošla
Česká kvalifikantka Linda Nosková (105.) se loučí s turnajem WTA v Tallinnu v osmifinále. Nad její síly byla třetí nasazená Brazilka Beatriz Haddad Maiaová (15.), se kterou prohrála ve dvou setech 1:6, 5:7. Česká hráčka měla své šance. Po ztrátě podání v páté hře druhé sady předvedla velmi rychlý rebrejk a v osmém gemu měla dva brejkboly na 5:3. Tuto příležitost však nevyužila a po další ztrátě servisu v jedenácté hře už nedokázala s výsledkem nic udělat.

Jebavý s Pavláskem se v Sofii neprosadili
Roman Jebavý a Adam Pavlásek naskočili v bulharské Sofii do svého prvního společného utkání na turnaji ATP, úspěch ale nezaznamenali. V úvodním kole prohráli se Srby Ivanem a Matejem Sabanovovými 6:7(5), 4:6 a nenavázali na nedávné vítězství z challengeru ve Štětíně, kde před dvěma týdny tento pár dokázali porazit.

Kolář v Lisabonu postupuje na úkor Kopřivy s Pospíšilem
Zdeněk Kolář po boku svého portugalského parťáka Goncala Oliveiry v Lisabonu porazil v prvním kole čtyřhry českou dvojici Vít Kopřiva, Jaroslav Pospíšil 6:3, 7:6(4). První sadu rozhodl jediný brejk Koláře s Oliveirou v šestém gemu. Ve druhém setu měli zprvu navrch Kopřiva s Pospíšilem, kteří se dostali do vedení 3:0, náskok jednoho brejku ale udržet nedokázali a nakonec set prohráli v tiebreaku.

Tři české deblistky zvládly v Parmě první kolo
Český pár Anastasia Detiuc, Miriam Kolodziejová zvládl první kolo na turnaji WTA v italské Parmě, své ruské protivnice Angelinu Gabujevovou a Anastasii Zacharovovou přehrály české tenistky hladce 6:0, 6:2. Svým soupeřkám nabídly za celý zápas jen tři brejkboly a všechny odvrátily.

Z postupu do osmifinále deblového turnaje se v Parmě raduje také Renata Voráčová, ta po boku Polky Pauly Kaniaové-Chodunové porazila maďarsko-belgický pár Anna Bondarová, Kimberley Zimmermannová 6:4, 6:3.

Sofia Open, Sofie (muži, BUL, 534 555 EUR, tvrdý povrch – hala)
I. Sabanov, M. Sabanov (oba SRB) – JEBAVÝ PAVLÁSEK 7:6(5), 6:4

Tallinn Open (ženy, EST, 251 750 USD, tvrdý povrch – hala)
Viktoria Golubicová (SUI, 89.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (224.) 6:4, 0:6, 2:6
LINDA NOSKOVÁ (105.) – Beatriz Haddadová Maiaová (BRA, 15.) 1:6, 5:7
BARBORA KREJČÍKOVÁ (27.) – Marta Kosťuková (UKR, 56.) 7:5, 6:3

Parma Ladies Open (ženy, ITA, 251 750 USD, antuka)
Bondarová (HUN), Zimmermannová (BEL) – Kaniaová-Chodunová (POL), VORÁČOVÁ 4:6, 3:6
Gabujevová, Zacharovová – DETIUC, KOLODZIEJOVÁ 0:6, 2:6