11. 8. 2022
Zpravodajství Turnaje

Pardubická juniorka: Nicod zvládl dvojboj. Valentová povolila Forejtkové jen tři gemy

V pořadí 95. ročník prestižní Pardubické juniorky nabídl ve čtvrtek kompletní semifinále dvouhry a finále čtyřhry. Nejvýše nasazený Jakub Nicod vyzrál zkraje programu na Maxima Mrvu. Druhým finalistou turnaje chlapců se stal Hynek Bartoň, který potvrdil roli favorita proti Patrikovi Homolovi. Nasazená jednička Tereza Valentová si bez potíží poradila s teprve třináctiletou Eliškou Forejtkovou. Magdaléna Smékalová ve druhém dívčím semifinále porazila Nelu Charvátovou. Z deblového titulu mezi dívkami se radují Katrin Pávková a Nela Jandová, v chlapecké čtyřhře triumfovali Jakub Nicod a Matthew William Donald.

Nicod a Bartoň v semifinále nezaváhali
Turnajová jednička Jakub Nicod splnil papírové předpoklady a postoupil do finále Pardubické juniorky. Osmnáctiletý tenista přehrál ve čtvrtečním duelu na centrálním dvorci o tři roky mladšího vyzyvatele Maxima Mrvu po hodině a čtvrt 7:5 a 6:2.

Utkání bylo vyrovnané až do dvanáctého gemu, v němž Nicod po dlouhé přetahované poprvé prolomil podání Mrvy a získal tím první set. V jednoznačnějším druhém dějství přidal na své konto další dva úspěchy na returnu.

Soupeřem Nicoda v pátečním finále bude druhý nasazený Hynek Bartoň, jenž porazil na kurtu číslo 7 v souboji dvou osmnáctiletých hráčů Patrika Homolu po hodině a 22 minutách 6:4 a 6:2.

Tenisté si v obou setech na úvod vyměnili podání. Poté už však sbíral úspěchy na returnu pouze Bartoň. Sám naopak na svém servisu dominoval, k postupu si celkově pomohl pěti esy.

Valentová nedala šanci Forejtkové, ve finále je i Smékalová
Nejvýše nasazená účastnice turnaje Tereza Valentová přehrála v semifinále třináctiletou Elišku Forejtkovou po necelé hodině 6:1 a 6:2. Patnáctiletá Valentová měla utkání zcela pod kontrolou, své vítězství ozdobila hned pěti využitými brejkboly.

Druhou finalistkou dívčí dvouhry se stala šestnáctiletá Magdaléna Smékalová, jež vyzrála po setech 6:4 a 6:2 na taktéž šestnáctiletou Nelu Charvátovou. Smékalová v prvním setu nejprve prohrávala 0:2 a 1:3, poté neudržela vedení 4:3 s brejkem, poslední dva gemy úvodní sady ale získala na svou stranu. Ve druhém setu už si vlastní podání střežila, úspěch jí zajistily brejky ze třetí a sedmé hry.

Pávková s Jandovou opanovaly soutěž čtyřhry
Naprosto dominantní výkon předvedly ve finále dívčí čtyřhry Katrin Pávková a Nela Jandová, které si poradily s dvojicí Valerie Huťková, Vendula Valdmannová po pouhých 49 minutách 6:1 a 6:0. Nasazené dvojky neztratily při svém tažení za titulem ani set, všechny čtyři zápasy ovládly poměrem 2:0 na sety.

Nicod a Donald si dokráčeli pro titul ze čtyřhry
Jakub Nicod se po výhře v semifinále dvouhry mohl radovat z úspěchu také ve finále čtyřhry, kde spolu s parťákem Matthewem Williamem Donaldem vyřídili po necelé hodině duo Hynek Bartoň, Maxim Mrva po setech 6:2 a 6:2.

Nasazené jedničky Nicod s Donaldem proměnili hned čtyři brejkboly a sami nepřišli o podání ani jednou. K titulu dokráčeli stylově bez ztráty setu.

Semifinále chlapecké dvouhry
Jakub Nicod – Maxim Mrva 7:5, 6:2
Patrik Homola – Hynek Bartoň 4:6, 2:6

Semifinále dívčí dvouhry
Tereza Valentová – Eliška Forejtková 6:1, 6:2
Nela Charvátová – Magdaléna Smékalová 4:6, 2:6

Finále chlapecké čtyřhry
M. W. Donald, Nicod – Bartoň, Mrva 6:2, 6:2

Finále dívčí čtyřhry
Huťková, Valdmannová – Pávková, Jandová 1:6, 0:6

Více informací o Pardubické juniorce naleznete na webových stránkách turnaje.

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 29.11.2022: Nosková v Andoře podlehla Parksové, Kopřiva se vítězně vrátil na antuku

Linda Nosková se rozloučila s menším halovým turnajem v Andoře už po prvním kole, kde byla nad její síly po třísetové bitvě Alycia Parksová ze Spojených států amerických,…

Hrdost, ale i kritika. Hewitt je proti současnému formátu Davisova poháru

Legendární Lleyton Hewitt dovedl minulý týden v roli nehrajícího kapitána australskou reprezentaci až do finále Davisova poháru. Navzdory porážce s Kanadou si jeho svěřenci…

Rychlost kurtů? Skoro všechny jsou pomalé, chci změnu, žádá Murray

Každý tenisový fanoušek dobře ví, že v novém tisíciletí se postupně zpomalil povrch na spoustě turnajů včetně těch nejvýznamnějších. Proto nepřekvapí, že čas od času ožije debata…

Nejhůře umístěný vítěz od dob Caňase. Challenger ovládl hráč z konce tisícovky

Zajímavé věci se s koncem sezony dějí na challengerech. Poté, co se tento měsíc stal dvacetiletý Američan Ben Shelton nejmladším vítězem tří po sobě jdoucích challengerů v rozmezí…

Denní menu, 28.11.2022: Neúspěšný den na challengerech. Dohrál Svrčina i Kolář

Dalibor Svrčina zakončil sezonu na challengerech na antuce ve španělském Maspalomas, sedmý nasazený Čech v prvním kole singlu nepřelstil Belgičana Geertse. Zdeněk Kolář hrál po…

Gambleři znovu řádili. Už s nimi něco udělejte, hněvá se Svrčina

Bojoval, co to šlo, v prvním setu dokonce stáhl manko 1:5. Ani to však k postupu do osmifinále dvouhry challengeru ve španělském Maspalomas nevedlo. Českého mladíka po pondělní…

Další články