Denní menu, 6.8.2022: Bouzková s Martincovou prolétly do finále kvalifikace v Torontu

Turnaj WTA 1000 v kanadském Torontu odstartoval v sobotu svou kvalifikací, do které zasáhly i dvě české hráčky. Vstup do kvalifikace zvládly vítězně Marie Bouzková i Tereza Martincová. Kateřina Siniaková v polském Grodzisku Mazowieckim vybojovala postup do finále. Na šedesátce v Hechingenu se do souboje o titul naopak neprodrala Michaela Bayerlová. V Liberci uspěl v semifinále první nasazený Jiří Lehečka.

Martincová v Torontu potvrdila roli favoritky
Tereza Martincová (73.) zvládla vstup do kvalifikace turnaje WTA v Torontu, když přehrála americkou tenistku Eminu Bektasovou (212.) 6:3, 7:5. V prvním setu si Češka rychle vytvořila vedení 4:0 a i když poté sama podání jednou ztratila, o náskok se připravit nenechala. Ve druhém setu se sice Martincová nechala připravit o vedení 5:2 a v desátém gemu za stavu 5:4 dokonce neproměnila mečbol. To ji však nakonec mrzet nemuselo, protože v dalších dvou gemech už opět dominovala a druhý set i celý zápas vyhrála. Ve finále kvalifikace se Martincová střetne v neděli v 18:30 s teprve 17letou domácí hráčkou Marinou Stakusicovou (742.).

Bouzková suverénně prošla do finále kvalifikace
Turnaj WTA 1000 v kanadském Torontu odstartovala v sobotu kvalifikace a suverénním způsobem do ní vstoupila Marie Bouzková (46.). Vítězka Livesport Prague Open se v úvodním kole na kurtu příliš nezdržela a za pouhých 55 minut smetla Řekyni Valentini Grammatikopoulouovou (235.) po setech 6:2, 6:0. O postup do hlavní soutěže si zahraje s Němkou Tatjanou Mariaovou (101.), které v prvním kole skrečovala za stavu 1:6 Britka Heather Watsonová (119.).

Siniaková deklasovala Stevanovičovou a je ve finále
Kateřina Siniaková (80.) dokázala na turnaji ITF W100 v polském Grodzisk Mazowieckém vyhrát i semifinále a zahraje si o první singlový titul od roku 2017, kdy triumfovala na okruhu WTA v Bastadu. V sobotním utkání deklasovala Nataliji Stevanovičovou (233.) 6:0, 6:2.

Kučmová je ve finále v Eupenu
Belgický turnaj v Eupenu zatím skvěle svědčí Anetě Kučmové (446.). Česká tenistka se na tamní pětadvacítce probila už do finále, když v sobotním utkání porazila Argentinku Julii Rieraovou dvakrát 6:4.

Kučmová vybojovala letos už třetí deblovou trofej
Aneta Kučmová a Misaki Macudaová nenašly v belgickém Eupenu přemožitelky a slaví zisk titulu ve čtyřhře. Na tamní pětadvacítce porazily turnajové čtyřky Fernandu Labranaovou a Annu Turatiovou 7:6(5), 6:3. Kučmová vybojovala už třetí letošní titul ve čtyřhře na okruhu ITF.

Bayerlová postup do finále nevybojovala
Michaela Bayerlová (427.) se na šedesátce v Hechingenu do finále nepodívá. V souboji s domácí divokou kartou Nomou Nohaovou Akugueovou (536.) prohrála ve třech setech 6:4, 4:6, 3:6.

Paroulek je podruhé v řadě ve finále
Pobyt v srbském Novém Sadu Tadeášovi Paroulkovi (969.) zatím vychází náramně. Po postupu do finále během minulého týdne se českému tenistovi povedlo tento úspěch zopakovat. V sobotním semifinále porazil Francouze Florenta Baxe (893.) 7:5, 6:4.

Kubáňová s Šebestovou vyhrály turnaj v Kottingbrunnu
Karolína Kubáňová a Ivana Šebestová dokázaly vyhrát ryze české finále na turnaji ITF v rakouském Kottingbrunnu. Turnajové trojky porazily za pouhých 58 minut své krajanky Lindu Ševčíkovou a Karolínu Vlčkovou 6:4, 6:0.

Více se utkání věnujeme zde.

Bayerlová trofej v Hechingenu nevybojovala
Michaela Bayerlová s Ninou Potočnikovou deblový titul na šedesátce v Hechingenu nevybojovaly. Česko-slovinská dvojice prohrála s turnajovými čtyřkami Tamarou Curovičovou a Chiarou Schollovou 1:6, 2:6.

Poljak na titul v Tbilisi nedosáhl
David Poljak a Ivan Ljutarevič nedokázali vybojovat na turnaji v Tbilisi deblový titul. V sobotním finále podlehli druhým nasazeným Korejcům Seong Hongovi a Min-kju Songovi 5:7, 2:6.

National Bank Open, Toronto (ženy, CAN, 2 697 250 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (46.) – Valentini Grammatikopoulouová (GRE, 235.) 6:2, 6:0
TEREZA MARTINCOVÁ (73.) – Emina Bektasová (USA, 212.) 6:3, 7:5

Citi Open, Washington D.C. (ženy, USA, 251 750 USD, tvrdých povrch)
HRADECKÁ, Niculescuová (ROU) – Pegulaová (USA), Routliffeová (NZL) 0:6, 2:5 skreč Hradecká, Niculescuová

Svijany Open, Liberec (muži, CZE, 45 730 EUR, antuka)
JIŘÍ LEHEČKA (65.) – Giovanni Mpetshi Perricard (FRA, 493.) 6:4, 6:7(5), 7:6(5)

Oberleitner, Oswald (AUT) – JEBAVÝ, PAVLÁSEK 7:6(5), 6:2

Turnaji se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Memoriál Marie a Lecha Kaczynských, Grodzisk Mazowiecki (ženy, POL, 100 000 USD, tvrdý povrch)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (80.) – Natalija Stevanovičová (SRB, 233.) 6:0, 6:2