Denní menu, 12.6.2022: Kučmová suverénně získala titul, Palán v boji o trofej neuspěl

Aneta Kučmová se aktuálně nachází ve fantastické formě. Tato 22letá česká tenistka si na konci května připsala svůj první titul na okruhu ITF a hned na dalším turnaji v bosenské Banja Luce se z trofeje raduje znovu, poté co porazila ve finále Slovenku Katarínu Kužmovou. Dominik Palán si zahrál finále ve vietnamském Tay Ninh, ale ve snaze získat svůj druhý titul na okruhu ITF neuspěl. Michael Vrbenský neuspěl v semifinále v Sarajevu.

Kučmová za 55 minut ovládla finále v Banja Luce
Pouhých 55 minut trvalo finálové utkání na turnaji ITF 15 v bosenské Banja Luce. Česká tenistka Aneta Kučmová (585.) (dříve Kladivová) porazila svou slovenskou soupeřku Katarínu Kužmovou (826.) po setech 6:3, 6:2. Kučmová se mohla spolehnout na svůj servis, po prvním podání získala 92 % možných bodů a své soupeřce nenabídla v celém zápase ani jeden brejkbol. Sama naopak Kužmové sebrala podání jednou v prvním a dvakrát ve druhém setu a může tak slavit svůj druhý titul na okruhu ITF v kariéře. Ten první získala na konci května ve Slovinsku a dnešním zápasem natáhla svou šňůru bez porážky už na deset utkání.

Více se zápasu věnujeme v samostatném článku.

Palán ve Vietnamu titul nezískal
Dominik Palán (637.) se probojoval ve vietnamském Tay Ninh až do finále, ve kterém se proti němu postavil domácí tenista Hoang Nam Ly (477.). Po více než dvouhodinovém zápase nakonec odešel český hráč z kurtu po setech 6:7(3), 2:6 poražen a na svůj druhý titul z okruhu ITF si tak musí ještě počkat. V tiebreaku prvního setu český hráč brzy nabral ztrátu 0:5, kterou už nedokázal vymazat. Následně Palánovi nevyšel vstup do druhé sady, hned v jejím úvodu přišel o servis. V sedmém gemu nabral český hráč ztrátu dvou brejků a následně jeho soupeř zápas čistou hrou doservíroval.

Vrbenský si v Sarajevu finále nezahraje
Michael Vrbenský (493.) zakončil svou jízdu turnajem kategorie ITF 15 v bosenském Sarajevu v semifinále, kde nestačil po setech 4:6, 6:2, 5:7 na srbského tenistu Stefana Popoviče (962.). Vyrovnanou první sadu rozhodl jediný brejk Popoviče v závěrečném desátém gemu. Druhý set byl jasnou záležitostí v podání českého tenisty, který si vytvořil vedení 4:0 a náskok dvou brejků si udržel až dokonce setu. Třetí sada byla opět vyrovnaná. Vrbenský prohrával 0:2, ale brejkem v pátém gemu dokázal svou ztrátu smazat. Vše směřovalo do rozhodujícího tiebreaku, ale k němu nakonec nedošlo, Popovič totiž při poslední možné příležitosti sebral Vrbenskému podání a zároveň tím i ukončil zápas.

Ilkley Trophy (muži, GBR, 134 920 EUR, tráva)
LUKÁŠ ROSOL (260.) – Gijs Brouwer (NED, 230.) 6:7(2), 2:6

Internationaux de Tennis de Blois (muži, FRA, 45 730 EUR, antuka)
Thiago Seyboth Wild (BRA, 264.) – JAROSLAV POSPÍŠIL (761.) 6:4, 6:3