2. 3. 2022
Zpravodajství WTA

Svitolinová se pomstila Rusce debaklem, peníze z turnajů pošle ukrajinské armádě

Elina Svitolinová z podniku v Monterrey nakonec neodstoupila. Nasazená jednička v reakci na ruskou agresi na Ukrajině původně odmítala v úvodním kole nastoupit proti Rusce Anastasii Potapovové, po úterních sankcích tenisových asociací ale záměr přehodnotila. Rodačka z Oděsy zároveň deklarovala, že získaná prize money z příštích turnajů pošle ukrajinské armádě.

Organizace ATP a WTA v úterý mimo jiné oznámily, že tenisté z Ruska a Běloruska do odvolání nemohou nastupovat na mezinárodním okruhu pod vlajkou ani názvem svých zemí. Po tomto kroku se Elina Svitolinová rozhodla přeci jen absolvovat duel proti Rusce Potapovové.

A v Monterrey, kde je nasazenou jedničkou, začala skvěle. Protivnici vyprovodila z kurtu suverénním výsledkem 6:2 a 6:1 a zaznamenala svou nejhladší výhru v sezoně.

„Byl to hodně výjimečný zápas. Jsem hrozně smutná, ale jsem ráda, že hraju. Mým úkolem je spojit tenisovou komunitu, aby stála za Ukrajinou. To, co se tam teď děje, je hrozné,“ pravila sedmadvacetiletá Svitolinová na kurtu se slzami v očích.

„To je zde můj cíl. Hraji za svou vlast a udělám všechno pro to, abych přesvědčila lidi k podpoře Ukrajiny,“ pokračovala předloňská turnajová šampionka.

Ta již dříve deklarovala, že peníze získané na nadcházejících akcích věnuje ukrajinské armádě na pomoc v boji s agresorem. „Jsem zničená. Mé oči nepřestávají ronit slzy a srdce neustále krvácí. Moji spoluobčané, každý den se o vás bojím. Jsem na vás pyšná,“ napsala Svitolinová na Twitteru.

V osmifinále narazí světová patnáctka na bulharskou kvalifikantku Tomovovou. Úvodním kolem prošla rovněž Marie Bouzková, jež přehrála ve třech setech Italku Erraniovou a chystá se na souboj s Chorvatkou Martičovou.

Elina Svitolinová

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Hvězda v nové funkci. Tiskovku grandslamové vítězky poznamenal kolaps

Tiskovou konferenci podniku v Adelaide poznamenala nepříjemná událost. Během představení nové turnajové ředitelky Alicie Molikové zkolabovala jedna z podavaček míčů.

Fanynka chytila raketu Djokoviče, teď ji draží v aukci. Na kolik si přijde?

Rok 2016. Novak Djokovič pod Eiffelovou věží prolomil bídnou finálovou bilanci a došel si na čtvrtý pokus konečně pro premiérový titul z Roland Garros – jediný, který mu v…

Denní menu, 30.11.2023: Štruplová je v Itálii už v semifinále! Kučmová v Trnavě končí

Čtvrteční tenisový program obstaraly pouze zápasy na okruhu ITF World Tennis Tour. Aneta Kučmová nenašla recept na favoritku Niginu Abdurajmovovou v osmifinále šedesátky v Trnavě.…

Problém španělských hvězd. Chtějí na olympiádu, ale nemohou

Rafael Nadal a Carlos Alcaraz, dvě hvězdy španělského tenisu. Jedna odcházející a druhá nastupující. Oba spojuje obrovská touha zahrát si příští rok na olympijských hrách v Paříži…

Sportovec roku: Do finále pronikly čtyři české tenistky

Pětašedesátý ročník Sportovce roku má za sebou úvodní kolo hlasování. Do finálového druhého kola se mezi desítku nejlepších dostaly dokonce hned čtyři české tenistky. Novináři do…

Odměna za vydařenou sezonu. Sinner byl nominován na dvě ocenění

Italský tenista Jannik Sinner byl odměněn za nejlepší sezonu své dosavadní kariéry. Od ATP se dočkal nominací na dvě ocenění za rok 2023. Vedle ceny za fair-play byl nominován…

Další články