Češi v akci: Šafránek vyhrál turnaj v Řecku, Jebavý v kvalifikaci neuspěl

Nedělní tenisový program bude patřit z pohledu českého tenisového fanouška především turnaji v Milovicích, kde proběhne druhé kolo kvalifikace. Z druhého turnajového vavřínu během tří týdnů se raduje Václav Šafránek, který vyhrál na turnaji v Řecku! O účast v hlavní soutěži na challengeru v Andrii bojoval Roman Jebavý, avšak ve dvou tiebreacích svůj zápas prohrál.

David Poljak jako první z českých tenistů zasáhl do nedělního programu, avšak vítězství na turnaji na Kypru se nedočkal. Dvacetiletý tenista nestačil v dnešním finálovém zápase na Rakušana Lucase Miedlera, prvního nasazeného, kterému podlehl za hodinu hry po setech dvakrát 3:6.

Václav Šafránek se dočkal v Řecku svého druhého turnajového vavřínu během tří týdnů. Dvaadvacetiletý český tenistak se v nedělním finále utkal s o dva roky mladším Rakušanem Sebastianem Ofnerem. Oba tenisté strávili na kurtu bezmála dvě hodiny a o vítězi musela rozhodnout až závěrečná, třetí sada, ve které uspěl Šafránek v poměru 7:5. Zajímavostí je, že český tenista získal od stavu 4:5 dvanáct míčků v řadě! Šafránek se díky tomuto vítězství přiblížil kvalifikování se do kvalifikace na Australian Open!

CHALLENGER TOUR

ANDRIA E CASTEL DEL MONTE CHALLENGER (2. kolo kvalifikace, muži, koberec, 42 500 USD)

ROMAN JEBAVÝ (924.) - Maximilian Neuchrist (AUT, 460.) 6:7 (6), 6:7 (1)

Future 2016, Milovice (muži, tvrdý povrch - hala, 10 000 USD, 2. kolo kvalifikace)

Turnaji v Milovicích se podrobně věnujeme v samostatném článku

Cyprus Futures F1 (muži, tvrdý povrch, 10 000 USD, finále dvouhry)

Lucas Miedler (AUT, 413.) (1) -DAVID POLJAK (785.) (8) 6:3, 6:3

9TH Hellenic Zeus ITF Pro Circuit (muži, tvrdý povrch, 10 000 USD, finále dvouhry)

VÁCLAV ŠAFRÁNEK (276.) (1) - Sebastian Ofner (AUT, 349.) (2) 4:6, 6:3, 7:5

Hellenic Zeus (ženy, tvrdý povrch, 10 000 USD, 2. kolo kvalifikace)

LUCIE KAŇKOVÁ - Evaggelia Kokkinakiová (GRE) (WC) 6:1, 6:0