Denní menu, 25.7.2021: Lehečka otočil finále v Tampere! Rosol se v Kitzbühelu nekvalifikoval

Jiří Lehečka v neděli odehrál své první finále na ATP Challenger Tour v kariéře a hned se může radovat z titulu! Ve finském Tampere otočil zápas s Argentincem Nicolasem Kickerem, někdejším hráčem elitní stovky žebříčku. Lukáš Rosol neuspěl ve finále kvalifikace na turnaji ATP v rakouském Kitzbühelu, když ve dvou setech prohrál s domácím Lukasem Neumayerem. Teprve patnáctiletá Sára Bejlek senzačně opanovala ITS Cup v Olomouci!

Lehečka otočil finále v Tampere a slaví první titul!
Devatenáctiletý Jiří Lehečka (254.) se dočkal ve finském Tampere zisku prvního titulu na okruhu ATP Challenger Tour! Ve finále český tenista úspěšně otočil souboj s Nicolasem Kickerem (384.), jehož porazil 5:7, 6:4, 6:3.

V prvním setu byl Lehečka také blízko vítězství, ale neudržel vedení 4:2 a po ztrátě dalšího servisu v jedenácté hře se mu nepovedlo ani přes tři brejkboly srovnat na 6:6. Od druhé sady ale začal využívat své převahy na returnu a soupeře se mu povedlo v klíčových chvílích přetlačit. Druhý set rozhodl v desáté hře, ten třetí pak jediným brejkem ve čtvrtém gemu.

Lehečka se po svém triumfu posune na nové osobní žebříčkové maximum, kterým bude pravděpodobně 213. místo.

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Rosol se v Kitzbühelu nekvalifikoval
Lukáš Rosol (211.) prohrál ve finále kvalifikace na turnaji ATP v rakouském Kitzbühelu s domácím Lukasem Neumayerem (1171.) po hodině a 39 minutách 4:6 a 6:7(5).

O osudu prvního dějství rozhodl jediný brejk ze sedmého gemu. Osmnáctiletý Rakušan posléze ukořistil brejk hned na začátku druhého setu, Rosol ale v desáté hře srovnal. Ve zkrácené hře získal Neumayer od stavu 5:5 dva klíčové fiftýny, čímž rozhodl o svém postupu do hlavní soutěže turnaje.

Poljak v kvalifikaci porazil Bellucciho
Skalp bývalé světové jednadvacítky si dnes připsal český tenista David Poljak (434.), který porazil v úvodním kvalifikačním kole na antukovém challengeru v Poznani Brazilce Thomaze Bellucciho (322.) 4:6, 6:3 a 6:1.

Bitva se natáhla na dvě hodiny a 25 minut, k vidění v ní bylo hned sedm ztracených podání. Podstatně úspěšnější na returnu byl tenista z Ostravy, který proměnil hned pět brejkbolů. Jeho soupeřem ve finále kvalifikace bude Němec Lucas Gerch (444.).