Ostra Group Open: Pavlásek otočil zápas proti favoritovi, v kvalifikaci končí Paulson, Svrčina i Vrbenský

V neděli se rozjela na ostravských kurtech kvalifikace challengeru Ostra Group Open 2021 by Moneta. Na kurty se v honbě za postupem do hlavní soutěže vydal i kvartet českých tenistů, avšak postoupit se povedlo jen Adamu Pavláskovi, který otočil souboj s favorizovaným Malekem Džazirím. Andrew Paulson, Dalibor Svrčina a Michael Vrbenský naopak v kvalifikaci dohráli.

Úvodní kvalifikační kolo nebylo z českého pohledu příliš úspěšné. Ze čtyř hráčů se povedlo do finálového kola projít pouze Adamu Pavláskovi, který otočil souboj s favorizovaným Džazirím a zvítězil 1:6, 6:4, 7:5. Ve druhém setu přitom prohrával 0:2 a s jeho nadějemi na postup to nevypadalo vůbec dobře.

Ve druhé polovině utkání ovšem dokázal převzít iniciativu a byl na kurtu lepším hráčem. Nejen, že otočil druhý set, ale v rozhodujícícím dějství soupeře nepustil do výhody brejku, o kterou usiloval ve čtvrté hře, v níž si vypracoval brejkbol. V dramatické koncovce vyšel českému hráči jedenáctý gem na returnu, ve kterém se přes tři shody dostal do vedení a duel následně doservíroval.

I v dalších zápasech Češi čelili favorizovaným soupeřům, na úspěch ovšem nedosáhli. Hned v první várce nedělních zápasů na kurty vyrazila i dvojice Andrew Paulson a Michael Vrbenský. Těm se nevedlo proti favorizovaným Slovákům a skončili hned v prvním kole. Paulson podlehl Kleinovi ve třech setech 6:2, 3:6, 2:6 a Vrbenský nestačil na Molčana ve dvou setech 3:6, 4:6.

Překvapení se nepovedlo uhrát ani Daliboru Svrčinovi. Ten sice dovedl souboj s Rudolfem Mollekerem až do třetího setu, ale nakonec se musel smířit s porážkou po setech 4:6, 6:2, 3:6.

Sasi Kumar Mukund (IND, 312.) – Mats Moraing (GER, 268.) 4:6, 3:6
ANDREW PAULSON (697.) – Lukáš Klein (SVK, 269.) 6:2, 3:6, 2:6
MICHAEL VRBENSKÝ (314.) – Alex Molčan (SVK, 275.) 3:6, 4:6
Tejmuraz Gabašvili (RUS, 259.) – Vitalij Sačko (UKR, 320.) 6:4, 2:6, 6:7(2)
Hugo Grenier (FRA, 258.) – Lucas Miedler (AUT, 294.) 0:4 skreč Grenier
Rudolf Molleker (GER, 245.) – DALIBOR SVRČINA (796.) 6:4, 2:6, 6:3
Oscar Otte (GER, 153.) – Thomaz Bellucci (BRA, 322.) 6:4, 6:3
ADAM PAVLÁSEK (442.) – Malek Džazirí (TUN, 262.) 1:6, 6:4, 7:5