Denní menu, 18.9.2020: Plíšková znovu neztratila set. Postoupila také Vondroušová

Karolína Plíšková porazila na antuce v Římě, kde obhajuje loňský titul, 6:4 a 6:3 Rusku Blinkovovou a zahraje si na akci o semifinále. Osmifinálový duel čekal rovněž na Markétu Vondroušovou, která zdolala Slovinkou Polonou Hercogovou. Další tři Češky se představily ve čtyřhře. V Praze a Frýdku-Místku pokračovaly čtvrtfinálovými zápasy dvouhry domácí podniky ITF s dotací 25 tisíc amerických dolarů.

Vondroušová vydřela čtvrtfinále
Prestižní turnaj v Římě bude mít dvě české semifinalistky ve dvouhře. Na výhru Karolíny Plíškové navázala Markéta Vondroušová (19.), která otočila zápas proti Poloně Hercogové (50.) 1:6, 6:1, 7:6(5).

Plíšková postoupila v Římě do čtvrtfinále
Karolína Plíšková (4.) neztratila sadu ani při svém druhém vystoupení na turnaji a nadále živí v Římě šanci na obhajobu loňského titulu. Po vítězství nad krajankou Strýcovou nezaváhala nasazená dvojka ani s Ruskou Annou Blinkovovou (65.). Tu porazila za hodinu a 18 minut 6:4, 6:3 a postoupila v italské metropoli už do čtvrtfinále. V tom se Plíšková utká v sobotu s Belgičankou Mertensovou.

Více se utkání věnujeme v samostatném článku.

Strýcová proklouzla do semifinále
Barbora Strýcová se Su-wej Sie potvrzují zatím na turnaji v Římě role favoritek a vybojovaly už postup do semifinále. V pikantním souboji dvou českých tenistek dokázala zkušená Strýcová zdolat Kateřinu Siniakovou, jež hrála v Římě s Ruskou Veronikou Kuděrmetovovou, po setech 7:6(5), 6:4.

Hradecká končí ve čtvrtfinále
Lucie Hradecká s Andrejou Klepačovou dohrály v římském čtvrtfinále. V souboji o postup mezi čtyři nejlepší páry turnaje prohrály s americko-brazilskou dvojicí Hayley Carterovou a Luisou Stefaniovou 7:6(5), 4:6, 8:10. Carterová se Stefaniovou si o postup do finále zahrají s nasazenými jedničkami Strýcovou a Sie.

Dejnožková v Monastiru dohrála
Pouť osmnáctileté Terezy Dejnožkové (-) turnajem v tuniském Monastiru skončila ve čtvrtfinále. Česká kvalifikantka, jež startovala na svém prvním seniorském podniku ITF v kariéře a blýskla se na něm výhrou nad favorizovanou krajankou Pulchartovou, v pátek nestačila na Šalimar Talbiovou (405.) z Běloruska. S o rok starší soupeřkou z páté světové stovky uhrála Dejnožková jen dva gemy a prohrála za hodinu a 8 minut dvakrát 1:6.

WTA

Internazionali BNL d´Italia, Řím (ženy, ITA, 3 465 045 USD, antuka)
Anna Blinkovová (RUS, 65.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (4.) 4:6, 3:6
Polona Hercogová (SLO, 50.) – MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (19.) 6:1, 1:6, 6:7(5)

Sie (TPE), STRÝCOVÁ – Kuděrmetovová (RUS), SINIAKOVÁ 7:6(5), 6:4
HRADECKÁ, Klepačová (SLO) – Carterová (USA), Stefaniová (BRA) 7:6(5), 4:6, 8:10

RPM Prague Open, Praha (muži, CZE, 25 000 USD, antuka)
JIŘÍ LEHEČKA (403.) – Lucas Miedler (AUT, 293.) 6:3, 6:0
JONÁŠ FOREJTEK (408.) – ROBIN STANĚK (645.) 7:5, 6:3

Klein (SVK), VRBENSKÝ – Miedler (AUT), Zielinski (POL) 6:7(4), 4:6

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

Frýdek-Místek Open Cup (ženy, CZE, 25 000 USD, antuka)
BARBORA KREJČÍKOVÁ (118.) – MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (592.) 6:4, 4:6, 5:7
JOHANA MARKOVÁ (408.) – Čchin-wen Čeng (CHN, 410.) 3:6, 0:6

KOLODZIEJOVÁ, MALEČKOVÁ – Miháliková, Škamlová (obě SVK) 6:0, 7:5
DETIUC, MARKOVÁ – Loebová, Minová (obě USA) 6:2, 6:4

Internacional Femenino Melilla Sport Capital, Melilla (ženy, ESP, 15 000 USD, antuka)
Cavalle-Reimersová, Fitaová Boludaová (obě ESP) – Hennemannová (SWE), A. SISKOVÁ 7:6(1), 6:4

Magic Tour, Monastir (ženy, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Šalimar Talbiová (BLR, 405.) – TEREZA DEJNOŽKOVÁ (-) 6:1, 6:1