3. 9. 2020
Rozhovory Turnaje Challenger

Jiný termín, prestiž zůstává. Prostějovský challenger se těší na hvězdy i české naděje

Kvalitní obsazení stejně jako spoustu míst v pavouku pro české talenty bude mít i letos mužský challenger v Prostějově, který začíná už v sobotu. Kvůli koronavirové pandemii se tentokrát změnil termín, Moneta Czech Open však stále zůstává atraktivní – hrát se bude během druhého týdne US Open. Do areálu budou mít přístup diváci, vejde se jich tam až tisíc. „Věřila jsem, že turnaj uspořádáme. Musíme být ale samozřejmě opatrní,“ říká již tradiční ředitelka akce Petra Černošková.

Unikátní série čtyř antukových challengerů na českém území bude zakončena turnajem v Prostějově (kvalifikace startuje 5. září, hlavní soutěž o dva dny později), který ani v odloženém ročníku 2020 neztratí nic ze své prestiže. Pořadatelé akce, pyšnící se dotací 125 tisíc eur, opět nalákali silné startovní pole.

„Jsme moc rádi, že přijedou všichni tři poslední vítězové, tedy Pablo Andújar, Jaume Munar a Jirka Veselý,“ těší turnajovou ředitelku Petru Černoškovou.

Zmíněnou trojici ve startovní listině doplňují mimo jiné členové elitní stovky Márton Fucsovics, Stefano Travaglia a Lloyd Harris.

Kromě účasti známých tenisových jmen kladou organizátoři rovněž důraz na to, aby mohli o důležité body do žebříčku zápolit i domácí hráči.

„Měli jsme možnost dát kartu hráči z první padesátky, ale upustili jsme od toho. Chceme dát šanci našim klukům, jako jsou třeba Zdeněk Kolář, Jirka Lehečka a Dalibor Svrčina. Komunikujeme o tom se svazem,“ přiblížila ředitelka.

Pořadatelé se pyšní nejen vyváženým a atraktivním startovním polem, ale i výhodným termínem během druhého týdne grandslamu. Tentokrát se výjimečně hraje souběžně s US Open, nikoliv s Roland Garros jako v minulých letech.

„Druhý týden v Paříži vychází až na začátek října, to už počasí v České republice není tak stabilní,“ poznamenala Černošková. „Je s tím ale samozřejmě i více starostí, protože čekáme, jak to v Americe dopadne a jak se z ní hráči vrátí.“

Například zmíněný Jiří Veselý už na US Open dohrál a potvrdil, že do Prostějova zamíří: „Zítra odletíme zpátky do Čech a začne příprava na antuku. V Prostějově se mi v posledních letech nedařilo, ale mám tam výbornou bilanci, třikrát jsem to tam vyhrál. Věřím, že Prostějov bude ten turnaj, který to zlomí a dostane mě na vítěznou vlnu.“

Pozitivní zprávou bezesporu je, že všichni příchozí účastníci už budou díky propracovanému systému ATP disponovat platným negativním testem z předchozího turnaje.

„Na základě toho bude hráč vpuštěn do areálu a přijat do turnaje. Další testování bude v pondělí a poté ve čtvrtek, aby se hráči mohli na nadcházejícím turnaji prokázat platným testem,“ vysvětlila Černošková.

Speciální opatření čeká i na diváky, jichž může do areálu zavítat až tisícovka. Dostanou se tam pouze hlavním vstupem, přístup k tréninkovým kurtům bude zatarasený. Také hotel v areálu bude pro veřejnost uzavřen a poslouží výhradně tenistům a jejich doprovodu. Avšak to nejdůležitější je, že diváci o tenis v Prostějově nepřijdou. 

V Prostějově bude stejný počet účastníků jako v Ostravě – nejprve se tedy uskuteční dvoukolová víkendová kvalifikace (5. až 6. září), do které se zapojí 16 tenistů. Od pondělí se rozjede hlavní soutěž, v níž se představí 32 singlistů a 16 deblových párů. Od čtvrtka bude turnaj vysílán Českou televizí.

Tenisoví fanoušci se tentokrát bohužel musejí obejít bez tradiční exhibice a také bez dětského dne, v nejisté době je riziko pro pořadatele příliš vysoké.

„Jsme v područí hygieny, která může areál uzavřít ze dne na den. Také ATP nás žádala o co nejméně doprovodných akcí,“ doplnila Černošková.

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 29.7.2021: Kr. Plíšková v Bělehradě dohrála, pokračovala olympiáda

Olympijské hry v Tokiu se dostaly do medailových bojů a Češkám se v nich daří! Postup do finále si ve dvouhře zajistila Markéta Vondroušová a ve čtyřhře se do boje o zlato dostaly…

LOH Tokio: Vondroušová ztratila jen čtyři hry! Ve finále jsou i Krejčíková se Siniakovou

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TOKIA: Český tenis bude mít olympijské medaile ve dvouhře i čtyřhře! Markéta Vondroušová si hladce ve dvou setech poradila s Elinou Svitolinovou a…

Medveděv při souboji s Fogninim nemohl dýchat a ptal se: Pokud umřu, kdo bude zodpovědný?

Byl to v Tokiu šílený den. Paula Badosaová nedokončila zápas a byla odvezena z kurtu na vozíku, kolaps si prožila i pracovnice organizačního týmu. A velké problémy měla i ruská…

Krůček ke zlatu! Češky už vědí, co chtějí po finále slyšet

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TOKIA: Fedcupový kapitán Petr Pála vystřelil pěst do vzduchu a spolu se skupinkou Čechů, ve které fandila i Barbora Špotáková, šel obejmout české hrdinky.…

Ochrana duševního zdraví? Naučte se s tlakem žít, má jasno Djokovič

Pokud chcete ve svém životě něco dokázat, musíte se připravit na to, že budete vystaveni obrovskému tlaku. A s tím se musíte naučit žít. Alespoň taková jsou slova světové jedničky…

Postup a mobil do ruky: Čím Vondroušová rozesmála mamku a přítele?

PŮVODNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z TOKIA: Zatímco ukrajinská favoritka Elina Svitolinová se po zápase topila ve smutku a slzách, senzačně hrající Češka Markéta Vondroušová oslavovala s…

Další články