10. 5. 2020
Zpravodajství Češi v akci

Česká tenisová elita už za dva týdny na Spartě! Úvodní akce odhalila silné obsazení

Tenisový turnaj O pohár prezidenta Českého tenisového svazu se uskuteční ve dnech 26. až 28. května v areálu TK Sparta Praha. Akce se zúčastní nejlepší čeští tenisté a tenistky, účast přislíbila Petra Kvitová nebo Jiří Veselý. Pokud bude zdravá, měla by hrát i Karolína Plíšková. Celkově se představí osm mužů a stejný počet žen.

O pohár prezidenta ČTS je první událostí, kterou Český tenisový svaz připravil pro tuzemské hráče a hráčky v době, kdy se nekonají žádné mezinárodní profesionální turnaje. Díky uvolňování situace v republice se může první akce uskutečnit už za dva týdny. Zápasy budou bez přítomnosti diváků u kurtů, avšak všechna klání budou přenášena živě na televizních stanicích (O pohár prezidenta ČTS se bude přenášet na obrazovkách České televize) nebo přes livestream na internetu.

„Hledali jsme modely soutěží, díky nimž se do akce dostane co největší počet českých hráčů. Cením si toho, že se představí prakticky kompletní daviscupová i fedcupová reprezentace,“ uvedl prezident svazu Ivo Kaderka.

Turnaje se zúčastní osm žen a osm mužů. Zatímco ženy budou zápolit na tvrdém povrchu, muži se utkají na antuce.

Svůj start na pražské antuce potvrdili Jiří Veselý, Lukáš Rosol, Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolář, Vít Kopřiva, Tomáš Macháč, Michael Vrbenský a Jiří Lehečka.

„Jsem nadšený, že se vracíme do turnajového módu. Jde o to, abychom se dostali tam, kde jsme v březnu končili,“ řekl nejvýše nasazený Jiří Veselý, jemuž v žebříčku patří 65. místo.

Z tenistek se diváci můžou těšit na Petru Kvitovou, Karolínu Muchovou, Barboru Strýcovou, Barboru Krejčíkovou a Kateřinu Siniakovou. Klání by se měly, pokud budou zdrávy, zúčastnit i sestry Plíškovy.

„Těší mě, že v pavouku budou samé Češky a že se hraje zrovna na Spartě, kde jsem předloni vyhrála turnaj. Série soutěžních utkání od svazu je prima, protože sebekvalitnější sparingová příprava nikdy nenahradí turnajový zápas,“ uvědomuje si dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová.

S atraktivním obsazením v pavouku žen pomáhal fedcupový kapitán Petr Pála, u mužů pak daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Před samotným zahájením ostrých duelů se v pondělí 25. května bude konat tréninkový den. V úterý 26. května pak vše vypukne, když se uskuteční všech osm čtvrtfinálových zápasů (dopolední blok, 2 mužské a 2 ženské, od 10:00; odpolední blok, 2 mužské a 2 ženské, od 14:00). Ve středu budou následovat semifinále a ve čtvrtek finále.

„Všechny hrací dny bude vysílat Česká televize,“ prozradil ředitel turnaje a ředitel TK Sparta Praha David Trunda.

Cílem přípravného klání přitom bude nejen tenisové zápolení po vynucené dlouhé pauze, ale i pomoc potřebným v nelehké době. „Výtěžek příspěvků od hráčů využijeme na mírnění následků pandemie v České republice,“ doplnil Ivo Kaderka.

Druhým projektem svazu bude od 11. června dlouhodobá soutěž smíšených družstev Barvy pro budoucnost – topliga ČTS by Moneta. Dále se uskuteční série týdenních turnajů, jako první se bude hrát od 22. června ve Starých Splavech. Tenisový svaz také pracuje na systému soutěží pro děti, mládež a rekreační hráče.

Petra Kvitová Jiří Veselý

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Moneta Pardubice Open 2020: Kopřivu čekaly tři zápasy, Lehečka vyřadil nasazenou jedničku

Počasí se konečně v Pardubicích umoudřilo a ve čtvrtek se stihly dohrát veškeré resty, které ještě zbývaly. Na mnohé tak čekala skutečně pořádná várka zápasů. Hned ve třech…

Veselý dusil Chačanova i pod prášky proti bolesti. Ach ty moje koncovky, litoval

Byl to znovu posun o stupínek výše. Ukázka toho, že se Jiří Veselý znovu může rovnat se světovou špičkou. Proti světové šestnáctce, Rusovi Karenu Chačanovovi, předvedl český…

Pětihodinová bitva přinesla obří zklamání. Shapovalov nečekaně padl s hráčem z druhé stovky

Velkým překvapením skončila pětihodinová bitva druhého kola Roland Garros, ve které Denis Shapovalov nedokázal doservírovat zápas s Robertem Carballesem Baenou. Byť favorizovaný…

Vytočený Evans vystartoval na soupeře. Nebudou říkat, že podvádím, zlobil se

Pořádně vyhecovaný byl závěr zápasu prvního kola čtyřhry na Roland Garros. Dan Evans a Hubert Hurkacz v něm porazili Matweho Middelkoopa a Marcela Demolinera 7:6, 3:6, 7:5, ale…

Na grandslamech to horší být už nemůže, smutní Plíšková. Ukončí sezónu před Ostravou?

Na Australian Open třetí kolo, v „bublinovém“ US Open pouze kolo druhé. A v chladné a nevlídné Paříži? Bohužel vyrovnání výsledku z New Yorku. Světová čtyřka Karolína Plíšková…

Denní menu, 1.10.2020: Českým singlistům se nedařilo. Kvitová jedinou postupující

Pařížský grandslam ve čtvrtek čekala další várka bojů o postup do třetího kola dvouhry. Vítězství oslavila Petra Kvitová, naopak Karolína Plíšková, její sestra Kristýna a Jiří…

Další články