Češi v akci: Odveta za Rio nevyšla, Kvitová ztratila slibně rozehraný zápas s Puigovou

- Daniel Kubelka, Radim Sochor

Petře Kvitové se odveta za olympiádu nevydařila. V rámci 2. kola turnaje v Tokiu totiž ztratila slibně rozehraný zápas s Portoričankou Monicou Puigovou a padla ve třech setech 6:1, 4:6 a 4:6. Ve dvouhře se na turnaji nejvyšší kategorie představil také Lukáš Rosol, kterého čekal v Petrohradě těžký zápas se Stanem Wawrinkou, vítězem nedávného US Open. Zápas skončil dle předpokladů, Švýcar vyhrál ve dvou setech.

Kvitová ani napodruhé Puigovou neporazila

Petře Kvitové se odveta za olympiádu nevydařila. V rámci 2. kola turnaje v Tokiu totiž ztratila slibně rozehraný zápas s Portoričankou Monicou Puigovou a padla ve třech setech 6:1, 4:6 a 4:6.

Dvojnásobná wimbledonská šampiónka Kvitová do druhého vzájemného souboje s Portoričankou doslova vletěla. Češka získala úvodních pět her v řadě a Puigová jen tak tak odvrátila hrozbu kanára, nicméně úvodní sadu za necelou půlhodinu ztratila 1:6.

Puigová ve druhém setu razantně vylepšila servis a na průběhu utkání to bylo hned znát. Vyrovnaný stav nezlomilo ani pět brejkbolů Kvitové a tak poměrně nečekaně udeřila Puigová v desátém gemu, kdy ji na prolomení podání soupeřky a ukončení setu stačily úvodní dva setboly.

Rozhodující třetí set se dlouho vyvíjel lépe pro šestadvacetiletou Češku, která po brejku v páté hře a následném potvrzení vedla 4:2. Puigové však vyšel závěr utkání, vyhrála čtyři gemy v řadě a nakonec oslavila postup do čtvrtfinále.

Barbora Strýcová nestačila na Polku Radwańskou

Barbora Strýcová sice dokázala srovnat po nepovedené první sadě, ve třetím setu dokonce vedla 5:4 a šla servírovat na postup, ale nedokázala své podání udržet. Aga Radwańská otočila vývoj rozhodujícího setu a po výsledku 6:3, 3:6, 7:5 postoupila do další fáze turnaje.

Šátral zvládl roli favorita v Sibiu, Konečný padl v Izmiru s Gombošem

Jan Šátral si na turnaji v rumunském Sibiu zahraje i ve 2. kole. Český tenista na úvod hlavní soutěže dle papírových předpokladů hladce přehrál Rakušana Lennyho Hampela ve dvou setech, 6:2 a 6:3.

Dobře rozehraný měl svůj duel na tvrdém povrchu v Izmiru i Michal Konečný, po výhře 6:4 v prvním setu ovšem přišel proti Slovákovi Norbertu Gombošovi výkonnostní propad. Český hráč prohrál druhou i třetí sadu shodně 2:6 a se singlovou částí turnaje se tak rozloučil. Po boku Marka Jaloviece jej ale ještě čeká duel ve čtyřhře.

TORAY PAN PACIFIC OPEN TOKIO (ženy, tvrdý povrch, 1 000 000 USD, 2. kolo dvouhry)

PETRA KVITOVÁ (16.) - Monica Puigová (PUR, 33.)  6:1, 4:6, 4:6
BARBORA STRÝCOVÁ (21.) - Agnieszka Radwańská (POL, 4.) - 3:6, 6:3, 5:7

ST. PETERSBURG OPEN (muži, tvrdý povrch - hala, 986 380 USD, 2. kolo dvouhry)

Stan Wawrinka (SUI, 3.) - LUKÁŠ ROSOL (85.) - 6:3, 6:1

KOREA OPEN TENNIS SOUL (ženy, tvrdý povrch, 250 000 USD, 1. kolo čtyřhry)

Schuursová (NED), VORÁČOVÁ - Najdenovová (BUL), Kr. PLÍŠKOVÁ 6:7 (6), 6:1, 11:9

CHALLENGER TOUR

IZMIR CUP (muži, tvrdý povrch, 64 000 EUR, 2. kolo dvouhry)

Norbert Gombos (SVK, 333.) - MICHAL KONEČNÝ (300.) 4:6, 6:2, 6:2

Čtvrtfinále čtyřhry

JALOVIEC, KONEČNÝ - Agabigun, Celikbilek (TUR) - 6:0, 6:3

SIBIU OPEN 2016 (muži, antuka, 42 500 EUR+H, 1. kolo dvouhry)

JAN ŠÁTRAL (175.) - Lenny Hampel (AUT, 474.)  6:2, 6:3

Antonescu, Jecan (ROU) - KOLÁŘ, ŠAFRÁNEK 3:6, 2:6

MOROCCO TENNIS TOUR KENITRA (muži, antuka, 42 500 EUR, čtvrtfinále čtyřhry)

Gille, Vliegen (BEL) - MICHNEV, Van Der Linden (NED) - 7:6, 7:6

ITF/FUTURES

BTC CUP BRNO 2016 (ženy, antuka, 10 000 USD)

Brněnskému turnaji se věnujeme v samostatném článku

ALSOLAIMANEYAH F25 Men's Futures Káhira (muži, antuka, 10 000 USD, 1. kolo dvouhry)

Gaston-Arturo Grimolizzi (ARG, 1146.) - JAROSLAV POSPÍŠIL (433.)[2] 1:6, 4:6
VÍT KOPŘIVA (686.)[6] - Akram El Sallaly (ЕGY, 1638.) 6:2, 6:1

SZIGETKÖZI OPEN DUNAKESZI (muži, antuka, 10 000 USD, 2. kolo dvouhry)

DAVID POLJAK (800.) - Peter Nagy (HUN, 488.)[4] 3:6, 4:6
Alexandr Lazov (BUL, 470.)[3] - PAVEL NEJEDLÝ (689.) 6:4, 3:6, 6:2

2016 Coleman Vision Tennis Championships (ženy, tvrdý povrch, 75.000 USD, 1. kolo dvouhry)

MARIE BOUZKOVÁ (288.)[Q] - Sesil Karatančevová (KAZ, 229.)

OPEN EMERAUDE SOLAIRE SAINT-MALO (ženy, antuka, 50 000 USD, 2. kolo dvouhry)

Nina Stojanovićová (SRB, 191.)[7] - JESIKA MALEČKOVÁ (226.) 6:2, 3:6, 6:4