Denní menu, 9.2.2020: Veselý dobyl turnaj v Puné. Martincová s favoritkou nevyužila setboly

Jiří Veselý se z indického Puné vrátí vítězně. Ve finále dvouhry uspěl ve třech sadách a získal druhý titul z kategorie ATP. Tereza Martincová se na okruhu WTA v Petrohradu nekvalifikovala, s Kristie Ahnovou prohrála ve dvou setech.

14:30

VRBENSKÝ VE FINÁLE ANTALYI ZTRATIL VEDENÍ: Michael Vrbenský (421.) si z turecké Antalyi odveze jen titul že čtyřhry. Ve finále dvouhry proti Giovanni Foniovi (599.) sice získal první set 6:4, následující dvě sady ale prohrál 4:6, 3:6 a pátou trofej ze singlu tak nevybojoval – Giovanni Fonio (ITA, 599.) x Michael Vrbenský (421.), 4:6, 6:4, 6:3

12:30

VESELÝ VYBOJOVAL DRUHÝ TITUL Z ATP: Jiří Veselý se poprvé od začátku roku 2015 dočkal titulu z okruhu ATP. Po Aucklandu v neděli dobyl turnaj v Puné, kde ve finále porazil Jegora Gerasimova 7:6(2), 5:7, 6:3. Český tenista by se v příštím vydání žebříčku měl vydat na dvaasedmdesáté místo světa, turnaj přitom začínal jako 107. hráč žebříčku dvouhry. – Jegor Gerasimov (BLR, 90.) Jiří Veselý, 6:7(2), 7:5, 3:6

Utkání se podrobně věnujeme zde.

13:00

MARTINCOVÁ V PETROHRADU NEVYUŽILA SETBOLY: Tereza Martincová (152.) prohrála ve finále kvalifikace WTA v Petrohradu. Česká tenistka v utkání o hlavní soutěž nestačila na čtvrtou nasazenou Kristie Ahnovou (97.) 6:7(1), 4:6. Martincová přitom za stavu 5:3 v prvním setu podávala na vítězství v sadě, v průběhu úvodního setu měla dva setboly, ani to však k zisku této části nepomohlo. Češka také úspěšně vstoupila do druhé sady, vedla 2:0, v šesté hře si ovšem o servis přišla, stejně jako za stavu 4:5, což bylo rozhodující. – Kristie Ahnová (USA, 97.) x Tereza Martincová (152.), 7:6(1), 6:4

Sisková slaví první titul ve dvouhře
Anna Sisková (594.) potvrdila parádní začátek sezóny ziskem titulu ve španělské Palmanově. Osmnáctiletá Češka ve finále zametla s domácí Albou Reyovou Garciaovou (1181.) 6:3, 6:1. Sisková v úvodním setu dvakrát vzala protihráče podání, na začátku druhého se musela vypořádat se ztrátou servisu. Následně ale získala šest gemů v řadě. Česká tenistka by se triumfem poprvé měla dostat do TOP 550, což by mělo znamenat nejlepší umístění kariéry.

Kopřiva prošel přes Pospíšila do finále kvalifikace
Vít Kopřiva (307.) lépe ustál vzájemný zápas se svým trenérem Jaroslavem Pospíšilem (648.), kterého v prvním kole kvalifikace challengeru v Cherbourgu přehrál dvakrát 6:2. Kopřiva během utkání nečelil jedinému brejkbolu, na podání Pospíšila naopak uspěl ve čtyřech případech z jedenácti.

Gengel se druhého titulu nedočkal
Marek Gengel (519.) si na druhý titul ze dvouhry musí ještě počkat. Čtyřiadvacetiletý hráč padl ve finále dvouhry Šarm aš-Šajch, kde mu stopku vystavil Alessandro Bega (382.), se kterým Gengel prohrál 4:6, 2:6. Čech svoji jedinou trofej ze dvouhry získal loni v říjnu právě na jihu Egypta.

St. Petersburg Ladies Trophy, Petrohrad (ženy, RUS, 848 000 USD, tvrdý povrch)
Kristie Ahnová (USA, 97.) – Tereza Martincová (152.) 7:6(1), 6:4

Tata Open Maharashtra, Puné (muži, IND, 610 000 USD, tvrdý povrch)
Jegor Gerasimov (BLR, 90.) – JIŘÍ VESELÝ (107.) 6:7(2), 7:5, 3:6