13. 9. 2016
Češi v akci

Češi v akci: Siniaková v Tokiu postupuje, Michnev je při premiéře v hlavní soutěži challengeru v osmifinále

Úterní tenisový program nabídl pro českého fanouška skutečně zajímavou podívanou. Na turnaji WTA v Quebecu se o velkou senzaci postarala Barbora Štefková, která v prvním kole vyřadila Němku Anniku Beckovou. Na challengerech už postup do druhých kol turnajů vybojovali Adam Pavlásek a ve své premiéře také Petr Michnev!

Siniaková postupuje v Tokiu

První radostná zpráva pro české fanoušky přišla v úterý dopoledne z japonského Tokia. V Zemi vycházejícího slunce nepanovaly ideální podmínky a tenistky trápil déšť. I proto se Kateřina Siniaková dostala na kurt až před desátou hodinou dopolední (SEČ). Česká tenistka vstoupila do zápasu aktivně, vypracovala si rychle vedení 2:0, avšak záhy podání ztratila. Rodačka z Hradce Králové však od stavu 2:1 na kurtu dominovala, vyhrála čtyři gemy v řadě a po prvním využitém setbolu v zápase se radovala ze zisku první sady. 

Ve druhém setu již nebylo k vidění tolik brejkbolů, pouze jediný, který prakticky celou sadu rozhodl. Lottnerové se třetí hra druhé sady vůbec nepovedla, neuhrála v tomto gemu ani jeden fiftýn a Siniaková dokázala prolomit podání své soupeřky! Následně si obě hráčky držely svůj servis, aktuálně 65. hráčka světa dokázala druhou sadu doservírovat a po setech 6:1, 6:4 postupuje do druhého kola, ve kterém narazí na Američanku Louisu Chiricovou. 

Konečný vyhrál poprvé od konce července a v Istanbulu postupuje

Z postupu se může radovat také Michal Konečný, který na challengeru v tureckém Istanbulu dokázal vyhrát po třech prohraných zápasech a připsal si první vítězství od konce července. Aktuálně 320. tenista světa měl v úvodní sadě navrch a Cema Ilkela porazil v poměru 6:3. To druhý set už byl daleko vyrovnanější! Stav byl 5:5 a na podání šel turecký tenista, která nezvládl tíhu okamžiku, o své podání přišel a otevřel Konečnému cestu k postupu. Český tenista nezaváhal, využil druhý mečbol a zajistil si postup do druhého kola!

Kolář i Michnev postupují ve Štětíně do druhého kola

Zdeněk Kolář se po dvou týdnech necelém měsíci opět vrátil do turnajového kolotoče. Česká tenisová naděje vyfasovala v prvním kole Rusa Gabašviliho, aktuálně 117. hráče světového žebříčku. Kolář však vstoupil do utkání velmi dobře, v první sadě svého velmi zkušeného soupeře přehrál 6:3 a měl výborný začátek i do druhého setu, když vedl již 3:0 a šel na podání! Český tenista však nadějné vedení promrhal, Gabašvili předvedl málo vídaný comeback, když získal šest gemů v řadě a srovnal stav zápasu! Ve třetím setu se naštěstí Kolář vrátil ke své hře z první poloviny zápasu a Gabašvilimu byl opět vyrovnaným soupeřem. Rodák z Nového Města na Moravě nakonec vyhrál rozhodující sadu 6:3 a ve druhém kole se střetne s Italem Carusem, který je na žebříčku až na 401. pozici. 

Mladého Koláře doprovodí do osmifinále minimálně i Petr Michnev. Sedmadvacetiletý tenista, který se do hlavní soutěže probojoval z tříkolové kvalifikace, přehrál v úvodním zápase hlavní části turnaje Sakharova z Francie, který za stavu 7:5 3:0 ve prospěch Čech utkání skrečoval. 

K první ztrátě podání mezi Michnevem a Sakharovem došlo v sedmém gemu, když první jmenovaný přišel servis poté, co v předcházející hře měl tři brejkboly. Svoji slabší chvilku však ihned napravil a byl to právě on, kdo si za stavu 6:5 vypracoval první setboly. Aktuálně 416. hráč světa svoji šanci ihned využil a po více než hodině zápasu ujmul úvodní sadu pro sebe v poměru 7:5. Ve druhém setu se český tenista propracoval k brejku za stavu 2:0 a jelikož brejk potvrdil, vedl rychle 3:0. Za stavu 7:5 3:0 15:0 se Francouz dopustil dvojchyby a okamžitě poté usoudil, že pokračovat v utkání nebude již možné.

Jan Mertl končí na challengeru v polském Štětíně v 1. kole. V něm nestačil český tenista na Itala Stefana Napolitana, ačkoliv vyhrál úvodní sadu výsledkem 6:4. Další dva sety ale již patřily jeho soupeři, který se tak může radovat z postupu do dalšího kola.

Banja Luka - Pavlásek otočil zápas, pár Jebavý/Šátral dokonce utekl z mečbolů

V Bosně a Hercegovině pokračuje druhým dnem challengerový podnik, ve kterém se v úterý představil i Adam Pavlásek. Mladý Čech sice ztratil první sadu, postup do osmifinále si však ujít nenechal.

Dvaadvacetiletý tenista byl prvním hráčem, který v utkání ztratil vlastní servis. Za stavu 3:4 totiž neodvrátil brejkbol a dovolil tak svému soupeři podávat na vítězství v prvním setu. Ten touto šancí nepohrdl a úvodní set vyhrál v poměru 6:3. A bylo ještě hůř. Čtvrtý nasazený přišel o své podání i za stavu 1:1 a nečekaně prohrál 1:3. O tři hry později to byl právě Pavlásek, který se zdravě naštval a vzal protivníkovi čistou hrou servis. V současné době 106. tenista světa dokonce vedl 5:3, set ale doservírovat nedokázal. Na řadu přišla tak desátá hra druhého dějství, ve kterém Chorvat neudržel znovu servis a nechal Čechovi urvat druhou sadu v poměru 6:4. V závěrečném setu se dvaadvacetiletý hráč propracoval za stavu 4:3 brejku, když dokázal využít druhou brejkbolovou šanci. Pro rodáka z Brna již nebylo tentokrát problém dovést set k vítěznému konci a po dvou hodinách boje se tak může český talent radovat z postupu!

Na stejnému turnaji postupuje i pár Jebavý/Šátral, který vstal zázračně z mrtvých a prošel do dalšího kola! Česká dvojice prohrála první set 1:6, v druhém byla brejk pozadu, přesto dokázala dotáhnout set do vítězného tie-breaku, ve kterém odvrátila hned čtyři brejkboly! V závěrečném super tie-breaku nakonec tato dvojice dominovala a debl Kretschmer, Weissborn porazila 10:4!

Český souboj na turnaji WTA v Quebecu nakonec ovládla Tereza Martincová, která sice s Barborou Krejčíkovou ztratila úvodní sadu, další dva sety ale již patřily jí a po výsledku 4:6, 7:5 a 6:4 postupuje do dalšího kola.

Jedenadvacetiletá Martincová vstoupila do zápasu ve velkém stylu, když získala úvodní tři hry. Její soupeřku ale špatný start nerozhodil a po čtyřech gemech v řadě to rázem bylo 3:4. Martincová sice rebrejkem dorovnala, poslední dvě hry ale opět patřily o rok mladší Krejčíkové, která tak získala první sadu výsledkem 6:4.

Druhý set odstartovala brejkem a to dokonce čistou hrou Barbora Krejčíková a získanou výhodu držela až do osmé hry. Martincová srovnala na 4:4 při podání soupeřky rovněž bez ztráty fiftýnu a když po velkém boji prorazily podání Krejčíkové i ve dvanáctém gemu, vybojovala druhý set v poměru 7:5.

Třetí set se dlouho nesl ve vyrovnaném duchu a rozhodnutí zápasu tak přinesla až jeho koncovka. V ní nejprve Martincová neproměnila úvodní mečbol zápasu, napodruhé však již při podání soupeřky uspěla a mohla se tak radovat z postupu do druhého kola. V něm se utká se 148. hráčkou žebříčku Jekatěrinou Alexandrovovou.

Barbora Štefková se postarala o senzaci na turnaji WTA v Quebecu! Česká tenistka v 1. kole porazila 38. hráčku světového žebříčku Anniku Beckovou, ačkoliv čelila dvěma mečbolům zkušené soupeřky! Po výsledku 2:6, 7:5, 6:3 si navíc připsala první vítězství na okruhu WTA. Více o utkání v samostatném článku.

Snadný postup do 2. kola čtyřhry na turnaji WTA v Quebecu slaví deblová dvojice Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká. Na úvod přehrál český pár duo Loebová, Zhao za 43 minut hladce ve dvou setech, 6:2 a 6:0.

. H+H by v tomto duelu měly potvrdil roli favoritek a zajistit si postup do další části turnaje. Ve čtyřhře se představí také Barbora Krejčíková!

V Banja Luce pokračuje úvodní kolo místního challengeru! Po postupu Václava Šafránka a Jana Šátrala se do hry dostane také Adam Pavlásek, který v minulém týdnu ukázal velmi dobrou formu na turnaji v italském Janově, kde dokázal projít až do semifinále, ve kterém vypadl s Nicolasem Almagrem, nasazenou jedničkou turnaje. Teď čeká českého reprezentanta v Bosně a Hercegovině Chorvat Nikola Mektić, který startuje v hlavní soutěži díky divoké kartě od pořadatelů. Pavlásek je v tomto utkání velkým favoritem a měl by si, dle papírových předpokladů, zajistit postup. 

WTA

COUPE BANQUE NATIONALE, Québec City (ženy, hala - koberec, 250 000 USD, 1. kolo)

TEREZA MARTINCOVÁ (233.) (Q) - BARBORA KREJČÍKOVÁ (265.) (Q)  4:6, 7:5, 6:4
BARBORA ŠTEFKOVÁ (176.) (LL) - Annika Becková (GER, 38.) (2)  2:6, 7:5, 6:3

HASHIMOTOV SOGYO JAPAN WOMEN´S, Tokio (ženy, tvrdý povrch, 250 000 USD, 1. kolo)

Antonia Lottnerová (GER, 167.) (LL) - KATEŘINA SINIAKOVÁ (65.) 1:6, 4:6

COUPE BANQUE NATIONALE, Quebec City (ženy, hala - koberec, 250 000 USD, 1. kolo čtyřhry)

Hesseová, Kaniaová (FRA, POL) - Irigoyenová (ARG), KREJČÍKOVÁ (2)  3:6, 3:6
HLAVÁČKOVÁ, HRADECKÁ (1) - Loebová, Zhao (USA/CAN)  6:2, 6:0

Challenger Tour

Banja Luka Challenger 2016 (muži, antuka, 64 000 Eur, 1. kolo)

Nikola Mektić (CRO, 327.) (WC) - ADAM PAVLÁSEK (106.) (4)   6:3, 4:6, 3:6

1. kolo čtyřhry

JEBAVÝ, ŠÁTRAL - Kretschmer, Weissborn (GER/AUT) (3) - 1:6 7:6(8) 10:4
Peralta, Zeballos (CHI/ARG) (1) - Petrović (SRB), ŠÁFRÁNEK  6:2, 6:4

American Express - Istanbul (muži, tvrdý povrch, 75 000 USD, 1. kolo)

Cem Ilkel (TUR, 444.) (Q) - MICHAL KONEČNÝ (320.) 3:6, 5:7

Pekao Szczecin Open, Polsko (muži, antuka, 106 500 Eur, 1. kolo)

ZDENĚK KOLÁŘ (262.) - Teimuraz Gabašvili (RUS, 117.) (6) 6:1, 3:6, 6:3
PETR MICHNEV (416.) (Q) - Gleb Sakharov (FRA, 275.) 7:5 3:0 skr. Sakharov
Stefano Napolitano (ITA, 227.) - JAN MERTL (269.)  4:6, 6:3, 6:2

ITF/FUTURES

PENTA TRADING Říčany open 2016 (ženy, antuka, 10 000 USD, 1. kolo kvalifikace)

Více o říčanském turnaji v samostatném článku

Grand Prix Barrisol, Francie (muži, hala - tvrdý povrch, 25 000 USD, 1. kolo čtyřhry)

Beck, Jacq (GER/FRA) - Guez (FRA), PAPÍK (2)  6:4, 6:3

Nis Open, Srbsko (muži, 25 000 USD, antuka, 1. kolo čtyřhry)

SCHMID, Sikora (SVK) (3) - Gabrieli, Weis (oba ITA)  4:6, 6:1, 10:7

Egypt F24 Men´s Futures (muži, 10 000 USD, antuka, 1. kolo čtyřhry)

Bassel, Elganainy (oba EGY) - KOPŘIVA, POSPÍŠIL (2) 2:6, 2:6

Megatennis Open, Maďarsko (muži, 10 000 USD, antuka, 1. kolo dvouhry)

DAVID POLJAK - Philipp Schroll (AUT) 6:4, 7:5
Thomas Statzberger (AUT) - PAVEL NEJEDLÝ (6) - odloženo na 14.9.

1. kolo čtyřhry

Kopinski, Nowak (USA/POL) (4) - KRSTEV, POLJAK  6:4, 3:6, 2:10

Hammamet Open, Tunisko (muži, antuka, 10 000 USD, 1. kolo)

Arnaud Restifo (FRA) - YVO PANÁK  6:1, 6:1

Vietnam F4 Futures-Becamex IDC Cup (muži, tvrdý povrch, 10 000 USD, 1. kolo)

PAVEL MOTL - Rio Noguči (JPN) 6:4, 4:6, 4:6

Izida Cup, Bulharsko (ženy, antuka, 25 000 USD, 1. kolo čtyřhry)

KRAMPEROVÁ, Ormaecheaová (ARG) (3) - Boevová, Ducaová (BEL/ROU)  7:6(3), 6:1

II. Vásárhely Open, Hodmezovaserhely (ženy, antuka, 25 000 USD, 1. kolo dvouhry)

GABRIELA PANTŮČKOVÁ (8) - Agnes Buktaová (HUN) 6:3, 6:2
Milana Spremová (SRB) - JESIKA MALEČKOVÁ (3)  0:6, 2:6

Lucie Hradecká Andrea Sestini Hlaváčková Jan Mertl Roman Jebavý Adam Pavlásek Michal Konečný Petr Michnev Tereza Martincová Jan Šátral Barbora Štefková Barbora Krejčíková Zdeněk Kolář

přečtěte si také

Diskuze


Pro přidávání komentářů do diskuze se musíte přihlásit. Pokud nemáte svůj účet, můžete se registrovat.

Denní menu, 14.8.2022: B. Fruhvirtová získala ve Švédsku titul, Bouzkovou a Martincovou čeká kvalifikace v Cincinnati

Teprve patnáctiletá Brenda Fruhvirtová slaví již čtvrtý letošní titul! Mladá Češka ve finále turnaje ITF 25 ve švédském Danderydu přehrála o sedmnáct let starší Němku Monu…

Brenda Fruhvirtová udržela finálovou neporazitelnost, ve Švédsku slaví svůj čtvrtý titul

Patnáctiletá vycházející hvězda českého tenistu Brenda Frhuvritová ozdobila letošní parádní sezónu už svým čtvrtým titulem! Po Tucumanu (2x) a Klostersu nenašla Fruhvirtová…

Plíšková si v Torontu finále nezahraje, povedený turnaj ale znamená naději

Karolína Plíšková svou cestu turnajem kategorie WTA 1000 v kanadském Torontu zakončila těsně před finálovými branami, když v noci na neděli středoevropského času nestačila na…

Denní menu, 13.8.2022: Plíšková si v Torontu finále nezahraje. Bouzková a Martincová postupují v Cincinnati

Karolína Plíšková si v kanadském Torontu první finále letošní sezóny nezahraje, na turnaji končí, poté co v semifinále podlehla Brazilce Beatriz Haddadové Maiaové 4:6, 6:7(7).…

Bizarní situace v Montrealu. Tenisté si mezi kurty narušovali zápasy

Pokud má tenisový areál mnoho kurtů, může se stát leccos. K bizarní situaci došlo na turnaji Masters v Montréalu, kde si tenisté na kurtech číslo 5 a 9 vzájemně narušovali zápasy.…

Rozjetá Kubáňová slaví po týdnu další titul! Premiérovou trofej vybojovala Hindová

Druhé nasazené Denisa Hindová a Karolína Kubáňová (na snímku) si podmanily pětadvacítku v polské Radomi! Česká dvojice ve finále porazila turnajové trojky Funu Kozakiovou a Ilay…

Další články