21:06
Voráčová je v Palermu v semifinále

Česká deblistka Renata Voráčová si na antukovém podniku v italském Palermu zahraje o postup do finále. Členka nejvýše nasazeného páru zdolala ve středu po boku Švédky Listerové španělskou dvojici Arruabarrenaová, Badosaová 7:5 a 6:4. V úvodní sadě přitom prohrávaly favoritky už 0:4, dokázaly ale dějství otočit.

21:03
Jebavý nevyužil v Hamburku mečbol

Hned v úvodním kole skončila pouť Romana Jebavého na turnaji v německém Hamburku. Nejlepší český deblista zde spolu s Holanďanem Middelkoopem nevyužil mečbol proti domácí dvojici Krawietz, Mies. Překvapiví šampioni z letošního Roland Garros prohrávali v rozhodujícím supertiebreaku 9:10, nakonec ale zvítězili 7:5, 6:7(9) a 12:10.

18:01
Zarycká prolétla do osmifinále

Suverénním způsobem vstoupila do turnaje v Praze Anastasia Zarycká (231.). Jednadvacetiletá Češka přehrála o tři roky starší Marine Partaudovou (560.) z Francie, kterou po výsledku 6:3 a 6:0 vyprovodila z kurtu kanárem.

17:51
Šátral nevyužil setboly i slibné vedení a v Praze dohrál

Jan Šátral (372.) si ke svým dnešním 29. narozeninám vítězství na domácím turnaji nenadělil. Český tenista dokázal favorizovanému Maďaru Balázsovi (141.) vzdorovat, nakonec ale s finalistou posledního turnaje ATP v Umagu prohrál 5:7 a 6:7(4). V první sadě měl Šátral za stavu 5:4 na příjmu dva setboly, ty ale nevyužil, aby posléze sám prohrál poprvé v utkání vlastní podání. Ve druhém dějství vedl Čech už 5:2, náskok ale promarnil, aby ztratil duel skrze zkrácenou hru.

17:44
Laboutková držela krok jen set

Aneta Laboutková (-), jež se do hlavní soutěže Advantage Cars Prague Open dostala jako šťastná poražená, držela s favorizovanou Němkou Stephanií Wagnerovou (291.) krok jen jeden set. První sadu vyhrála devatenáctiletá Češka překvapivě 6:3, ve zbylých dvou dějstvích ale uhrála shodně jeden gem a prohrála tak 6:3, 1:6 a 1:6.

17:39
Martincová přehrála krajanku Hradeckou

Další české derby obstaraly na Advantage Cars Prague Open Lucie Hradecká (277.) a Tereza Martincová (138.). Z postupu se radovala druhá jmenovaná, jež je na turnaji druhou nejvýše nasazenou hráčkou. Martincová připravila zkušenější krajanku hned šestkrát o servis a zvítězila za hodinu a 23 minut 6:2 a 6:4.

17:34
M. Pantůčková dobře rozehraný zápas nedotáhla

Magdaléna Pantůčková (650.) vstoupila do svého utkání úvodního kola na Advantage Cars Prague Open výborně, když povolila favorizované Holanďance Quirine Lemoineové (242.) jen jediný gem, postup ale nakonec neslaví. Sedmadvacetiletá favoritka zvládla duel otočit, když zvítězila 1:6, 6:2 a 7:5. Pantůčková se dokázala v rozhodující sadě dotáhnout ze stavu 3:5 na 5:5, poté ale rovněž prohrála dva gemy v řadě.

16:24
Veselý prohrál se Stebem

Jiří Veselý (142.) na antukovém podniku ve švýcarském Gstaadu dohrál. Český tenista v osmifinále nestačil na Němce Cedrika-Marcela Stebeho (455.), kterému podlehl za 2 hodiny a 16 minut 6:7(3), 6:4 a 3:6. Oba jmenovaní spolu sehráli dramatické utkání už minulý týden v chorvatském Umagu, tehdy se ale po výhře v tiebreaku třetího setu radoval těsně Veselý.

14:21
Allertová prošla do osmifinále

Denisa Allertová (326.) je třetí českou tenistkou postupující do osmifinále ženské části turnaje Advantage Cars Prague Open. Šestadvacetiletá tenistka porazila v zápase prvního kola Belgičanku Kimberley Zimmermannovou (252.) za 80 minut po setech 6:3, 7:6(4). Další soupeřkou Allertové v boji o postup do čtvrtfinále bude Francouzka Cakrevicová, přemožitelka Jesiky Malečkové z prvního kola.

13:15
Marková zvládla české derby

Johana Marková (573.) postupuje do osmifinále pražského turnaje Advantage Cars Prague Open. Česká tenistka si poradila ve středečním duelu s krajankou Denisou Hindovou, kterou porazila po setech 6:4, 6:2.

13:12
Malečková nepotvrdila dobrou formu

Jesika Malečková (392.) přijela na Advantage Cars Prague Open jako čerstvá vítězka turnaje v Olomouci, ale kvalitní formu bohužel na pražské Štvanici nepotvrdila. Čtyřiadvacetiletá tenistka nestačila ve středečním duelu na Francouzku Saru Cakarevicovou (533.), které podlehla za 72 minut po setech dvakrát 6:2.

12:00
Kolář v Tampere končí ve 2. kole

Zdeněk Kolář (239.) na turnaji ve finském Tampere roli favorita nepotvrdil. Dvanáctý nasazený ve druhém kole podlehl francouzskému hráči Sadio Doumbiovi 1:6, 6:4, 4:6. Ve druhém setu se mu podařilo otočit nepříznivý vývoj skóre z 2:3 (se ztrátou brejku) a vynutit si rozhodující sadu. V té sice ztratil podání hned v úvodu, ale v osmém gemu se vrátil do hry. Hned v další hře ovšem přes tři shody prohrál další servis a rebrejk se mu už nepodařil.

11:17
Miklová uštědřila Kilnarové dva kanáry

Pouhých 54 minut trval český souboj mezi divokou kartou Monikou Kilnarovou a kvalifikantkou Barborou Miklovou. Druhá jmenovaná deklasovala svou soupeřku dvakrát 6:0, když ji dovolila při podání uhrát jen 8 fiftýnů a sebrala jí hned šest servisů.

10:40
Krejčíková v Praze hrát nebude

Barbora Krejčíková se po čtvrtfinále v Bukurešti odhlásila z turnaje na pražské Štvanici, kde měla patřit k hlavním favoritkám na titul. Kromě české tenistky se odhlásila také Němka Katharina Hobgarská.