19:50
Šátral se Staňkem končí v prvním kole

Jan Šátral s Robinem Staňkem končí na Advantage Cars Prague Open v prvním kole čtyřhry. Český pár nestačil v úterním večerním duelu na dvojici Maamoun, Merino, které podlehl za hodinu a půl hry po setech 5:7, 6:4, 5:10.

18:27
Pavlásek končí ve druhém kole

Adam Pavlásek (329.) končí na challengeru Advantage Cars Prague Open ve druhém kole. Český daviscupový reprezentant nestačil v úterním zápase na Španěla Mirallese Zapatu (229.), kterému podlehl za hodinu a půl hry po setech 6:2, 1:6 a 4:6. Pavlásek sice vyhrál první set, ale dobře rozehraný zápas nedokázal dovést do vítězného konce. Zapata se střetne v osmifinále s Francouzem Lestiennem.

17:34
Siniaková nezvládla dohrávku

Kateřina Siniaková (41.) končí na turnaji v lotyšské Jurmale již v prvním kole. Nasazená trojka nestačila na Ukrajinku Anhelinu Kalininovou (139.), které podlehla po dvou a půl hodinách po setech 6:4, 4:6 a 1:6. Siniaková byla přitom blízko postupu, když v pondělí vedla 6:4, 4:3, nicméně poté bylo utkání přerušeno kvůli dešti. Úterní dohrávku česká fedcupová reprezentantka hrubě nezvládla, když uhrála pouhý gem a s turnajem se loučí hned po úvodním zápase.

16:02
Rosol v Praze postupuje

Lukáš Rosol (129.) má za sebou vítězný vstup do challengeru Advantage Cars Prague Open! Obhájce loňského titulu se ale v úterý odpoledne na pražské Štvanici na postup pořádně nadřel. Český daviscupový reprezentant udolal v třísetové bitvě po dvou hodinách Francouze De Scheppera (273.) po setech 3:6, 7:6(2) a 6:3. Jeden z hlavních favoritů turnaje tak míří do osmifinále, ve kterém narazí na lepšího z dvojice Safwat/Bonadio.

16:00
Plíšková ztratila bitvu s Garciaovou

Kristýna Plíšková (85.) byla blízko postupu do osmifinále turnaje v lotyšské Jurmale, když měla proti nasazené dvojce Caroline Garciaové dokonce mečbol. Česká tenistka, která v zápase sama odvrátila čtyři mečboly, prohrála po bezmála třech hodinách po setech 3:6, 7:6(6) a 6:7(6) a s turnajem se loučí v prvním kole.

14:48
Šafránek míří do osmifinále

Václav Šafránek (364.) postupuje na pražském challengeru do osmifinále! Pětadvacetiletý český tenista zvládl i druhý zápas na turnaji, když v úterý odpoledne porazil Francouze Tristana Lamasina (251.) za 79 minut po setech 7:6(4), 6:1. Šafránek nejprve v první sadě promarnil za stavu 5:3 dva setboly a rozhodovalo se až v tiebreaku, který zvládl lépe český tenista. To se ukázalo jako klíčové, neboť ve druhé sadě byl Šafránek lepším hráčem a došel si pro postup. Jeho dalším soupeřem bude v osmifinále turnajová trojka Ital Lorenzo Giustino.

13:59
České derby pro Šátrala

Jan Šátral (372.) je čtvrtým českým tenistou, který si zahraje na Advantage Cars Prague Open ve druhém kole! Osmadvacetiletý hráč zvládl otočit úterní ryze český souboj s krajanem Pavlem Nejedlým (510.), kterého porazil po bezmála dvou hodinách po setech 3:6, 6:3, 6:2. Šátral nevstoupil do utkání prvního kola ideálně, když prohrál první set. Ve zbytku utkání se výrazně zlepšil zejména na returnu, celkem pětkrát sebral svému soupeři servis a dokráčel si pro postup. Jeho dalším soupeřem bude Maďar Balazs, finalista nedávného turnaje v chorvatském Umagu.

12:39
Vrbenský po boji prohrál

Michael Vrbenský (477.) se druhého kola dvouhry na Advantage Cars Prague Open nedočká. Devatenáctiletý Čech prohrál proti Lukáši Kleinovi (469.) 3:6, 6:3, 5:7. Vrbenský přitom po úspěšném druhém setu vedl ve třetím dějství 3:1, o vedení však přišel v šesté hře. Následně nevyužil ani jeden ze tří brejkbolů, čehož mohl litovat za stavu 4:5, v dané chvíli ale odvrátil čtyři mečboly. O dvě hry později pátý mečbol soupeře už nezvrátil.

11:43
Forejtek nestačil na Tabernera

První kolo pražského challengeru Advantage Cars Prague Open se stalo konečnou pro osmnáctiletého Jonáše Forejtka (580.). Juniorský deblový vítěz juniorky letošního Wimbledonu nestačil v úterním duelu na Španěla Carlose Tabernera (335.). Osmnáctiletý Forejtek podlehl o tři roky staršímu soupeři za hodinu a půl hry po setech dvakrát 3:6 a na v pořadí druhou výhru v hlavní soutěži challengeru si bude muset ještě počkat.

11:39
Kvalifikant Kopřiva končí v prvním kole

Vít Kopřiva (512.) bohužel nenavázal na úspěšně zvládnutou kvalifikaci a na Advantage Prague Open končí v prvním kole. Český tenista nestačil v dopoledním střetnutí na Němce Petera Hellera (444.), kterému podlehl za 76 minut po setech 2:6, 3:6. Kopřivovi se vůbec nedařilo na podání, když ztratil servis celkem sedmkrát z devíti případů.