16:09
Šafránek zdolal Blancaneauxe a postoupil

Turnaj v Praze úspěšně zahájil také Václav Šafránek. Český tenista v souboji s Francouzem Geoffreyem Blancaneauxem zvítězil 6:3, 6:4 a navázal na postup Adama Pavláska.

15:09
Pavlásek rozdrtil soupeře, postoupil do 2. kola

Adam Pavlásek se stal prvním českým postupujícím do druhého kola Advantage Cars Prague Open 2019. V utkání prvního kola narazil na Litevce Laurynase Grigelise, jehož smetl z kurtu za pouhých 55 minut po setech 6:2, 6:0.

14:49
Veselý zahájil turnaj v Gstaadu výhrou

Jiří Veselý (142.) má za sebou úspěšný vstup do turnaje ve švýcarském Gstaadu. Český tenista si poradil s bývalou světovou desítkou Ernestsem Gulbisem (130.) po setech 7:5, 7:5. Gulbis prožívá hodně špatnou sezonu a prohrál poosmé v řadě. Veselý měl přitom hodně nevydařený vstup do zápasu, prohrál si hned první podání a čelil stavu 1:4. Po úspěšném brejku a návratu do první sady navíc znovu ztratil servis a za stavu 3:5 čelil hrozbě prohry v prvním setu. Šňůrou čtyř gemů v řadě ovšem úvodní dějství otočil a ve druhé sadě už podání soupeři neodevzdal.

14:07
Lehečka v Praze dohrál v prvním kole

Na divokou kartu startující Jiří Lehečka se s dvouhrou na pražském challengeru loučí už v prvním kole. V souboji s Francouzem Tak Khunnem Wangem prohrál šampion wimbledonské juniorky ve třech setech 6:4, 4:6, 3:6.

13:44
Staněk na favorita nevyzrál

Robin Staněk startoval na turnaji v Praze díky divoké kartě, kterou však v úspěch nepřetavil. V utkání prvního kola proti favorizovanému Francouzi Kennymu De Schepperovi se sice bil srdnatě, ale nakonec mu podlehl ve třech setech 2:6, 6:2, 4:6.