19:41
Plíšková zvládla duel s Buzarnescovou, porazila ji počtvrté

Na divokou kartu startující Karolína Plíšková (3.) v úvodním kole turnaje v Birminghamu nezaváhala. V souboji s Rumunkou Mihaelou Buzarnescuovou (42.) zvítězila 6:3, 6:4 a postoupila do osmifinále. Česká tenistka za celý zápas nečelila ani jednomu brejkbolu a bez větších obtíží soupeřku zdolala.

17:55
Strýcová zvládla první kolo v Birminghamu

Barbora Strýcová (51.) má za sebou v Birminghamu velmi náročný, ale úspěšný zápas. V utkání 1. kola zdolala domácí divokou kartu Heather Watsonovou (122.) po 152 minutách 3:6, 6:3, 6:4. Poté, co na začátku druhé sady zvládla brejkovanou se svou soupeřkou a odskočila do vedení 4:1, si vynutila rozhodující set. V něm se k rozhodujícímu brejku dostala v páté hře a utkání nakonec doservírovala.

17:16
Pavlásek a Šafřánek postupují

Challenger v Bratislavě zahájil úspěšně Adam Pavlásek (317.). Českému tenistovi se podařilo projít do druhého kola přes Chorvata Nina Serdarušiče (296.), kterého porazil ve dvou setech 7:6(3), 6:2.

Postup do druhého kola slaví i Václav Šafránek (350.), jenž si poradil s Francouzem Hugem Grenierem (422) 7:5, 6:3.

17:16
Kopřiva na Slovensku končí

Vít Kopřiva (509.) na challengeru v Bratislavě úspěch na své konto nepřidá. V utkání s domácí divokou kartou Lukášem Kleinem (522.) prohrál ve dvou setech 5:7, 4:6.

16:53
Siniaková letošní premiéru na trávě nezvládla

Kateřina Siniaková (38.) se loučí s turnajem na Mallorce už v prvním kole. Nad síly české tenistky byla Belgičanka Alison van Uytvancková (57.), jež zvítězila po setech 6:2, 3:6, 6:3. Siniakové se nepovedl vstup do rozhodujícího setu, ve kterém ztratila zkraje dva servisy a nepodařilo se jí proti první ztrátě odpovědět okamžitým rebrejkem, ač měla tři brejkboly. V páté hře sice jeden ztracený servis smazala, ale k další šanci se už na returnu nedostala.

16:20
Martincová vydřela hlavní soutěž na Mallorce

Přes dvě a půl hodiny bojovala Tereza Martincová (143.) o postup do hlavní soutěže na turnaji na Mallorce. Domácí Aljonu Bolsovovou Zadoinovovou (91.) nakonec porazila po vydřeném obratu 6:7(7), 6:4, 6:3 a zahraje si podruhé v sezoně hlavní soutěž na okruhu WTA.

14:52
Kristýna Plíšková se kvalifikovala v Birminghamu

Česká tenistka Kristýna Plíšková (112.) zvládla na travnatém turnaji v Birminghamu postoupit do hlavní soutěže. V souboji se svou krajankou Marií Bouzkovou (119.) sice prohrála první set a v tom druhém prohrávala 1:2 se ztrátou podání, ale nakonec slaví výhru po setech 4:6, 6:4, 6:2.

12:59
Šátral končí v Parmě v prvním kole

Antukový challenger v italské Parmě skončil pro Jana Šátrala (363.) hned v úvodním kole. V tom nestačil český hráč na Martina Cuevase (333.) z Uruguaye, s nímž prohrál za hodinu a čtvrt 3:6 a 6:7(1). Za stavu 5:4 ve druhé dějství měl přitom Šátral při podání soupeře výhodu, setbol ale nevyužil.

11:57
Vrbenský se kvalifikoval v Bratislavě

Michael Vrbenský (473.) zvládl na bratislavském challengeru své kvalifikační vystoupení, když domácímu Tomáši Vankovi (-), jenž nefiguruje v žebříčku ATP, povolil jediný uhraný gem. Po hladké výhře 6:1 a 6:0 si tak devatenáctiletý Čech zahraje ve slovenském hlavním městě hlavní soutěž.