20:31
Rosol je po skalpu turnajové čtyřky v osmifinále

Lukáš Rosol (137.) chytá před wimbledonskou kvalifikací velmi solidní formu! Český daviscupový reprezentant postupuje na travnatém challengeru v Ilkley již do osmifinále, když ve středu vyřadil nasazenou čtyřku Denise Istomina (105.). Rosol zvítězil po bezmála dvouhodinové bitvě po setech 6:3, 4:6 a 6:4. Třiatřicetiletý Čech vyzve v osmifinálovém souboji Švéda Mikaela Ymera (125.).

19:20
Sesterské derby vyhrála Kristýna!

Hlavním tahákem středečního programu v Birminghamu byl souboj dvojčat Plíškových, které se střetly vůbec poprvé v hlavní soutěži turnaje WTA. Osmifinálový souboj na trávě v Birminghamu vyzněl vítězně pro outsiderku Kristýnu (112.), která svou sestru Karolínu (3.) vyřadila po výsledku 6:2, 3:6, 7:6(7). Další soupeřkou aktuálně 112. hráčky světového žebříčku bude Barbora Strýcová.

17:14
Strýcová je v Birminghamu ve čtvrtfinále

Barbora Strýcová (51.) pokračuje v cestě za obhajobou loňské semifinálové účasti na turnaji v Birminghamu. Třiatřicetiletá tenistka zvládla i druhý zápas na turnaji, když si ve středečním osmifinálovém duelu poradila se svou aktuální deblovou parťačkou Tchajwankou Sie Su-wej (28.), kterou porazila po setech 7:6(3) a 6:3. Strýcová narazí ve čtvrtfinálovém souboji na vítězku souboje sester Plíškových.

16:50
Jebavý ukončil sérii porážek

Roman Jebavý se po dlouhých deseti zápasech dočkal konečně vítězství! Devětadvacetiletý český deblistka společně se Slovákem Igorem Zelenayem zvládli vstup do challengeru Bratislava Open, když v zápase prvního kola porazili za 78 minut rakousko-slovinský pár Miedler, Rola po setech 7:6(4), 6:4. Jebavý tak ukončil bezmála čtyřměsíční čekání na výhru, když dosud poslední vítězný duel zaznamenal na konci února v brazilském Sao Paulu.

15:35
Detiuc končí v prvním kole

Anastasia Detiuc (481.) končí na turnaji Macha Lake Open v prvním kole. Dvacetiletá tenistka nestačila ve středečním odpoledním zápase na Američanku Louisu Chiricovou (241.), které úspěšná kvalifikantka podlehla za 71 minut hry po setech 4:6 a 3:6.

14:36
Zarycká překvapivě dohrála v prvním kole

Roli výše postavené hráčky na žebříčku a mírné favoritky zápasu nedokázala využít Anastasia Zarycká, jež podlehla Chilance Daniele Seguelové 2:6, 2:6.

14:35
Postupuje také Allertová

Bez výraznějšího zaváhání prošla do osmifinále také Denisa Allertová, která si poradila s Japonkou Kjokou Okamuraovou po setech 6:3, 6:4.

14:30
Šafránek zdolal nasazenou trojku!

Václav Šafránek (350.) dokázal na challengeru v Bratislavě vybojovat skalp sezony! V utkání proti Francouzi Corentinu Moutetovi (86.) zvítězil 4:6, 7:6(4), 6:4 a podařilo se mu postoupit do osmifinále. Český tenista přitom byl na pokraji vyřazení a ve druhé sadě prohrával 5:6 se ztrátou podání. Dokázal ovšem soupeře rebrejknout, vynutit si třetí set a v něm v páté hře vybojovat klíčový brejk, po němž zápas doservíroval.

14:03
Pavlásek v Bratislavě postupuje, Forejtek naopak končí

Adam Pavlásek (317.) se ve druhém kole bratislavského challengeru postavil papírovým předpokladům a postoupil do osmifinále. Český tenista porazil 10. nasazeného Elliota Benchetrita (218.) ve dvou setech 7:6(3), 6:2. V prvním setu musel dvakrát dohánět ztrátu brejku, ale po výhře ve zkrácené hře převzal definitivně otěže zápasu.

Na turnaji naopak skončil osmnáctiletý Jonáš Forejtek, nad jehož síly byl Bělorus Uladzimir Ignatik. S ním český hráč prohrál 4:6, 5:7.

14:00
Veselý si zahraje v Ilkley osmifinále

Travnatý turnaj v Ilkley rozehrál ve středu Jiří Veselý (106.). Český tenista, který si potřebuje před Wimbledonem nutně zvednout seběvědomí, porazil Američana Bjorna Fratangela (135.) 6:1, 6:4 a postoupil do osmifinále.

13:55
Krejčíková prolétla do osmifinále

Hladký vstup do turnaje Macha Lake Open zapsala na své konto nasazená jednička Barbora Krejčíková. Největší favoritka domácího antukového turnaje porazila v úvodním kole za 65 minut hry kvalifikantku Nikolu Tomanovou 6:2, 6:4.

13:39
Kilnarová divokou kartu nevyužila

Svou divokou kartu v úspěch nedokázala přetavit ani Monika Kilnarová, která ve Starých Splavech dohrála hned v prvním kole. Nad její síly byla osmá nasazená Srbka Dejana Radanovičová, kterou sice Kilnarová hodně potrápila, ale nakonec prohrála 6:4, 3:6, 5:7.

12:16
Malečková na Macha Lake Open dohrála

V úvodní várce zápasů středečního programu se představila ve Starých Splavech na divokou kartu startující Jesika Malečková. V souboji s druhou nasazenou Rebeccou Šramkovou ovšem prohrála za hodinu a půl po setech 2:6, 5:7.