16:28
Bouzková uspěla v českém derby proti Martincové

Marie Bouzková (121.) může dál usilovat o hlavní soutěž Roland Garros, Tereza Martincová (156.) se naopak loučí už v kvalifikaci, protože své krajance podlehla dvakrát 3:6. V první setu Bouzková vedla už 5:2. Následně sice Martincová jeden brejk z náskoku soupeřky ubrala, ale poté si znovu podání prohrála, stejně jako celý set. Ve druhém setu byl klíčový brejk Bouzkové v šesté hře, dvacetiletá Češka nakonec proměnila čtvrtý mečbol a může se těšit na druhé kolo kvalifikace.

14:59
Smitková se na Roland Garros nekvalifikuje

Tereza Smitková (129.) končí už v prvním kole kvalifikace na Roland Garros. Česká tenistka prohrála s Italkou Martinou Trevisanovou (157.) 6:4, 3:6, 2:6. V první sadě Smitková vedla už 5:0, a i když se poté soupeřka dotáhla, už Češka set neztratila. Ve druhém setu nejprve Smitková rychle zareagovala na brejk Trevisanové, ale v osmém gemu přišla o podání ještě jednou. Třetí set už byl jednoznačnou záležitostí pro Italku, která rychle vedla 3:0 a i když si Smitková dokázala vzít jeden brejk zpátky, set ani celý zápas už zvrátit nedokázala.

14:31
Jebavý ve čtyřhře v Lyonu dohrál

Roman Jebavý prohrál v prvním kole čtyřhry v Lyonu po boku Argentince Andrese Molteniho po setech 6:1, 5:7, 10:12 s argentinskou dvojicí Maximo Gonzalez, Guillermo Duran. Česko-argentinské duo prohrálo společně už pátý zápas v řadě, tentokrát i přesto, že vyhrálo v zápase o jedenáct výměn více než soupeři.

14:12
Pavlásek po velké bitvě udolal Harrisona

Druhé kolo kvalifikace mužů na Roland Garros bude mít dvojí české zastoupení. Adam Pavlásek (248.) přehrál nasazeného Ryana Harrisona (122.) 6:3, 6:7(5), 7:6(5) a stejně jako Lukáš Rosol postupuje. Český tenista vzal v prvním setu Američanovi dvakrát servis. Ve druhém dějství vymazal manko brejku, ale ve dvanácté hře nevyužil tři mečboly. Rozhodující sada byla jako na houpačce, Pavlásek nakonec ustál vyrovnanou zkrácenou hru. Na cestě za vítězstvím ho nezastavilo ani devět dvojchyb.

11:52
Krejčíkovou už netrénuje Šnobel

Úspěšná spolupráce Barbory Krejčíkové (128.) a Pavla Šnobela je u konce. Devětatřicetiletý trenér, který třiadvacetiletou tenistku vedl od konce loňského listopadu, to oznámil na svém Facebooku. Podrobnosti neuvedl. Zpráva je o to překvapivější vzhledem k tomu, že Krejčíková vyhrála od začátku dubna tři turnaje v řadě.