Kristýna Plíšková – Lauren Daviscová (USA)
Markéta Vondroušová – Jafan Wang (CHN)

19:13
Siniaková si zahraje první letošní semifinále

Kateřina Siniaková (43.) si v Norimberku oblíbila třísetové zápasy! I ve svém třetím utkání na turnaji musela skóre utkání otáčet, a i tentokrát se jí to povedlo. V souboji s Madison Brengleovou (97.) zvítězila 1:6, 6:4, 6:0 a zahraje si první semifinále v sezoně. Česká tenistka ještě ve druhém setu ztratila podání ve třetí hře a prohrávala 1:6, 1:2. Od té chvíle ale převzala kontrolu a Brengleovou začala jasně přehrávat. Okamžitým rebrejkem se vrátila do hry a poté, co jí prorazila servis v desátém gemu, definitivně zlomila její odpor.

15:54
Rosol na dobře hrajícího soupeře nestačil

Lukáš Rosol (138.) hlavní soutěž v kvalifikaci nevybojoval. V souboji s Němcem Yannickem Hanfmannem (184.) prohrál za hodinu hry dvakrát 2:6. Českému tenistovi se v celém utkání nepodařilo najít recept na výborně hrajícího soupeře, který jediný brejkbol za stavu 6:2, 4:1 odvrátil. Hanfmannovi se povedlo v úvodní sadě vyhrát od stavu 1:2 pět gemů v řadě a obdobný výkon předvedl i v setu druhém. V něm také vyhrál pět her za sebou a to od stavu 0:1.

11:52
Bouzková vybojovala finále kvalifikace

Marie Bouzková (121.) zvládla i druhý kvalifikační souboj na Roland Garros. Česká tenistka potvrdila roli favoritky proti Japonce Ajano Šimizuové (226.), kterou porazila 6:2, 6:3. Do zápasu sice nevstoupila Bouzková dobře a prohrála si podání hned v prvním gemu, ale okamžitým rebrejkem se vrátila do hry a od stavu 2:2 vyhrála čtyři gemy v řadě. I ve druhé sadě ztratila Češka úvodní podání, znovu však skóre hladce otočila a o vítězství se už připravit nenechala. O postup do hlavní soutěže si Bouzková zahraje s Ruskou Ljudmilou Samsonovovou (161.).