18:57
Patnáctiletý Pleva v Mostě utržil porážku

Svou premiéru mezi dospělými si v Mostě odbyl Jan Pleva, jenž startoval na turnaji futures na divokou kartu. V souboji s Polákem Grzegorzem Panfilem prohrál 2:6, 1:6.

17:57
Ve čtyřhře Kristýna Plíšková neuspěla

Po vítězství ve druhém kole dvouhry nastoupila Kristýna Plíšková ve Štrasburku ještě k duelu čtvrtfinále čtyřhry po boku Viktorii Golubicové, s níž však postup do semifinále nevybojovaly. Plíšková s Golubicovou prohrály 6:2, 4:6, 4:10 s Aojamaovou a Jang.

17:49
Smitková zvládla v Paříži souboj s Andreescuovou

Tereza Smitková (162.) v prvním kole kvalifikace na Roland Garros pokořila po téměř dvou hodinách Kanaďanku Biancu Vanessu Andreescuovou (193.), kterou porazila 6:1, 3:6, 6:3, když v rozhodující sadě zvládla náročný druhý gem na vlastním servisu, odvrátila tři brejkboly a následně prorazila soupeřce servis a zápas doservírovala.

17:25
Jebavý s Cerretanim končí v Lyonu v prvním kole

Roman Jebavý s Jamesem Cerretanim nedokázali v prvním kole čtyřhry v Lyonu využít tří mečbolů v rozhodujícím supertiebreku a s párem Brian Baker, Nikola Mektič prohráli 3:6, 7:6 (5), 11:13.

16:07
Kellovský v Mostě odvrátil vyřazení s Vocelem

V Mostě se v rámci prvního kola uskutečnil také ryze český souboj mezi osmým nasazeným Dominikem Kellovským (595.) a Matějem Vocelem (880.). Zápas ve třech setech vyhrál dvacetiletý Kellovský, které stejně starého krajana porazil 6:4, 1:6, 6:4, přičemž v rozhodujícím setu prohrával ještě 2:4, ale čtyřmi gemy v řadě nepříznivý vývoj zápasu s Vocelem otočil.

15:55
Kolář pokořil v Mestre nasazenou jedničku

Zdeněk Kolář (290.) si v italském Mestre vybojoval postup do druhého kola přes nasazenou jedničku Johna Millmana (142.) z Austrálie. Millman, jenž kvůli zranění kyčle nehrál od října loňského roku, při svém návratu na kurty bojoval přes dvě a čtvrt hodiny, ale na českého tenistu nestačil a Kolář zvítězil 6:3, 5:7, 6:2. V prvním setu přitom Millman vedl 3:0, ale následně Kolář šesti gemy v řadě otočil a vyhrál úvodní dějství. V prostřední sadě se oba soupeři tahali o každé podání, celkem bylo k vidění pět brejků a úspěšnější byl tentokrát Australan. V rozhodující sadě naopak Kolář výtečně servíroval a svůj výkon podpořil i dvěma brejky na returnu.

15:35
Kristýna Plíšková porazila olympijskou šampionku

Pouhých 77 minut trvalo střetnutí mezi Kristýnou Plíškovou (48.) a Portoričankou Monicou Puigovou (41.), která plnila ve Štrasburku roli deváté nasazené. Plíšková v utkání měla na servisu mnohé problémy, ale nakonec ani jednou neztratila podání, odvrátila všech sedm brejkbolů a zvítězila hladce 6:2, 6:3. Rozhodující v obou sadách byly rychlé brejky české hráčky, jež v prvním setu vstoupila do zápasu vedením 3:0 a ve druhém dějství vedla po potvrzení brejku 4:1.

14:55
Voráčová s Voskobejovovou vypadly v Norimberku

Hned první kolo se stalo osudným Renatě Voráčové a Galině Voskobojevové, jež prohrály na turnaji v Norimberku s párem Cadantuová, Geuerová 6:2, 4:6, 2:10.

14:44
Martincová v Paříži postupuje, zahraje si druhé kvalifikační kolo

Tereza Martincová (144.) si na úvod kvalifikace na Roland Garros zahrála s Japonkou Riko Sawajanagiovou (214.), kterou porazila 6:4, 6:3 a postoupila do druhého kola. Česká tenistka neměla ideální vstupy do setů, ale v obou dokázala předvést výtečné obraty. V prvním dějství prohrávala 2:4, ale set vyhrála po čtyřech uhraných gemech v řadě. Ještě výraznější obrat předvedla ve druhém setu, v němž prohrávala 1:3 a pěti gemy v řadě zakončila zápas.

14:40
Pavlásek v kvalifikaci neuspěl, v Paříži končí hned na úvod

Adam Pavlásek (97.) byl v souboji s Němcem Danielem Masurem (215.) favoritem, ale svou roli na kurtu potvrdit nedokázal. Druhý nasazený kvalifikace sice vyhrál úvodní sadu 6:2 a do setu druhého vstoupil úspěšným brejkem, ale posléze se začala jeho hra kazit a naopak Masur začal vytvářet silný tlak na Čechovo podání. Vytěžil z toho obrat v druhém setu, kdy sice vedení 4:2 neudržel, ale následně po Pavláskově rebrejku získal rozhodující brejk v osmé hře. Pavlásek prohrál druhý set 3:6 a v rozhodující sadě prohrál 4:6, když o osudu utkání rozhodl brejk Masura ze třetí hry.

13:53
Vrbenský opět ztratil dobře rozehraný zápas

Na divokou kartu startující Michael Vrbenský (-) v úvodním kole turnaje futures v Mostě podlehl kvalifikantovi Robinu Langovi (-) po setech 6:2, 6:7(5) a 4:6. Český tenista v úvodním setu dokázal dvakrát sebrat svému soupeři servis a hladce ji ovládl. Ve druhém dějství Vrbenský díky brejku ze šestého gemu vedl již 5:2, avšak utkání se mu dopodávat nepodařilo a o vítězi druhé sady musel rozhodovat až tiebreak. Ten český hráč prohrál poměrem 5:7 a v rozhodující třetí sadě držel se svým soupeřem krok až do stavu 4:5, kdy si nedokázal udržet své podání, v důsledku čehož déle než dvě a půl hodiny trvající utkání prohrál.

12:47
Kilnarová v Portugalsku překvapila turnajovou čtverku

Monika Kilnarová (665.) v úvodním kole turnaje ITF v portugalském Santarému přehrála čtvrtou nasazenou Anastasiji Šošynovou (525.) po setech 6:3 a 6:4. V divoké první sadě bylo od stavu 1:1 k vidění šest brejků, z nichž hned čtyři zaznamenala česká tenistka a šla do vedení. I ve druhém dějství Kilnarová dvakrát přišla o svůj servis, avšak stav 0:2 i 3:4 dokázala otočit.

12:15
Papík utržil debakl a končí v prvním kole

Třetí nasazený Tomáš Papík (484.) v úvodním kole turnaje futures v Mostě nestačil na Paula Woernera (874.), kterému podlehl dvakrát 1:6. Český tenista v úvodní sadě hned třikrát přišel o svůj servis a jediný gem získal za stavu 0:2. Ve druhém dějství Papík již prohrával 0:5 a 15:40, avšak dokázal ještě odvrátit nepopulárního kanára.