18:44
Šafránek při své grandslamové premiéře neuspěl

Václav Šafránek dnes absolvoval svůj vůbec první zápas v grandslamové kvalifikaci. Vítězná premiéra to bohužel nebyla, neboť Václav Šafránek nestačil na Američana Denise Kudlu, kterému podlehl 4:6, 1:6.

17:19
Plíšková zvládla vstup do turnaje ve Štrasburku

Kristýna Plíšková se představila po více než dvou týdnech v soutěžním zápase. Finalistka J&T Banka Prague Open se v prvním kole turnaje ve francouzském Štrasburku střetla se Švýcarkou Golubicovou, kterou porazila po setech 6:2, 4:6, 7:5. V dalším kole narazí česká tenistka na olympijskou vítězku z Ria Mónicu Puigovou.

16:53
Šátral udolal Rosola a v Paříži postupuje!

Jan Šátral (163.) se dokázal oklepat ze špatných výsledků z minulých týdnů a do kvalifikace French Open vstoupil vítězně! V ryze českém souboji Šátral dokázal porazit Lukáše Rosola v třísetové bitvě – 6:2, 3:6 a 7:6 (2).

15:55
Reček ve finále kvalifikace v Mostě neuspěl

Dominik Reček (1945.) se probojoval v Mostě do finále kvalifikace, avšak končí těsně před branami hlavní soutěže. Dvaadvacetiletý tenista nedotáhl do vítězného konce slušně rozehraný zápas proti Patricku Mayerovi z Německa. Reček vedl 6:0, 6:5 a šel na podání, avšak soupeř se dokázal do zápasu vrátit. Mayer nakonec zvítězil po setech 0:6, 7:6 (1) a 6:3.

14:50
Bouzková končí v Norimberku v prvním kole

Marie Bouzková (206.) sice úspěšně zvládla v Norimberku kvalifikaci a podruhé v této sezoně se představila v hlavní části turnaje WTA, avšak do druhého kola v Norimberku neprošla. Osmnáctiletá tenistka prohrála s Němkou Mariaovou (104.), startující na divokou kartu, po setech 0:6 a 1:6.

14:07
Trefný na Puodzionase nestačil

Na divokou kartu startující Martin Trefný (-) ve finálovém kole kvalifikace na turnaji futures v Mostě nestačil na Scotta Puodzionase (1122.), kterému podlehl po setech 2:6 a 3:6. Australský tenista v úvodním setu zaznamenal důležitý brejk ve čtvrtém gemu a sadu nakonec na returnu i ukončil. Trefný sice druhé dějství zahájil brejkem a vedl 2:0, o výhodu ale vzápětí přišel a jeho soupeř dokázal set otočit a na mosteckém turnaji si tak zahraje v hlavní soutěži.

14:00
Duda ve finále kvalifikace nedal šanci Alcademu

Filip Duda (1608.) ve finálovém kole kvalifikace na turnaji futures v Mostě přehrál Juana Ignacia Alcadeho (-) po výsledku 6:2 a 6:1. Argentinský tenista si v úvodní sadě ani jednou nedokázal uhrát svůj servis, ale dvakrát brejkl svého soupeře. ve druhém dějství zaznamenal Alcade čestný úspěch pouze za stavu 0:3 a Duda, který následně bez potíží dovedl utkání do vítězného konce, se tak může radovat z postupu do hlavní soutěže.

13:05
Paroulek si v Mostě hlavní soutěž nezahraje

Tadeáš Paroulek (1991.) ve finálovém kole kvalifikace na turnaji futures v Mostě nestačil na Adriana Oberta (1594.), kterému podlehl po setech 5:7 a 6:7(3). Český tenista v úvodním setu nevyužil vedení 3:0 a 4:2 a kvůli nezvládnuté koncovce o první sadu přišel. Ve druhém dějství měl zpočátku navrch znovu Paroulek, avšak za stavu 5:3 nedokázal set dopodávat a následně si dokonce znovu prohrál servis. Na nenadálý zvrat ale ještě dokázal zareagovat a vynutil si tiebreak, který ale Obert, který minulý týden v Praze vyřadil nasazenou jedničku Jana Šátrala, ovládl poměrem 7:3.

12:54
Krejčíková v Norimberku postupuje do osmifinále

Barbora Krejčíková (254.) v úvodním kole turnaje WTA v Norimberku přehrála kvalifikantku Alexandru Cadantuovou (246.), která jí vzdala za stavu 4:6, 2:5 a 30:30. Česká tenistka zvládla divoký úvod zápasu, v němž bylo v šesti gemech k vidění hned pět ztracených podání a vypracovala si vedení 4:2, které již udržela. Ve druhém dějství Krejčíková přišla o vedení 2:0, avšak následně si vypracovala vedení 5:2 a byla dva míčky od vítězství, když její soupeřka utkání skrečovala.

12:38
Bolardt v českém souboji přehrál Zedníka

Antonín Bolardt (-) ve finálovém kole kvalifikace na turnaji futures v Mostě přehrál Jana Zedníka (1991.) po setech 6:3 a 6:2. V utkání jako první o svůj servis hned v úvodním gemu Zedník, který ale následně dvěma brejky dokázal otočit na 3:1. Poté se ovšem iniciativy na kurtu chopil opět Bolardt, jenž ziskem pěti gemů v řadě ovládl první set. Do druhého dějství opět vstoupil lépe Zedník, který ovšem ani tentokrát vedení 2:1 udržet. Bolardt znovu zvítězil v pěti po sobě jdoucích gemech a zahraje si tak v Mostě hlavní soutěž.

12:31
Hájek si v Balatonalmadi zahraje hlavní soutěž

Petr Hájek (976.) ve finálovém kole kvalifikace na turnaji futures v maďarském Balatonalmadi přehrál domácího Marcella Bartakovicse (-) po setech 6:2 a 6:0. Maďarský tenista na ztrátu podání v úvodním gemu utkání ještě dokázal odpovědět brejkem, avšak poté prohrál čtyři gemy v řadě a vývoj první sady již zvrátit nedokázal. Ve druhém dějství pak Hájek ztratil pouze devět fiftýnů a svému soupeři nadělil nepopulárního kanára.

12:27
Jaloviec po skreči soupeře postupuje v Šymkentu

Marek Jaloviec (287.) se v úvodním kole challengeru v kazašském Šymkentu střetl s Aslanem Karacevem (315.), který mu utkání za stavu 7:6(5) a 4:5 vzdal. Český tenista v úvodní sadě dokázal dvěma brejky otočit z 0:1 na 4:2, avšak sada následně dospěla do zkrácené hry, kterou Karacev ovládl poměrem 7:5. Ruský tenista si následně ve druhé sadě vypracoval vedení 3:0, avšak v okamžiku, kdy Jaloviec otočil vývoj setu a za stavu 5:4 měl jít podávat na vítězství, utkání vzdal. Ostravský rodák se v osmifinále utká s lepším ze souboje mezi Aleksandrem Nedověsovem a Samem Barrym.

12:11
Süč povolil Liškovi jen tři gemy

Dominik Süč (1858.) ve finálovém kole kvalifikace na turnaji futures v Mostě přehrál Slováka Tomáše Lišku (2031.) po setech 6:2 a 6:1. Český tenista si v úvodu zápasu rychle vypracoval vedení 4:0, a přestože Liška dokázal snížit na 2:4, tak následně dovedl set do vítězného konce. Ve druhém dějství Süč po ztrátě podání získal pět gemů v řadě a vybojoval si tak místo v hlavní soutěži.