Denní menu: Bejlek zvládla kvalifikaci v Madridu, Siniaková i sestry Fruhvirtovy dohrály

Hlavním bodem úterního programu byl turnaj Mutua Madrid Open, kde se představily čtyři české tenistky. Sára Bejlek se díky třísetové výhře nad Číňankou Paj kvalifikovala do hlavní soutěže. Brenda Fruhvirtová, Linda Fruhvirtová a Kateřina Siniaková skončily po dvousetových porážkách v prvním kole. V Ostravě pokračoval tamní challenger Ostra Group Open by Purposia. Další Češi a Češky hráli tradičně na podnicích ITF.

Siniaková prohrála s Podoroskou
Kateřina Siniaková (40.) se na tisícovce v Madridu neprosadila. Česká tenistka prohrála už v prvním kole s Argentinkou Nadiou Podoroskou (66.) za hodinu a půl 2:6 a 6:7(2).

Sedmadvacetiletá Siniaková dohnala ve druhém setu manko 3:5 a vynutila si tiebreak, v něm ale od začátku dominovala Podoroská. Argentinka v utkání proměnila všechny čtyři brejkboly.

B. Fruhvirtová se v Madridu neprosadila
Brenda Fruhvirtová (106.) skončila na antukové tisícovce v Madridu v prvním kole. Sedmnáctiletá držitelka divoké karty nestačila na zkušenou Nizozemku Arantxu Rusovou (47.), jíž podlehla po dvou hodinách boje 5:7 a 3:6.

Fruhvirtová vstoupila do utkání ziskem čtyř gemů, poté vedla ještě 5:2 se dvěma brejky, luxusní náskok ale neudržela a sadu ztratila v napínavé koncovce. O výsledku druhého dějství rozhodl jediný brejk z osmého gemu, přičemž Fruhvirtová nevyužila čtyři šance na returnu.

V Madridu neuspěla ani L. Fruhvirtová
Antuková tisícovka ve španělském Madridu skončila pro Lindu Fruhvirtovou (146.) v úvodním kole. Na divokou kartu startující Češka podlehla za dvě hodiny 4:6 a 6:7(0) Irině Beguové (128.) z Rumunska.

V prvním setu se dostala osmnáctiletá Fruhvirtová do vedení 3:1, druhá polovina dějství ale patřila o patnáct let starší protivnici. Ve druhé sadě pak vyrovnala Fruhvirtová z 0:4 na 4:4. Následně znovu ztratila servis, přesto si rebrejkem vynutila pokračování zápasu. Ten vygradoval ve zkrácené hře. Fruhvirtová v ní bohužel s trojnásobnou turnajovou čtvrtfinalistkou neuhrála ani jeden bod.

Bejlek se kvalifikovala v Madridu
Sára Bejlek (136.) si zahraje hlavní soutěž na Mutua Madrid Open. Osmnáctiletá Češka porazila ve finále kvalifikace Číňanku Čuo-süan Paj (90.) za hodinu a 47 minut 6:4, 1:6 a 6:3.

V prvním setu dokázala Bejlek otočit nepříznivý stav 2:4. Po nevydařeném druhém dějství se v tom rozhodujícím prosadila dvakrát na returnu, sama už při svém podání nezaváhala. Česká teenagerka se tak poprvé v kariéře kvalifikovala do hlavní soutěže na turnaji kategorie WTA 1000. Její další soupeřkou bude Ruska Anna Blinkovová (45.).

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Mutua Madrid Open (ženy, ESP, 8 770 480 USD, antuka)
SÁRA BEJLEK (136.) – Čuo-süan Paj (CHN, 90.) 6:4, 1:6, 6:3

BRENDA FRUHVIRTOVÁ (106.) – Arantxa Rusová (NED, 47.) 5:7, 3:6
Nadia Podoroská (ARG, 66.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (40.) 6:2, 7:6(2)
Irina Beguová (ROU, 128.) – LINDA FRUHVIRTOVÁ (146.) 6:4, 7:6(0)