Denní menu: Vondroušová s Noskovou ve Stuttgartu nezaváhaly, Macháč potvrdil roli favorita

Wimbledonská šampionka Markéta Vondroušová na německé antuce ve Stuttgartu nezaváhala a Chorvatku Donnou Vekičovou porazila ve dvou sadách. Linda Nosková na závěr úterního programu neztratila set s Jelenou Ostapenkovou z Lotyšska. Barbora Krejčíková ve Stuttgartu po boku Němky Laury Siegemundové postoupila do deblového čtvrtfinále. Tomáš Macháč na podniku ATP 500 v Barceloně potvrdil roli favorita, když Číňana Ťün-čchenga Šanga přehrál ve dvou setech. Gabriela Knutsonová prohrála na turnaji WTA 125 v Oeiras s Rakušankou Krausovou, tamtéž skončila v deblovém pavouku Michaela Bayerlová. Další Češi a Češky hráli na okruhu ITF.

Nosková deklasovala světovou desítku
Linda Nosková (31.) zahájila své letošní působení na antuce ve velkém stylu. Na halové pětistovce v německém Stuttgartu smetla v úvodním kole za pouhých 68 minut osmou nasazenou Lotyšku Jelenu Ostapenkovou (10.). Vítězku Roland Garros z roku 2017 porazila devatenáctiletá Češka 6:3 a 6:1.

Nosková v utkání využila všech svých pět brejkbolů, zatímco osm z devíti pokusů protivnice dokázala na podání odvrátit. V osmifinále narazí vsetínská rodačka na další grandslamovou šampionku. Její soupeřka vzejde ze souboje mezi Němkou Angelique Kerberovou (332.) a Britkou Emmou Raducanuovou (303.).

Vondroušová ve Stuttgartu nezaváhala
Markéta Vondroušová (8.) svou letošní premiéru na antuce zvládla. Na halové pětistovce v německém Stuttgartu porazila v rámci prvního kola za necelou hodinu a půl 6:4 a 6:3 Donnu Vekičovou (37.) z Chorvatska.

Úřadující wimbledonská šampionka se rozjížděla pozvolněji. V prvním setu nabrala ztrátu 2:4, pak se ale blýskla čtyřmi vyhranými gemy v řadě. Ve druhém setu se brejkem čistou hrou dostala Vondroušová do vedení 3:1, navzdory třem gembolům ho ale nepotvrdila. To se povedlo až po dalším brejku z osmého gemu, po němž celé utkání na servisu uzavřela.

V osmifinále narazí svěřenkyně Jana Hernycha na vítězku ruského souboje mezi Samsonovovou (17.) a Potapovovou (36.).

Macháč zvládl v Barceloně úvodní kolo
Tomáš Macháč (50.) si poradil v prvním kole barcelonské pětistovky s Číňanem Ťün-čchengem Šangem (114.), kterého přehrál za hodinu a 28 minut po setech 6:4, 6:4.

V úvodním dějství měl český tenista problémy hned v prvním gemu, kdy odvracel brejkbol. Situaci však ustál, vzápětí prolomil soupeřův servis a sadu úspěšně dopodával.

Ve druhém setu Šang zpřesnil a přitvrdil hru, Macháč musel otáčet po dvou dvojchybách gem z 0:40. Po následném brejku na 4:3 se zdálo, že berounský rodák utkání rychle dokončí. Jenomže přišel výpadek a rebrejk čistou hrou, ovšem Čech nezakolísal, znovu prorazil Číňanovo podání a dokráčel si pro postup do druhého kola. V něm se utká s domácím Alejandrem Davidovichem Fokinou (27.).

Krejčíková si spravila chuť ve čtyřhře
Barbora Krejčíková hodila včerejší singlovou porážku za hlavu. V německém Stuttgartu slaví postup ve čtyřhře, když na úvod tamní halové pětistovky porazila po boku domácí Laury Siegmundové tchajwansko-čínský pár Wu, Sü za hodinu a 34 minut po setech 3:6, 6:4 a 10:7.

Češka s Němkou po prohře v úvodní sadě přišly ve třetím gemu té následující o servis, přesto se dokázaly dostat zpátky do zápasu a skóre otočit ve svůj prospěch.

Knutsonová nestačila na Krausovou
Gabriela Knutsonová (185.) dohrála na antukovém podniku WTA 125 v portugalském Oeiras hned v prvním kole hlavní soutěže. Podlehla v něm 6:7(7) a 1:6 Sinje Krausové (225.) z Rakouska. Češka měla za stavu 5:4 v prvním dějství setbol. Další pak nevyužila při vedení 7:6 v tiebreaku.

Bayerlová končí taktéž v deblu
Cesta Michaely Bayerlové stopětadvacítkou v portugalském Oeiras je u konce i ve čtyřhře. Česká tenistka, která v singlové kvalifikaci turnaje podlehla krajance Anně Siskové, nestačila po boku Italky Nicoly Fossaové Huergové na pár Haverlagová, Lamensová. Nizozemky utkání úvodního kola ovládly za hodinu a 35 minut po setech 5:7, 6:2 a 10:3.

Barcelona Open Banc Sabadell (muži, ESP, 2 938 695 EUR, antuka)
TOMÁŠ MACHÁČ (50.) – Ťün-čcheng Šang (CHN, 114.) 6:4, 6:4

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (ženy, GER, 922 573 USD, antuka – hala)
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (8.) – Donna Vekičová (CRO, 37.) 6:4, 6:3
LINDA NOSKOVÁ (31.) – Jelena Ostapenková (LAT, 10.) 6:3, 6:1

Wu (TPE), Sü (CHN) – KREJČÍKOVÁ, Siegemundová (GER) 6:3, 4:6, 7:10

Challengery/WTA 125

Oeiras Ladies Open (ženy, POR, 164 000 USD, antuka)
Sinja Krausová (AUT, 225.) – GABRIELA KNUTSONOVÁ (185.) 7:6(7), 6:1

BAYERLOVÁ, Fossaová Huergová (ITA) – Haverlagová, Lamensová (obě NED) 7:5, 2:6, 3:10

Axion Open, Chiasso (ženy, SUI, 60 000 USD, antuka)
NIKOLA BARTŮŇKOVÁ (226.) – Francesca Curmiová (MLT, 315.) 3:6, 4:6

IFS Luka Koper Open (ženy, SLO, 60 000 USD, antuka)
ANETA KUČMOVÁ (418.) – Jana Bojovičová (SRB, 622.) 6:1, 6:3
Noka Juričová (SLO, 1199.) – IVANA ŠEBESTOVÁ (576.) 6:4, 2:6, 0:6

KUČMOVÁ, Webleyová-Smithová (GBR) – ŠEBESTOVÁ, Sobolevová (UKR) 6:4, 2:6, 10:12
Gjorčeská (MKD), Mituová (ROU) – BERVID, HRDINKOVÁ 6:3, 6:2
Erjavecová (SLO), ŠALKOVÁ – T. Mordergerová, Y. Mordergerová (obě GER) 6:2, 0:0, 30:15x – dohrávka 17.4.

Antalya Series (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
JIŘÍ BARNAT (768.) – Andrej Čepelev (509.) 6:0, 6:4

Isomura (JPN), Trongcharoenchaikul (THA) – BRUNCLÍK, Brunold (SUI) 3:6, 6:3, 8:10
BARNAT, Lánik (SVK) – Abdullin, Fomin 6:1, 6:4

Dubrovník Cup (muži, CRO, 15 000 USD, antuka)
MICHAEL VRBENSKÝ (317.) – Jacopo Berrettini (ITA, 760.) 4:6, 1:6

Pichler (AUT), VRBENSKÝ – Bašič (BIH), Šimundža (CRO) 7:6(8), 6:4

Antalya Series (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
Natalia Siedliská (GER, 655.) – LINDA ŠEVČÍKOVÁ (961.) 5:7, 4:6

Cirpanliová (TUR), VLČKOVÁ – Gonzalezová Danieleová (ARG), Loscialeová (ITA) 6:4, 6:0

W15 Kuršumlijska Banja (ženy, SLO, 15 000 USD, antuka)
EMMA SLAVÍKOVÁ (1250.) – Sara Mikačová (BIH, -) 6:4, 6:3