Denní menu: L. Fruhvirtová postupuje v kvalifikaci v IW! Nicod triumfoval v Monastiru

Linda Fruhvirtová se v neděli představila v úvodním kole kvalifikace tisícovky v americkém Indian Wells, kde porazila domácí členku elitní stovky Eminu Bektasovou. Jiří Veselý prohrál v prvním kole kvalifikace challengeru ve švýcarském Luganu. Laura Samson svůj druhý letošní titul nevybojovala, naopak na podniku stejné kategorie uspěl Jakub Nicod. Další Češi a Češky zahájili na okruhu ITF kvalifikace.

L. Fruhvirtová vstoupila úspěšně do kvalifikace v IW
Linda Fruhvirtová (137.) v úvodním kole kvalifikace na turnaji WTA 1000 v Indian Wells nezaváhala. V souboji s domácí Eminou Bektasovou (93.) dokázala zvítězit 7:6(4), 6:3, když se hned čtyřikrát prosadila na returnu a napravila tak tři vlastní ztráty podání.

Nicod triumfoval v Monastiru
Podruhé v letošní sezoně triumfoval Jakub Nicod (474.) na turnaji ITF v tuniském Monastiru. Devatenáctiletý tenista si ve finále patnáctitisícového podniku poradil s Belgičanem Simonem Beaupainem (748.), kterého porazil za hodinu a 45 minut po setech 6:3, 6:4. Nicod si v utkání pomáhal servisem, nasázel hned devět es. O podání přišel jen jednou, naopak soupeře brejkl ve třech případech.

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Samson na druhý letošní titul nedosáhla
Laura Samson (930.) podlehla ve finále turnaje ITF v egyptském Šarm aš-Šajchu domácí Sandře Samirové (551.), a to za hodinu a 16 minut po setech 0:6, 4:6. Patnáctiletou Češku může obzvlášť mrzet druhá sada, ve které vzala soupeřce servis a ujala se vedení 3:1. O to vzápětí přišla, přesto se díky své finálové účasti posune v žebříčku WTA přibližně o sto míst.