Denní menu: Menšík je poprvé ve finále na ATP! Siniaková postupuje ve čtyřhře

Jakub Menšík na podniku ATP 250 v Dauhá vybojoval postup do finále! V generačním souboji porazil osmnáctiletý Čech o 19 let staršího Francouze Gaela Monfilse. Adam Pavlásek na stejné akci neuspěl v boji o finále čtyřhry. V Dubaji naopak postoupila do finále deblu Kateřina Siniaková. Na challengeru v Tenerife uspěli v deblovém derby Petr Nouza s Patrikem Riklem. Další Češi hráli na okruhu ITF.

Menšík je poprvé ve finále!
Pohádková jízda Jakuba Menšíka (116.) na podniku ATP v katarském Dauhá neskončila ani v semifinále. Osmnáctiletý Čech přetlačil ve třech setech o 19 let staršího Gaela Monfilse (68.). Bývalého šestého tenistu světového žebříčku a majitele dvanácti singlových titulů z elitního okruhu porazil za necelé dvě hodiny po setech 6:4, 1:6 a 6:3.

Více se utkání věnujeme zde.

Siniaková slaví postup do finále
Kateřina Siniaková se Storm Hunterovou zvládly na tisícovce v Dubaji semifinále čtyřhry a zahrají si o titul. V pátek večer nasazené čtyřky porazily turnajové dvojky Gabrielu Dabrowskou a Erin Routliffeovou dvakrát 6:4, když ani jednou neprohrávaly se ztrátou brejku.

Behar s Pavláskem do finále neprošli
Adam Pavlásek s Arielem Beharem nedokázali na turnaji ATP v katarském Dauhá najít recept na nasazené jedničky a s turnajem se loučí. V pátečním semifinále česko-uruguayská dvojice podlehla nejvýše nasazenému páru Jamie Murray, Michael Venus za 86 minut po setech 4:6, 6:7(5). Zatímco v prvním setu Pavlásek s Beharem šli rychle do vedení o brejk, načež dvakrát přišli o podání, ve druhé sadě si oba páry svědomitě držely servisy až do rozhodujícího tiebreaku.

Nouza s Riklem si zahrají v Tenerife o titul
Petr Nouza s Patrikem Riklem postoupili do finále čtyřhry na challengeru ve španělském Tenerife. Český pár porazil v pátečním semifinále druhé nasazené Romana Jebavého a Davida Vegu Hernandeze za 68 minut po setech 6:4, 6:3, kterým nenabídli ani jeden brejk.

Valentová vyhrála poosmé v řadě
Tereza Valentová (688.) opět prodloužila svou letošní neporazitelnost na seniorském okruhu ITF. V Monastiru vyhrála vítězka minulého turnaje i osmé utkání. Šestnáctiletá Češka porazila 7:6(5) a 6:3 třetí nasazenou Chan Š' (512.) z Číny a postoupila v Tunisku do semifinále.

Šebestová vypadla ve čtvrtfinále
Druhý turnaj ITF ve španělském Manacoru skončil pro Ivanu Šebestovou (562.) ve čtvrtfinále. Dvaadvacetiletá Češka v něm podlehla 2:6 a 3:6 o čtyři roky mladší dánské favoritce Rebecce Munkové Mortensenové (682.).

Donald si semifinále nezahraje
Matthew William Donald (829.) dohrál na turnaji ITF v Monastiru ve čtvrtfinále. Nad síly českého tenisty byl pátý nasazený Švýcar Mika Brunold (566.), s nímž prohrál po dvou hodinách a 43 minutách 6:4, 3:6, 4:6.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (ženy, UAE, 3 211 715 USD, tvrdý povrch)
Hunterová (AUS), SINIAKOVÁ – Dabrowská (CAN), Routliffeová (NZL) 6:4, 6:4

Qatar ExxonMobil Open, Dauhá (muži, QAT, 1 395 875 USD, tvrdý povrch)
JAKUB MENŠÍK (116.) – Gael Monfils (FRA, 68.) 6:4, 1:6, 6:3

J. Murray (GBR), Venus (NZL) – Behar (URU), PAVLÁSEK 6:4, 7:6(5)

Tenerife Challenger 2 (muži, ESP, 74 825 EUR, tvrdý povrch)
NOUZA, RIKL – JEBAVÝ, Vega Hernandez (ESP) 6:4, 6:3