Moneta Pardubice Open: Krumich postupuje do semifinále, v derby uspěl Forejtek

Pětadvacítka v Pardubicích má za sebou páteční čtvrtfinále dvouhry. Mezi čtyřku nejlepších pronikli Jonáš Forejtek s Martinem Krumichem. Forejtek porazil ve dvou setech v derby Jakuba Nicoda a Krumich si poradil stejným způsobem s Ukrajincem Prihodkem. Ve čtvrtfinále naopak skončila pouť Jiřího Barnata.

Krumich prošel do semifinále
Martin Krumich (657.) na pardubickém turnaji ITF zvládl potvrdit roli mírného favorita a postoupil na domácí pětadvacítce do semifinále. V souboji s Ukrajincem Olegem Prihodkem (675.), který se nesl v duchu řady brejků v obou setech, dokázal zvítězit 6:3, 7:6(2).

Českého tenistu může mrzet jedině to, že nepošetřil trochu víc sil, protože v obou sadách si dokázal vybudovat vedení o dva brejky. Zatímco v prvním setu udržel alespoň jeden brejk, ve druhém dějství náskok prohospodařil a musel až do tiebreaku.

Forejtek zvládl derby s Nicodem
Jonáš Forejtek (744.) otevřel páteční čtvrtfinálový program na turnaji ITF v Pardubicích vítězstvím v derby proti Jakubovi Nicodovi (830.). Nicod se sice ujal vedení 5:3 v prvním setu, ale o náskok přišel a Forejtek čtyřmi gemy v řadě strhnul vítězství na svou stranu. Ve druhém setu už Nicodovi brejkbol nepovolil, na returnu se prosadil v šesté hře a utkání vyhrál 7:5, 6:3.

Barnat se do semifinále v Pardubicích nepodívá
Turnaj ITF v Pardubicích, co se dvouhry týče, skončil pro Jiřího Barnata (598.). Český tenista nedokázal dotáhnout obrat, ke kterému se nadechl ve druhém setu zápasu s Ericem Vanšelbojmem (418.) a prohrál 6:7(8), 6:3, 4:6.

Moneta Pardubice Open 2023 (muži, CZE, 25 000 USD, antuka)
JONÁŠ FOREJTEK (744.) – JAKUB NICOD (830.) 7:5, 6:3
Eric Vanšelbojm (UKR, 418.) – JIŘÍ BARNAT (598.) 7:6(8), 3:6, 6:4
Matej Dodig (CRO, 559.) – Louis Wessels (GER, 371.) 7:6(1), 3:6, 2:6
MARTIN KRUMICH (657.) – Oleg Prihodko (UKR, 675.) 6:3, 7:6(2)

BARTOŇ, LUŠOVSKÝ – REČEK, SINIAKOV 6:7(3), 6:2, 3:10
BARNAT, DUDA – DONALD, NICOD 7:6(8), 6:2