US Open: Vondroušová ztratila jen tři gemy! Zraněná Bouzková po boji padla

Night session, tedy večerní program, se dnes na US Open týkal obou českých singlistek, které nastoupily do zápasů třetího kola. Marie Bouzková na centrkurtu (Arthur Ashe Stadium) nestačila na světovou pětkou Uns Džábirovou, které i přes zranění srdnatě vzdorovala. Markéta Vondroušová na stadionu Louise Armstronga naopak smetla ve dvou setech Jekatěrinu Alexandrovovou. Barbora Strýcová prosvištěla do čtvrtfinále smíšené čtyřhry po boku Mexičana Santiaga Gonzaleze.

Vondroušová strávila na kurtu necelou hodinu
Markéta Vondroušová (9.) Jekatěrinu Alexandrovovou (20.) na kurtu příliš dlouho netrápila. Rodačku z Čeljabinsku vyprovodila z dvorce Louise Armstronga za 57 minut po setech 6:2, 6:1.

Světová devítka úřadovala především na returnu, na němž v prvním setu získala všechny gemy, k zisku sady jí stačilo přidat dva úspěchy při vlastním podání. Druhá sada se nesla v podobném duchu, Ruska poprvé v utkání udržela servis až v momentě, kdy odvracela hrozbu kanára, následně ale nezvládla zvrátit konec střetnutí na příjmu, Vondroušová využila třetí vybojovaný mečbol.

„Ona má hru, u které nevíte, co se může stát. Ze začátku do toho pálila, bylo to takové všelijaké. Obě jsme si zvykaly na kurt i tmu, pak se to suprově rozjelo. Je skvělé, že byl zápas tak rychlý,“ uvedla Vondroušová, která v osmifinále narazí na domácí Peyton Stearnsovou (59.).

Bouzková po bojovném výkonu podlehla Džábirové
Marie Bouzková (31.) se do osmifinále US Open nepodívá. Česká tenistka ve 3. kole nestačila na světovou pětku Uns Džábirovou (5.), které podlehla za dvě hodiny a 56 minut po setech 7:5, 6:7(5) a 3:6.

Pražská rodačka dohrávala utkání se zraněním nohy, které si přivodila v úvodu druhé sady. Přesto podala velmi bojovný výkon a nikdo by se nemohl divit, kdyby odešla ze stadionu Arthura Ashe jako vítězka. V tiebreaku druhého dějství totiž vedla už 4:2, avšak následující výměny putovaly s jedinou výjimkou na stranu Tunisanky. Džábirová určovala tempo zápasu, nastřádala 56 winnerů a 63 nevynucených chyb. A i když se neprezentovala zrovna svou nejlepší hrou, tak na zdravotně indisponovanou soupeřku to stačilo.

„Jsem ráda za tenis, který jsem tu mohla hrát. Vážím si toho, jaký výkon jsem i přes zranění předvedla. Prohra mě mrzí, ale více než cokoliv jiného jsem na sebe pyšná,“ nechala se slyšet Bouzková.

Strýcová prosvištěla do čtvrtfinále mixu
Barbora Strýcová postoupila po boku Mexičana Santiaga Gonzaleze do čtvrtfinále smíšené čtyřhry. Česko-mexický pár si v osmifinále vyšlápl na čínsko-německou dvojici Čao-süan Jang, Kevin Krawietz, který vyprovodil z kurtu za 54 minut po setech 6:2 a 6:2.

Strýcová s Gonzalezem v utkání svým soupeřům povolili jen tři brejkboly, přičemž všechny z nich dokázali odvrátit. V další fázi US Open se tak utkají s japonsko-chorvatským duem Ena Šibaharaová, Mate Pavič.

Nicolas Jarry (CHI, 25.) – Alex De Minaur (AUS, 13.) 1:6, 3:6, 2:6
Alexander Zverev (GER, 12.) – Grigor Dimitrov (BUL, 19.) 6:7(2), 7:6(8), 6:1, 6:1
Daniil Medveděv (3.) – Sebastian Baez (ARG, 32.) 6:2, 6:2, 7:6(6)