Svijany Open: Bartoň v hlavní soutěži dohrál, Vrbenský se kvalifikoval

Liberecký challenger Svijany Open nabídl v pondělí vedle vyvrcholení kvalifikace rovněž start hlavní soutěže. Do prvního kola naskočil devatenáctiletý Hynek Bartoň, který ovšem nenašel recept na hru Francouze Uga Blancheta a prohrál ve dvou setech. V bojích o hlavní soutěž se prosadil Michael Vrbenský. Další Češi neuspěli.

Hlavní soutěž Svijany Open odšpuntoval z českého pohledu během pondělního programu Hynek Bartoň. Devatenáctiletý mladík, kterému náleží 580. místo světa, se ovšem z postupu do osmifinále radovat nemohl.

V utkání s Francouzem Ugem Blanchetem se mu nepovedlo najít recept na hru soupeře, jenž měl utkání plně pod kontrolou a ani jednou neztratil servis. Domácí divokou kartu Blanchet porazil 6:1, 6:3.

Úspěšný vstup do turnaje naopak hlásí jeden ze spolufavoritů libereckého challengeru Lukáš Klein. Slovenský tenista povolil v prvním kole pouze tři gemy Brazilci Joaovi Reisovi Da Silvovi.

Pondělní program nabídl kromě startu hlavní soutěže také vyvrcholení kvalifikačních bojů. Postup do hlavního pavouka libereckého challengeru vybojoval Michael Vrbenský, který si poradil s přemožitelem Jonáše Forejtka Janakim Milevem. Bulhara porazil 6:4, 6:2.

Další domácí tenisté se v kvalifikaci neprosadili. V dohrávce úvodního kola nakonec Jiří Barnat nestačil na Federica Agustina Gómeze, jenž se následně prodral až do hlavní soutěže, když porazil ve dvou setech Denise Kloka.

Matyáš Černý uhrál ve finále kvalifikace proti Američanovi s českými kořeny Tobymu Alexovi Kodatovi jen dva gemy. Vedení 1:0 na sety a 2:0 ve druhém dějství pak nedokázal využít Dominik Reček, jenž padl ve třech setech s kvalifikační čtyřkou Constantinem Bittounem z Francie.

Svijany Open by Moneta Money Bank, Liberec (muži, CZE, 73 000 EUR, antuka)
Ugo Blanchet (FRA, 337.) – HYNEK BARTOŇ (580.) 6:1, 6:3
Joao Lucas Reis Da Silva (BRA, 282.) – Lukáš Klein (SVK, 153.) 1:6, 2:6
Giovanni Fonio (ITA, 294.) – Norbert Gombos (SVK, 197.) 6:7(5), 4:6
Max Houkes (NED, 279.) – Daniel Michalski (POL, 262.) 5:7, 4:6

Constantine Bittoun (FRA, 509.) – DOMINIK REČEK (1193.) 5:7, 7:6(6), 6:0
Kirill Kivatcev (517.) – Matthew Dellavedova (AUS, 553.) 6:4, 6:2
Toby Alex Kodat (USA, 480.) – MATYÁŠ ČERNÝ (1637.) 6:0, 6:2
MICHAEL VRBENSKÝ (386.) – Janaki Milev (BUL, 567.) 6:4, 6:2