ITS Cup: Českým tenistkám se ve dvouhře nedařilo, pět jich skončilo ve 2. kole

Středeční program olomouckého ITS Cupu příliš radosti českým tenistkám nepřinesl. Hned pět se jich představilo ve druhém kole dvouhry, na úterní postup Terezy Valentové do osmifinále však žádná nenavázala.

Velkým překvapením skončilo vystoupení Terezy Smitkové. Čtrnáctá nasazená byla výraznou favoritkou proti kvalifikantce Anně Gabricové z Německa, ale nakonec prohrála ve dvou setech 0:6, 6:7(1).

Dramatickou třísetovou bitvu, která trvala dokonce dvě hodiny a 41 minut, svedla kvalifikantka Ivana Šebestová s Julijí Hatoukaovou. České hráčce se povedlo vyhrát první set, ve druhém však nevyužila vedení 5:3 a ve třetím dějství jí nestačilo ani vedení 4:2. Výsledkem byla těsná porážka 7:5, 6:7(8), 4:6.

Julie Štruplová svedla takřka dvě a půl hodiny trvající bitvu s Francouzkou Sarou Carakevicovou. Přestože se jí povedlo ve třetím setu srovnat z 3:5 na 5:5, tak když duel dospěl do rozhodujícího tiebreaku, nedokázala se v něm prosadit a utkání prohrála 3:6, 6:3, 6:7(4).

V úvodním setu uspěla proti osmé nasazené Lee Boškovičové Linda Klimovičová. V dalších dvou sadách jí ale favorizovaná Chorvatka výkonnostne utekla a mladá Češka nakonec prohrála 7:6(4), 0:6, 1:6.

Neprosadila se ani kvalifikantka Denisa Hindová, nad jejíž síly byla třetí nasazená Darja Semenistá. S tou prohrála za hodinu a 37 minut 1:6, 6:7(5).

ITS Cup Olomouc Open 2023 by Moneta Money Bank (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)
JULIE ŠTRUPLOVÁ (371.) – Sara Cakarevicová (FRA, 532.) 3:6, 6:3, 6:7(4)
Anika Jašková (SVK, 614.) – Alexandra Ignatiková (ROU, 245.) 5:7, 0:6
Natalia Siedliská (GER, 524.) – Maria Mateasová (USA, 358.) 4:1 skreč
Lisa Zaarová (SWE, 525.) – Marie Benoitová (BEL, 230.) 3:6, 2:6
Lea Boškovičová (CRO, 277.) – LINDA KLIMOVIČOVÁ (513.) 6:7(4), 6:0, 6:1
Darja Semenistá (LAT, 172.) – DENISA HINDOVÁ (642.) 6:1, 7:6(5)
Weronika Falkowská (POL, 283.) – Alice Rameová (FRA, 522.) 4:6, 6:4, 6:4
Leyre Romerová Gormazová (ESP, 190.) – Leonie Kungová (SUI, 506.) 4:6, 6:2, 6:3
Anna Gabricová (GER, 1354.) – TEREZA SMITKOVÁ (365.) 6:0, 7:6(1)
Julija Hatoukaová (244.) – IVANA ŠEBESTOVÁ (563.) 5:7, 7:6(8), 6:4
Tina Nadine Smithová (AUS, 500.) – Linda Gjorčeská (MKD, 224.) 6:2, 6:7(3), 2:6
Lexie Stevensová (NED, 462.) – Sapfo Sakellaridiová (GRE, 291.) 1:6, 6:2, 4:6
Nagi Hanataniová (JPN, 487.) – Rosa Vicensová Masová (ESP, 194.) 0:6, 2:6

Herazová (COL), Laskutovová (-) – KUČMOVÁ, ŠTRUPLOVÁ 6:3, 6:2
HEINZOVÁ, PAŠTIKOVÁ – SMÉKALOVÁ, VALENTOVÁ 1:6, 1:6
T. Mordergerová, Y. Mordergerová (GER) – Lovričová (SLO), Meriová (SVK) 3:6, 6:4, 6:10