14:53
Palicová na favoritku nevyzrála

Barbora Palicová (210.) vypadla při své premiérové účasti v kvalifikaci Roland Garros ve druhém kole. Nestačila v něm na favorizovanou Arantxu Rusovou (113.) z Nizozemska. S nasazenou trojkou prohrála za hodinu a 23 minut 3:6 a 4:6. V prvním setu nabrala Palicová manko 0:4. Poté jeden brejk umazala a v sedmé hře měla na příjmu možnost znovu snížit, zkušená dvaatřicetiletá Rusová ale v pravý moment zabrala a náskok již uhájila. Ve druhém setu vedla devatenáctiletá Češka už 4:1, pak ale ztratila s osminásobnou účastnicí hlavní soutěže pět her v řadě, a turnaj v Paříži tak pro ni skončil.

14:31
Kolář na hlavní soutěž nedosáhne

Zdeněk Kolář (171.) nenavázal na loňský úspěch z Roland Garros a tentokrát končí na pařížské antuce už ve druhém kole kvalifikace. V něm byl nad jeho síly německý favorit Yannick Hanfmann (64.), který zvítězil za hodinu a půl hry 6:2 a 6:4. Šestadvacetiletý Kolář ztratil v první sadě dvakrát podání, naopak sám nevyužil ani jeden ze čtyř brejkbolů. Ve vyrovnanějším druhém setu sice český reprezentant dohnal ztrátu 0:2 a vedl 4:3 bez brejku, poslední tři gemy zápasu ale patřily německé nasazené dvojce.

14:23
B. Fruhvirtová si zahraje finále kvalifikace

Brenda Fruhvirtová (146.) si zahraje stejně jako Sára Bejlek kvalifikační finále na Roland Garros. Teprve šestnáctiletá česká debutantka vyzrála ve druhém kole na Kathinku von Deichmannovou (393.) z Lichtenštejnska po hodině a 38 minutách 7:6(4) a 6:1. V divokém prvním setu otočila Fruhvirtová z 1:3 na 5:3, nakonec ale musela do tiebreaku, kde získala od stavu 2:2 čtyři body v řadě a nakonec využila třetí setbol. Druhé dějství už bylo jednoznačnou záležitostí pro českou teenagerku, která v něm nečelila ani jednomu brejkbolu. Na Fruhvirtovou čeká ve finále kvalifikace Francouzka Alice Robbeová (190.).

13:14
Kolodziejová si ve Štrasburku zahraje o deblové finále

Miriam Kolodziejová postoupila na antukovém podniku WTA 250 ve francouzském Štrasburku do semifinále čtyřhry. Spolu s Terezou Mihalíkovou vyřadila silně favorizované Japonky Šuko Aojamaovou s Enou Šibaharaovou. Turnajové trojky zdolala česko-slovenská dvojice po setech 6:4, 3:6 a 10:4.

13:00
RG: Bejlek postoupila do finále kvalifikace

Sára Bejlek (180.) zvládla v Paříži i své druhé kvalifikační vystoupení a od premiérové účasti v hlavní soutěži Roland Garros ji dělí už jen jedna výhra. Ve středu ztratila sedmnáctiletá Češka pouhých pět gemů s o deset let starší Carol Zhaovou (177.). V úvodní sadě utekla Bejlek do vedení 5:2. Poté o výhodu brejku přišla, za stavu 5:4 ale ukončila dějství dalším úspěchem na returnu. Ve druhé sadě již povolila talentovaná favoritka kanadské protivnici jediný gem, a může se tak těšit na zápas proti lepší z dvojice Viktoria Hrunčáková (SVK, 136.) – Nina Radovanovicová (FRA, 565.).

11:42
Svrčina prohrál se Strickerem i podruhé

Dalibor Svrčina (228.) si hlavní soutěž na Roland Garros nezahraje. Dvacetiletý Čech podlehl ve druhém kole kvalifikace stejně starému Dominicu Strickerovi (116.), kterému nezvládl oplatit nedávnou porážku z domácího challengeru na Štvanici. Švýcarský turnajový šampion potvrdil roli favorita rovněž v Paříži, kde zvítězil za hodinu a 20 minut poměrem 6:4 a 6:1. Svrčina v úvodním setu dokázal srovnat z 1:3 na 3:3, brejk ale nepotvrdil. Ve druhém dějství již agresivně hrající Stricker na kurtu číslo 4 zcela dominoval, a zahraje si tak pod Eiffelovou věží poprvé v životě kvalifikační finále.