22:53
Macháč prohrál s domácím Pouillem

Tomáš Macháč (127.) nečekaně končí už v prvním kole kvalifikace Roland Garros. Český favorit nestačil ve večerním duelu na zkušeného Francouze Lucase Pouilleho (670.) po hodině a 46 minutách 5:7 a 3:6. Dvaadvacetiletý Macháč měl utkání rozehráno skvěle, za stavu 5:3 ale nevyužil dva setboly na returnu a posléze ztratil celý set. Ve druhé sadě rozhodl bývalý desátý hráč světa Pouille o svém úspěchu jediným brejkem ze čtvrté hry.

18:24
Detiuc v Rabatu končí

Anastasia Detiuc a její parťačka Andrea Gámizová nezvládly první kolo čtyřhry na akci WTA v Rabatu. Česko-venezuelská dvojice prohrála s maďarsko-kazachstánskou dvojicí Tímea Babosová, Anna Danilinová po hodině a čtvrt 6:7(3) a 0:6. Detiuc s Gámizovou vedly v prvním setu nad nasazenými trojkami 2:1 a 3:2 s brejkem, o výhodu ale vždy rychle přišly a napínavé dějství nakonec ztratily v tiebreaku. Ve druhém setu už na kurtu zcela dominovaly favoritky.

17:41
Kopřiva se v Paříži nekvalifikuje

Vít Kopřiva (162.) skončil i při své druhé účasti v kvalifikaci Roland Garros v prvním kole. Pětadvacetiletý Čech podlehl na pařížské antuce mírně favorizovanému Moldavanovi Raduovi Albotovi (111.) po hodině a 37 minutách 5:7 a 0:6. První set byl dlouho vyrovnaný, Kopřiva měl za stavu 5:4 a 40:15 na returnu dokonce dva setboly, své šance ale nevyužil. Od té chvíle už sbíral gemy na své konto pouze Albot.

15:13
Martincová se ve Štrasburku neprosadila

Tereza Martincová (91.) dohrála na posledním přípravném turnaji před Roland Garros už v prvním kole. Osmadvacetiletá Češka nestačila na antuce ve Štrasburku na Američanku Emmu Navarrovou (82.) po setech 2:6 a 3:6. Martincová nevyužila v prvním gemu vedení 40:0 na returnu a její soupeřka začala brzy poté v utkání dominovat. Ve druhé sadě sice česká tenistka stáhla dvakrát manko brejku, na ztrátu podání z osmé hry už ale neodpověděla.

13:00
Palicová ztratila při premiéře v Paříži jen čtyři gemy

Devatenáctiletá Barbora Palicová (210.) začala při své premiérové účasti v pařížské kvalifikaci suverénně. V utkání s o čtyři roky starší Sakurou Hosogiovou (240.) zvítězila za necelou hodinu a čtvrt 6:0 a 6:4, a ukončila tak svou sérii tří porážek v řadě. Nad japonskou protivnicí, jež na antuce nastoupila k soutěžnímu zápasu poprvé od předloňského srpna, vedla ve druhém setu už 5:2. Poté si Palicová situaci trochu zkomplikovala, když za stavu 5:3 poprvé v utkání ztratila servis, ihned po změně stran ale završila česká favoritka duel rebrejkem.

11:56
Svrčina začal v Paříži vítězně

Dalibor Svrčina (228.) zaznamenal při své druhé účasti v kvalifikaci Roland Garros premiérové vítězství. Pondělní program rozehrál výhrou dvakrát 6:4 nad Lorenzem Riedim (176.). Švýcarského soupeře zdolal zkraje sezony v kvalifikačním finále i na úvodním grandslamu v Austrálii. Dvacetiletý Čech byl v prvním setu dvakrát o brejk pozadu, od stavu 2:4 ale získal čtyři gemy v řadě, čímž dějství dovedl do zdárného konce. Podobný průběh měla rovněž druhá sada. Ostravský rodák v ní prohrával 1:3, na ztracené podání ale ihned dokázal odpovědět rebrejkem a zakrátko přidal na příjmu další klíčový gem. Také ve druhém kole čeká Svrčinu soupeř ze Švýcarska. Bude jím devátý nejvýše nasazený Dominic Stricker (116.), vítěz nedávného challengeru na pražské Štvanici.