20:20
Vondroušová potvrdila roli favoritky

Markéta Vondroušová (103.) dnes zvládla stejně jako Karolína Muchová a Linda Nosková úvodní kolo tisícovky v Miami. Třiadvacetiletá Češka v něm porazila i potřetí zkušenou Němku Tatjanu Mariaovou (65.) po 66 minutách 6:4 a 6:1. Vondroušová vyšla v prvním setu lépe z brejkované mezi pátým a devátým gemem, kdy si tenistky pětkrát v řadě prolomily podání. V desátém gemu sadu úspěšně dopodávala ku 30. Ve druhém dějství česká favoritka rychle odskočila do vedení 4:0 a závěr duelu už si pohlídala. Ve druhém kole vyzve turnajová čtvrtfinalistka z roku 2019 ruskou ranařku Veroniku Kuděrmetovovou (11.).

17:29
Nosková zvládla debut v Miami

Linda Nosková (51.) prolétla při svém premiérovém startu na podniku WTA 1000 v Miami do druhého kola. Osmnáctiletá Češka zdolala po parádním výkonu za 68 minut 6:3 a 6:4 Luciu Bronzettiovou (73.), které uštědřila už osmou porážku v řadě. O výsledku úvodního setu rozhodl jediný brejk ze šestého gemu, který Nosková získala na příjmu čistou hrou. Ve druhém setu se svěřenkyně trenérů Krupy a Kotyzy dostala do rychlého vedení 3:0, a byť v dalším průběhu dvakrát přišla o servis, postup už si pohlídala. Ve druhém kole se tak může Nosková těšit na atraktivní derby s patnáctou nasazenou krajankou Petrou Kvitovou (12.).

17:15
Muchová nedala šanci Teichmannové

Karolína Muchová (55.) suverénně opanovala i své třetí utkání na letošním Miami Open. Česká kvalifikantka vyprovodila v prvním kole z kurtu Švýcarku Jil Teichmannovou (32.) po pouhých 58 minutách a setech 6:0 a 6:2. Česká tenistka získala prvních osm her, až poté Teichmannová udržela podání. Někdejší světová devatenáctka Muchová ale pokračovala v naprosté dominanci a po vynikajícím výkonu rychle postoupila do druhého kola. Své soupeřce stylově oplatila porážku z finále turnaje v Praze v roce 2019. Šestadvacetiletá Češka vyzve v dalším kole Číňanku Lin Ču (40.).

15:54
Šwiateková se odhlásila z Miami

Světová jednička Iga Šwiateková neobhájí titul na tisícovce v Miami. Jednadvacetiletá Polka se z turnaje na Floridě odhlásila kvůli zranění žebra, které utrpěla kvůli silnému kašli souvisejícím s infekčním onemocněním. Šwiateková se omluvila také z dubnové kvalifikace Poháru Billie Jean Kingové, kde měla pomoci polské reprezentaci v duelu proti Kazachstánu. Kdy a kde se vrátí na kurty, zatím není jasné.

14:53
Kolář překvapivě nestačil na Brunolda

Zdeněk Kolář (174.) vypadl na halovém challengeru ve švýcarském Bielu překvapivě už v prvním kole. V tom nestačil na domácího držitele divoké karty Miku Brunolda (725.). S osmnáctiletým tenistou z osmé světové stovky prohrál šestý nasazený Čech za hodinu a půl 1:6 a 4:6. V polovině druhého setu se Kolář po dvou čistých hrách dostal do výhody brejku a vedení 4:3. V tu chvíli se zdálo, že začíná mít přeci jen navrch, pak ale prohrál tři gemy v řadě a bylo po utkání.

12:43
Forejtek dohrál v St. Brieuc v prvním kole

Jonáš Forejtek (298.) na halovém podniku ve francouzském Saint-Brieuc svou premiérovou letošní výhru v hlavní soutěži challengeru nezaznamenal. Dvaadvacetiletý Čech prohrál za pouhých 65 minut 2:6 a 3:6 s domácím držitelem divoké karty Saschou Gueymardem Wayenburgem (469.). Plzeňský rodák si během zápasu vypracoval dva brejkboly, ani jeden ale neproměnil. Sám pak přišel o servis hned třikrát.