23:21
L. Fruhvirtová osmifinále neobhájí

Zatímco loni se Linda Fruhvirtová (50.) probojovala až do osmifinále Miami Open, tentokrát končí už v úvodním kole. Sedmnáctiletá Češka nezvládla napínavou bitvu proti kanadské kvalifikantce Katherine Sebovové (172.), jíž podlehla po dvou hodinách a devíti minutách 2:6, 6:4 a 4:6. Fruhvirtová v utkání netrefila ani jedno eso a zaznamenala třináct dvojchyb, o podání přišla osmkrát. V rozhodující sadě sice dvakrát vymazala manko brejku, na další ztrátu servisu ze sedmé hry už ale zareagovat nedokázala.

23:04
Martincová po obratu postupuje

Poprvé od loňského Cincinnati si Tereza Martincová (113.) připsala tři výhry na jediném turnaji. Česká tenistka, která v Miami prošla dvoukolovou kvalifikací, porazila v prvním kole hlavní soutěže Němku Tamaru Korpatschovou (87.) po dvou a půl hodině boje 4:6, 6:4 a 6:3. Osmadvacetiletá Martincová prohrávala ve druhé sadě už 1:3, dvěma brejky ji ale otočila. V divokém třetím setu začala ztraceným podáním, poté otočila na 3:1, aby její soupeřka vzápětí srovnala na 3:3. Martincová ale suverénně ukořistila následující tři gemy a vydřela postup do druhého kola. V něm vyzve Brazilku Beatriz Haddad Maiovou (14.).

21:37
Siniaková skrečovala v Miami

Kateřina Siniaková (46.) měla na tisícovce v Miami nakročeno k postupu do druhého kola. Proti domácí Američance Claire Liuové (59.) vedla v jednu chvíli už 6:3, 3:2 a 40:0. Pak se ale zničehonic přihlásily o slovo problémy s pravým předloktím a Češka si byla nucena vzít pauzu na ošetření. Po návratu na kurt byla viditelně limitována při forhendu, hrála z něj jen čopy. Poté, co šestou hru druhé sady z krajně příznivého stavu ještě ztratila, se rozhodla duel skrečovat.

18:55
B. Fruhvirtová se v Miami neprosadila

Patnáctiletá Brenda Fruhvirtová (142.) se vítězné premiéry na Miami Open nedočkala. Držitelka divoké karty prohrála v úvodním kole s jednadvacetiletou Číňankou Si-jü Wang (58.) po hodině a půl 0:6 a 5:7. V první sadě se Fruhvirtová nedostala k žádnému brejkbolu ani gembolu a sama ztratila třikrát podání. Ve druhém dějství dohnala manko 0:3 a se zkušenější soupeřkou poté držela krok až do posledního dvanáctého gemu, kdy Wang přes shodu získala rozhodující brejk. Pro Fruhvirtovou se jednalo o první utkání na akci kategorie WTA 1000 v její kariéře.

18:31
Macháč se v Miami nekvalifikoval

Tomáš Macháč (143.) skončil na Masters v Miami před branami hlavní soutěže. Dvaadvacetiletý Čech prohrál ve finále kvalifikace se zkušeným Australanem Jordanem Thompsonem (83.) po více než dvou hodinách boje 4:6, 6:3 a 3:6. V každém setu byl k vidění jediný brejk. Thompson uspěl v rozhodující sadě na returnu ve čtvrté hře, následně duel bez potíží dopodával a zajistil si místenku v hlavní fázi prestižního turnaje.

18:20
Kopřiva v Zadaru končí

Vít Kopřiva (165.) se rozloučil s antukovým challengerem v chorvatském Zadaru už v prvním kole. Sedmý nasazený v něm podlehl srbskému mladíkovi Hamadovi Medjedovičovi (192.) po hodině a 24 minutách 4:6 a 2:6. Devatenáctiletý Medjedovič, který minulý týden triumfoval na challengeru v Székesfehérváru, dohnal v prvním setu manko 0:2 i 2:3 s brejkem a sadu rozhodl úspěchem na returnu v posledním gemu. Ve druhém setu už Kopřivu k žádnému brejkbolu nepustil, od stavu 2:2 získal čtyři gemy v řadě, a postoupil tak do osmifinále.

17:52
Gengel proti Copilovi neuspěl

Marek Gengel (267.) vypadl na halovém challengeru ve švýcarském Bielu hned v úvodním kole. Nestačil v něm na kvalifikanta Mariuse Copila (422.). Zkušený dvaatřicetiletý Rumun, jenž je bývalým 56. tenistou žebříčku ATP, zvítězil za hodinu a 12 minut po setech 6:4 a 6:3. Gengel vstoupil do utkání ztraceným servisem. V osmém gemu mohl manko brejku zlikvidovat, na příjmu ale nevyužil vedení 40:0 a celkem čtyři příležitosti na srovnání. Sedmadvacetiletý Čech nepřipravil Copila o podání ani ve druhém dějství, zatímco svůj servis ještě dvakrát ztratil.

14:47
Rosol opět prohrál na challengeru

Čekání Lukáše Rosola (278.) na první letošní challengerové vítězství nadále trvá. Sedmatřicetiletý Čech neuspěl ani na pátý pokus. Ve španělském Las Franquesas del Valles prohrál v duelu úvodního kola za dvě hodiny s domácím Oriolem Rocou Batallou (274.) 6:7(5), 6:2 a 2:6. Rosol v prvním setu neudržel náskok brejku. V tom druhém byl jasně lepším hráčem a vynutil si skrze dva úspěchy na příjmu rozhodující dějství. V tom zvládl vyrovnat z 0:2 na 2:2, jenže poté už nezískal ani gem.