18:17
Plíšková se do čtvrtfinále neprobojovala

Konec na turnaji WTA v Abú Zabí potkal také Karolínu Plíškovou (20.). V osmifinále nedokázala najít recept na výraznou favoritku Jelenu Rybakinovou, se kterou prohrála 4:6, 2:6. V prvním setu přitom nebyla proti světové desítce bez šancí a po ztrátě servisu hned v první hře měla dvakrát šanci skóre dorovnat. Své příležitosti ale nevyužila a ve druhém setu herně zcela odešla. Od stavu 1:0 prohrála pět gemů v řadě a žádný zázračný comeback předvést nedokázala.

15:03
Krejčíková obrat nedotáhla

Barboře Krejčíkové (30.) se nepovedlo vyzrát na světovou devatenáctku Ljudilu Samsonovovou (19.), se kterou po dvouapůlhodinové bitvě prohrála v osmifinále turnaje v Abú Zabí 5:7, 6:7(6). Krejčíkové se nepovedlo dopodávat první set, v němž otočila z 1:4 na 5:4, ale výhodu brejku nevyužila. Nechala Rusku srovnat na 5:5 a následně ve 12. gemu po další ztrátě servisu prohrála úvodní dějství. Ve druhém setu prohrávala česká tenistka už dokonce 2:5, přesto se jí povedlo ztrátu brejku dohnat a srovnat na 5:5, přestože čelila hned pěti mečbolům. O vítězce druhého setu musel nakonec rozhodnout tiebreak, v němž však Krejčíková nevyužila setbol a nakonec padla 6:8.

14:01
Muchová nebude muset v Dauhá do kvalifikace

Karolína Muchová se může těšit na start v hlavní soutěži turnaje WTA v katarském Dauhá. Po odhlášení zraněné Anett Kontaveitová se totiž dostala do turnaje jako náhradnice a vyhne se kvalifikačním bojům.

13:53
Kolář si poradil s nasazenou trojkou

Zdeněk Kolář (214.) dál pracuje na svém návratu do druhé stovky světa. Na challengeru v litevském Vilniusu se mu povedlo porazit nasazenou trojku Jurije Rodionova (122.) 6:4, 1:6, 6:1 a postoupil do čtvrtfinále. Kolář si zahraje v této sezoně už své třetí čtvrtfinále, čímž dává zapomenout na hodně nevydařenou druhou polovinu minulého roku, kdy naopak sbíral v drtivé většině zápasů porážky. Čtvrteční výhrou se znovu výrazně přiblížil k návratu do druhé stovky světa, ze které vypadl loni v září.