20:45
DC: Lehečka rozhodl o postupu na finálový turnaj!

Jiří Lehečka (39.) se stal hrdinou českého daviscupového týmu v kvalifikačním souboji v Portugalsku. Jednadvacetiletý tenista si po Nunovi Borgesovi poradil také s Joaem Sousou (84.), kterého porazil v nedělním duelu týmových jedniček za hodinu a 25 minut 6:4 a 6:1. Prvního úspěchu na returnu se dočkal v Maie domácí Sousa, brejk na 3:2 ale nepotvrdil, další ztráta podání za stavu 4:5 ho stála celý set. Ve druhé sadě už byl celou dobu ve vedení Lehečka, jenž po brejku ve druhé hře odvrátil v následujícím gemu tři šance soupeře na zdramatizování utkání. Po dalším prolomení Portugalcova podání na 5:1 rychlý duel bez potíží dopodával. Český tým tak postoupil na finálový turnaj Davis Cupu.

20:05
Knutson první singlový titul nevybojovala

Gabriela Andrea Knutson (479.) má za sebou na šedesátce v americkém Rome velmi úspěšný týden, který ale nakonec titulem z dvouhry neokořenila. Pětadvacetiletá Češka, která nastoupila na halovém turnaji už v kvalifikaci, se dokázala probít až do finále, v němž ovšem prohrála s domácí Peyton Stearnsovou (188.) 6:3, 0:6, 2:6. Knutson, která si v průběhu turnaje připsala například skalp 178. tenistky světa Ashlyn Kruegerové, si postupem do premiérového finále na okruhu ITF zajistila poprvé v kariéře posun do čtvrté stovky světa.

19:44
Forejtek proti náhradníkovi neuspěl

Jonáš Forejtek (270.) v kvalifikaci turnaje ATP v americkém Dallasu končí hned v prvním kole. Nad síly českého hráče byl domácí Alex Rybakov (377.), který se do kvalifikačního turnaje dostal až jako náhradník. Forejtek si nedokázal v utkání vypracovat ani jeden brejkbol a za pouhých 77 minut prohrál dvakrát 4:6.

19:42
Kolodziejová v kvalifikaci dohrála

Miriam Kolodziejová (520.) se na turnaji WTA v rakouském Linci do hlavní soutěže nepodívá. Její cesta kvalifikací skončila už v prvním kole, v němž nestačila na Španělsku Marinu Bassolsovou (124.), se kterou prohrála hladce 1:6, 4:6. Ve druhém setu začala Kolodziejová hrát mnohem lépe na returnu a hned třikrát prorazila Španělce podání, ale nadále jí dělal problém vlastní servis. O ten si v průběhu střetnutí přišla hned šestkrát.

18:26
DC: Macháč s Pavláskem postupový bod nezajistili

Čeští tenisté se v nedělní čtyřhře z postupového bodu radovat nemohou. Tomáš Macháč s Adamem Pavláskem svedli sice dramatickou bitvu s Portugalci Nunem Borgesem a Franciscem Cabralem, ale po 132 minutách boje nakonec padli 5:7, 6:7(4). V prvním setu přitom vedli už 4:1 a náskok měli i v sadě druhé, v níž vedli 4:2. O náskok ale v obou případech přišli a v desáté hře druhého setu dokonce čelili mečbolu. Ten sice odvrátili, ale následně ve dvanáctém gemu nevyužili své dva setboly. Rozhodnout musel tiebreak, v němž si Borges s Cabralem vypracovali hned tři mečboly a druhý v pořadí dokázali proměnit. Portugalsko díky tomu snížilo na 1:2.

18:18
Parksová získala první trofej na okruhu WTA

Americká tenistka Alycia Parksová (79.) vyhrála už patnáctý halový zápas v řadě a vybojovala svou premiérovou trofej na okruhu WTA. Dvaadvacetiletá vítězka loňských turnajů WTA125K Series v Angers a Andoře si podmanila akci ve francouzském Lyonu, kde porazila po více než dvou hodinách nasazenou jedničku Caroline Garcíaovou (5.) 7:6(7), 7:5. Parksová si díky tomu výrazně vylepší své kariérní maximum na žebříčku WTA, ve kterém bude v pondělí figurovat na 51. místě, těsně za českou tenistkou Lindou Noskovou.

16:52
Vondroušová rozšířila české řady v hlavní soutěži v Linci

Markéta Vondroušová (88.) měla původně startovat v rakouském Linci v kvalifikaci. Na poslední chvíli ale pronikla do hlavní soutěže jako náhradnice a rozšířila tím počet českých hráček na turnaji WTA. Kromě Vondroušové si v Linci zahrají také Kateřina Siniaková (46.) a Linda Nosková (56.).

16:47
Lin Ču slaví premiérový titul

Svůj první titul na okruhu WTA vybojovala čínská tenistka Lin Ču (54.). Ve finále thajského turnaje v Hua Hinu porazila Ukrajinku Lesju Curenkovou (136.) dvakrát 6:4 a zajistila si poprvé posun do elitní padesátky žebříčku WTA. V pondělním vydání bude figurovat na 41. místě.

16:45
Hindová neudržela vedení v Linci

Denisa Hindová (622.) v kvalifikaci turnaje WTA v Linci uspět nedokázala. V prvním kole nestačila na favorizovanou Saru Erraniovou (105.), se kterou prohrála 7:6(4), 1:6, 1:6. Utkání měla přitom rozehráno výborně. V první sadě sice přišla o vedení 4:2 a se ztrátou brejku prohrávala 4:5, ale následně si vynutila tiebreak, který vyhrála. Úspěšně vstoupila i do druhé sady, když hned v první hře prorazila servis své italské soupeřky. Další průběh střetnutí ale patřil Erraniové, která vyhrála 12 z posledních 13 odehraných gemů a nakonec suverénně postoupila do finálového kola.

15:12
DC: Česká sestava se pro debl měnit nebude

Jak bylo včera avizováno, nedělní program kvalifikace Davis Cupu proti Portugalsku otevřou Tomáš Macháč s Adamem Pavláskem, kteří vyzvou domácí duo Borges, Cabral. „Tomáš je malinko unavený, ale máme šikovné maséry a fyzioterapeuty. Jak říkal včera, je připraven nastoupit,“ nechal se slyšet kapitán Jaroslav Navrátil.

12:05
Abú Zabí: Martincová skrečovala v kvalifikaci

Tereza Martincová (87.) se nezúčastní hlavní soutěže štědře dotovaného turnaje WTA 500 v Abú Zabí. Česká tenistka v prvním kole kvalifikace vzdala utkání proti Eleně Gabriele Ruseové (144.), se kterou prohrávala 3:6, 0:3.

11:56
Barnat vybojoval premiérový titul

Jiří Barnat (698.) se ve dvouhře dočkal premiérové trofeje na okruhu ITF. Jednadvacetiletý Čech v nedělním finále egyptského turnaje v Šarm aš-Šajch přehrál Srba Borise Butuliju (878.), se kterým si poradil po sadách 6:3, 7:6(7).