21:22
DC: Macháč udolal Sousu, Češi vedou 2:0!

Tomáš Macháč (122.) navázal na Jiřího Lehečku a zvýšil vedení České republiky v kvalifikačním souboji v Portugalsku na 2:0 na zápasy! Tenista z Berouna vydřel ve druhém sobotním duelu po bezmála třech hodinách boje výhru 7:6(6), 3:6 a 6:2 nad velezkušeným Joaem Sousou (84.). Lepší vstup do utkání měl Sousa, který rychle odskočil do vedení 3:0. Macháč ale ztrátu podobně svižně dohnal a díky odvrácenému setbolu z dvanáctého gemu si vynutil tiebreak. V něm odvrátil za stavu 5:6 setbol na returnu a sám využil svou první šanci na uzavření setu. Ve druhém dějství ztratil Macháč hned čtyřikrát servis, k úspěchu mu tak nepomohly ani dva brejky. V klíčovém třetím setu získal český reprezentant náskok brejku v neuvěřitelném třetím gemu, který se natáhl na celkem dvanáct shod! Macháč poté přidal ještě jeden proměněný brejkbol v sedmém gemu a vzápětí zápas dopodával.

19:28
Knutson si zahraje o titul

Kvalifikantka Gabriela Andrea Knutson (479.) se může těšit na souboj o singlovou trofej na turnaji ITF v americkém městě Rome. Pětadvacetiletá Češka porazila v semifinále tamní halové šedesátky domácí Francescu Di Lorenzovou (303.) po dvou a čtvrt hodině 5:7, 6:2 a 6:1.

17:56
DC: Lehečka poslal Česko do vedení

Jiří Lehečka (39.) otevřel české bodové konto v kvalifikaci Davis Cupu proti Portugalsku. Čtvrtfinalista nedávného Australian Open si na antuce v Maie poradil s Nunem Borgesem (105.) po hodině a 37 minutách dvakrát 6:4. Ve vyrovnaném prvním setu se český favorit dočkal brejku v osmém gemu. Poté nevyužil vedení 40:0 a ztratil servis, následně ale opět uspěl na returnu a tím získal úvodní sadu. V podobně napínavém druhém dějství Lehečka odskočil do vedení 3:1, Borges ale rychle srovnal. Oba hráči si poté drželi svá podání, než Lehečka duel za stavu 5:4 na returnu dalším brejkem ukončil.

16:38
Kolář v semifinále nestačil na Pospisila

Zdeněk Kolář (254.) ve svém prvním semifinále od loňského dubna neuspěl. Tenista z Bystřice nad Pernštejnem prohrál na halovém challengeru v německém Koblenci s favorizovaným Kanaďanem Vaskem Pospisilem (113.) po 70 minutách 1:6 a 3:6. V jednoznačném prvním setu si nasazená trojka Pospisil připsal hned tři brejky, zároveň odvrátil obě brejkbolové šance Koláře. Ve druhé sadě se Kolář držel do stavu 2:3, pak ale přes shodu ztratil servis. Pospisil následně dotáhl utkání do vítězného konce. Kolář se díky kvalitnímu turnajovému výsledku posune v žebříčku přibližně o 40 míst vzhůru, figurovat by měl kolem 214. příčky!

11:49
Barnat si zahraje v Šarm aš-Šajchu finále

Jiří Barnat (698.) zvládl v semifinále patnáctitisícového ITF turnaje v egyptském Šarm aš-Šajchu roli favorita a porazil Australana Jacoba Bradshawa (1004.) po setech 6:1, 6:3. 21letý český tenista v celém utkání jen jedinkrát ztratil svůj servis, a to už ve druhém gemu prvního setu. Jinak byl ale zcela suverénní, svému soupeři sebral podání čtyřikrát v prvním a jednou ve druhém setu. Barnat si zahraje první finále od loňského srpna a pokusí se získat svůj první titul ve dvouhře ve své profesionální kariéře. Ve finále vyzve Barnat o tři roky staršího Srba Borise Butuliju (878.), se kterým se ještě nikdy neutkal.