21:21
Siniaková po pěti letech ukončila čekání na titul z okruhu WTA

Náročný a vyčerpávající víkend má Kateřina Siniaková (82.) zdárně za sebou! Česká tenistka se po dvou soubojích, které absolvovala v sobotu, postavila v neděli na turnaji v Portoroži k finálovému utkání a po dlouhých pěti letech vybojovala na okruhu WTA titul! V tříhodinové bitvě udolala favorizovanou Jelenu Rybakinovou (25.) 6:7(4), 7:6(5), 6:4 a získala svou třetí trofej na nejvyšší úrovni.

18:29
Sedmnáctiletá Fruhvirtová slaví první titul na okruhu WTA!

Česká tenistka Linda Fruhvirtová (130.) zaznamenala na turnaji WTA v indické Čennaí největší úspěch kariéry! Teprve sedmnáctiletý supertalent si totiž dokráčel pro premiérový titul na nejvyšším okruhu. Fruhvirtová v nedělním finále zvládla náročný duel s třetí nasazenou Magdou Linetteovou (67.), kterou po velkém boji porazila 4:6, 6:3, 6:4. V rozhodujícím setu přitom Fruhvirtová zpočátku tahala za kratší konec a prohrávala už 1:4. Pak se ale nadechla k velkému obratu a pěti gemy v řadě strhla vítězství na svou stranu. Vítězství v Čennaí zajistí Lindě Fruhvirtové skok světovým žebříčkem o 56 pozic na 74. příčku. V pondělí tak prožije svůj debut v elitní světové stovce.

16:52
Martincová vybojovala v Portoroži první titul na okruhu WTA

Turnaj WTA v Portoroži přinesl Tereze Martincové prozatím největší úspěch její profesionální kariéry! Své působení v hlavní soutěži čtyřhry dotáhla spolu s Ukrajinkou Martou Kosťukovou až k zisku první trofeje na okruhu WTA. Ve finále dokázal česko-ukrajinský pár porazit španělsko-slovenskou dvojici Cristinu Bucsaovou a Terezu Mihalíkovou 6:4, 6:0.

15:30
Br. Fruhvirtová slaví pátý titul v řadě!

Nezastavitelná Brenda Fruhvirtová (192.) dokázala natáhnout svou vítěznou šňůru i v nedělním finále na ITF v Santa Margheritě a podmanila si pátý turnaj za sebou! Své 25. vítězství v řadě vybojovala proti domácí Jessice Pieriové (497.), nad kterou vedla už 6:4, 2:0, když se Italka rozhodla utkání skrečovat. Patnáctiletá Češka vyhrála už sedmou pětadvacítku v probíhající sezoně a čeká ji další skok žebříčkem, do něhož si za dva týdny připíše 50 bodů.

15:24
Malečková se kvalifikovala v Budapešti

Jesika Malečková (221.) zvládla dvoukolovou kvalifikaci na turnaji WTA 125K v maďarské Budapešti a zahraje si v hlavní soutěži. V nedělním finálovém kole se postavila papírovým předpokladům a za dvě a půl hodiny porazila favorizovanou Rusku Eriku Andrejevovou (139.) 2:6, 7:5, 6:3.

15:16
Rosol titul v Instanbulu nevybojoval

Český tenista Lukáš Rosol (305.) nedokázal přetavit své kvalitní výkony až k zisku titulu na challengeru v tureckém Istanbulu. Po postupu do finále, do něhož se prokousal bez ztráty setu, nenašel recept na druhého nasazeného Radu Albota (108.), se kterým prohrál 2:6, 0:6. Ač na favorizovaného Moldavana nestačil, může odjíždět z Turecka velmi spokojený. Povedlo se mu totiž dostat do prvního finále na challengeru od února 2021. To mu výrazně pomůže ve světovém žebříčku, v němž by se měl posunout o 66 příček na 239. místo.

11:30
Krumich v Janově naplnil roli favorita

Martin Krumich (426.) v prvním kole kvalifikace challengeru v italském Janově porazil italského hráče na divokou kartu Gianlucu Cadenassa (-) hladce 6:2, 6:3. Český tenistka začal utkání dvěma zisky soupeřova podání a první set v pohodě dovedl do zdárného konce. Menší komplikace nastala jen v závěru druhého setu, kdy Krumich za stavu 5:2 utkání nedopodával. Hned v následujícím gemu ale devatenáctiletý tenista utkání při podání soupeře uzavřel.

07:24
Gengel v San Diegu postoupil do finále kvalifikace

Marek Gengel (388.) zvládl první kvalifikační kolo na turnaji ATP v americkém San Diegu, když porazil německého tenistu Sebastiana Fanselowa (281.) po setech 6:2, 3:6, 6:0. První a třetí set byly jasně v režii českého tenisty, druhou sadu rozhodl jediný brejk Fanselowa v celém utkání v jejím osmém gemu. Pro Gengela se jedná o první vítězství při své premiéře v kvalifikaci turnaje ATP. Ve finále kvalifikace Gengel narazí na Argentince Facunda Menu (127.).