18:43
L. Fruhvirtová je poprvé v semifinále na okruhu WTA

Sedmnáctiletá Linda Fruhvirtová (130.) na turnaji v indické Čennaí dosáhla na svůj prozatím největší úspěch na okruhu WTA. V pátečním čtvrtfinále porazila Rusku Varvaru Gračevovou (80.) 6:4, 6:3 a zahraje si své vůbec první semifinále. Fruhvirtová přitom v prvním setu prohrávala 2:4 a ve druhé sadě ztrácela už 0:3, v obou případech se jí ovšem povedlo skóre otočit. V úvodní sadě toho docílila ziskem čtyř gemů v řadě a ve druhém setu vyhrála dokonce šest her v řadě. O postup do finále si Fruhvirtová zahraje s Argentinkou Nadiou Podoroskou (298.).

18:08
Ševčíková v Casablance neuspěla

Linda Ševčíková (1134.) prohrála své čtvrtfinálové utkání na turnaji ITF v marocké Casablance. V souboji o postup do semifinále nestačila na Švýcarku Marii Mettrauxovou (1203.) po setech 0:6, 3:6.

17:23
DC: Macháč přidal druhý bod

Český daviscupový tým vede po pátečních singlech 2:0! Tomáš Macháč (109.) ve druhém utkání v Tel Avivu dokázal porazit Edana Lešema (444.) ve dvou setech 6:4, 7:5 a vybojoval pro výběr kapitána Jaroslava Navrátila druhý bod. Macháč bojoval o vítězství před zaplněnou Shlomo Group Arénou téměř dvě hodiny a během utkání čelil hned šesti brejkbolům. Na servisu však zůstal stoprocentní a všechny hrozby ztráty podání dokázal odvrátit. Sám se naopak na returnu prosadil v sedmé hře první sady a v jedenáctém gemu druhého setu.

14:56
Lehečka vybojoval první daviscupové vítězství

Jiří Lehečka (63.) splnil v úvodní dvouhře barážového klání Davisova poháru s Izraelem roli velkého papírového favorita a poslal Navrátilův soubor do vedení. První bod získala česká jednička díky výhře 6:0 a 6:4 nad Danielem Cukiermanem (450.). Ten schytal v úvodním setu kanára, hned ve čtyřech gemech ale padl až skrze shodu. Ve druhém dějství se tenista z páté světové stovky začal více dostávat do hry. V šestém gemu si vypracoval první brejkbol a v poslední hře utkání vedl na příjmu dokonce 40:0, mladoboleslavský rodák se ale dokázal v klíčových momentech zkoncentrovat a po zásluze si dokráčel pro triumf.

14:38
Břečková prohrála s kvalifikantkou

Nikola Břečková (912.) nepotvrdila roli favoritky v utkání s Rumunkou Elenou Ruxandrou Berteaovou (-) a na turnaji ITF v bulharské Varně končí ve čtvrtfinále. Česká tenistka ve třetím setu vedla sice 2:0, následně však prohrála čtyři hry v řadě a musela skóre dotahovat. Břečkové se povedlo dostat duel do tiebreaku, v něm ale nedokázala Berteaovou udolat a nakonec prohrála 2:6, 6:4, 6:7(8).

13:58
Voráčová si v Bukurešti finále nezahraje

Česká deblistka Renata Voráčová dohrála na antukovém podniku WTA 125 v rumunské Bukurešti v semifinále. V tom podlehla spolu s polskou parťačkou Paulou Kaniaovou-Choduňovou 7:5, 4:6 a 4:10 nejvýše nasazenému španělsko-venezuelskému duu Aliona Bolsovová, Andrea Gamizová.

11:58
Sisková končí ve čtvrtfinále

Z pavouku dvouhry vypadla v Jablonci nad Nisou poslední česká zástupkyně. Třetí nejvýše nasazená Anna Sisková (291.) podlehla na centrálním dvorci za hodinu a 27 minut favorizované turnajové sedmičce Sofii Nami Samavatiové (324.) z Dánska. Ta se v obou sadách rychle zmocnila výhody brejku a dokráčela si pro triumf 6:2 a 6:3. Do semifinále postoupila dvaadvacetiletá Samavatiová už na třetím turnaji ITF v řadě.

11:44
Rosol už je v semifinále

Lukáš Rosol (305.) zaznamenal na challengeru v tureckém Istanbulu už třetí vítězství bez ztráty setu a zahraje si v sobotu na této úrovni své první letošní semifinále. Sedmatřicetiletý Čech v pátek přehrál za hodinu a půl dvakrát 6:4 šestého nasazeného Laurenta Lokoliho (215.) z Francie. Ve druhém setu otáčel brněnský rodák nepříznivé skóre 1:3. O finále si zahraje buď se sedmým nejvýše nasazeným Rakušanem Ofnerem, nebo domácí divokou kartou Kircim.