21:40
Djokovič se v Montrealu nepředstaví

Novak Djokovič (6.) musí zapomenout na Masters v Montrealu. Vítěz jednadvaceti grandslamových trofejí stále není plně očkován proti onemocnění covid-19, tato podmínka je přitom nutná pro přílet do Kanady. Srbského tenistu v hlavní soutěži "tisícovky" nahradí Benjamin Bonzi (51.).

16:27
Siniaková otočila zápas s divokou kartou

Kateřina Siniaková (80.) potvrdila na polském turnaji ITF v Grodzisku Mazowieckim roli favoritky a postoupila do čtvrtfinále. S domácí Martynou Kubkaovou (491.) sice musela otáčet průběh zápasu, ale nakonec se raduje z výhry 1:6, 6:0, 6:2.

16:24
Macháč vyhrál i druhý zápas

Tomáš Macháč (149.) se při svém návratu na kurty nachází ve velmi slušné formě. Český hráč, který vynechal více než čtvrt roku kvůli zranění žeber, se v osmifinále Svijany Open popasoval s izraelským tenistou Yshaiem Olielem (320.), kterého porazil 6:3, 6:4. V utkání Macháč předvedl skvělý výkon na servisu, jelikož nečelil ani jednomu brejkbolu. K tomu si pomohl i deseti esy. Na returnu se naopak prosadil ve druhé hře první sady a ve třetím gemu druhého setu, což mu k výhrám v obou dějstvích stačilo. Ve čtvrtfinále si zahraje s finským tenistou Ottou Virtanenem (272.), který ve třech setech zdolal Francouze Manuela Guinarda.

15:14
Nosková skončila v osmifinále

Linda Nosková (94.) po senzačním postupu do semifinále Livesport Prague Open nedokázala navázat na své výkony a v polském Grodzisku Mazowieckim končí v osmifinále. Nad síly talentované Češky byla Nigina Abdurajmovová (187.) z Uzbekistánu, se kterou Nosková prohrála 6:3, 5:7, 3:6.

14:43
Lehečka vybojoval postup do čtvrtfinále

První nasazený Jiří Lehečka (65.) nezaváhal ani ve svém druhém utkání na libereckém challengeru a prošel do čtvrtfinále. Ve čtvrtečním osmifinálovém klání se na kurtu zdržel necelé dvě hodiny a porazil Inda Sumita Nagala 6:4, 1:6, 6:3. Nagal, který je bývalým 122. hráčem světa, ale od loňského čtvrtfinále na ATP v Buenos Aires hraje pod své možnosti, českého favorita potrápil. A to i ve třetím setu, ve kterém se mu povedlo dvakrát uspět na returnu. Lehečka však zaznamenal hned čtyři brejky a v deváté hře na returnu proměnil hned první mečbol.

12:50
Bartůňková do čtvrtfinále v Polsku neprošla

Velký turnaj ITF s dotací 100 tisíc dolarů v polském Grodzisku Mazowieckim končí pro Nikolu Bartůňkovou (344.) v osmifinále. Česká hráčka se v dopoledním utkání nedokázala vypořádat s hrou Srbky Natalije Stevanovičové (233.), se kterou prohrála ve dvou setech 3:6, 2:6.

12:46
Kopřiva zvládl v Liberci derby

Vít Kopřiva (159.) uspěl v osmifinále libereckého challengeru a postoupil mezi nejlepší osmičku turnaje. V dopoledním utkání na Svijany Open si poradil se svým krajanem Andrewem Paulsonem, kterého porazil za necelé dvě hodiny 6:4, 1:6, 6:3. Jak naznačuje výsledek, nebylo to pro Kopřivu snadné. Navíc se dostal do problémů i ve třetím setu, v němž se Paulson prosadil na returnu v páté hře a dostal se do vedení 3:2. Kopřiva ovšem nezazmatkoval a povedl se mu nejen rebrejk, ale zároveň během svého obratu vyhrál hned čtyři gemy v řadě, čímž utkání zakončil.