20:35
Bouzková po statečném výkonu padla ve čtvrtfinále

Jízda Marie Bouzkové (66.) na letošním Wimbledonu je u konce. Česká tenistka, která prošla do premiérového grandslamového čtvrtfinále, nestačila na zaplněném centrálním dvorci na světovou dvojku Ons Džabúrovou, se kterou prohrála 6:3, 1:6, 1:6. Česká tenistka v utkání předvedla odvážný a bojovný výkon, neváhala hrát údery na zemi či po přehození rakety do levé ruky, ale ani to na travařku Džabúrovou nestačilo. Tunisanka se po ztrátě první sady zvedla, začala sbírat jeden vítězný úder za druhým (celkem jich nasbírala 30) a na returnu doslova řádila. Ve druhém setu si Bouzková udržela podání jednou, ve třetím dokonce ani jednou a svůj získaný gem vybojovala na příjmu. Bouzková, která dokázala soupeřku udržet na uzdě pouze v prvním setu, může být i tak se svým tenisem na Wimbledonu spokojená. Předvedla jeden ze svých nejlepších výkonů kariéry, což jí vyneslo životní grandslamový výsledek v podobě čtvrtfinále.

20:24
Norrie udolal Goffina, vyzve Djokoviče

Soupeřem Novaka Djokoviče v semifinále Wimbledonu bude domácí Cameron Norrie (12.). Brit v tříapůlhodinové bitvě udolal Belgičana Davida Goffina (58.) po setech 3:6, 7:5, 2:6, 6:3, 7:5.

18:21
Djokovič otočil duel se Sinnerem

Srbský tenista Novak Djokovič (3.) zvládl na letošním Wimbledonu svůj zatím nejnáročnější úkol. V úterním čtvrtfinále otočil skóre zápasu s Jannikem Sinnerem (13.) z 0:2 na sety a zvítězil 5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2. Po prvních dvou sadách, ve kterých se mu nedařilo najít úspěšný recept na Sinnerovu hru, se herně velmi zvedl. Nejen, že se mu začalo dařit na servisu a soupeři už nepovolil ani jeden brejk, ale řádil i na returnu a ve zbývajících třech sadách hned pětkrát prorazil Italovo podání.

16:31
Mariaová udolala Niemeierovou a je v semifinále!

Ať už by čtvrtfinále mezi Tatjanou Mariaovou (103.) a Jule Niemeierovou (97.) vyhrál kdokoliv, tak či tak by se jednalo o senzační semifinalistku letošního Wimbledonu. Tou se nakonec stala čtyřiatřicetiletá Mariaová, která zvítězila 4:6, 6:2, 7:5. Do zápasu přitom nevstoupila vůbec dobře a prohrávala 4:6 a 0:1 se ztrátou brejku. Pak se jí ale začalo mnohem víc dařit, otočila druhý set na 4:1 a dějství zakončila v pořadí třetím brejkem. I ve třetím setu byla zprvu lepší Niemeierová, která odskočila soupeřce do brejku v pátém gemu. Mariaové se ale povedlo srovnat na 4:4, odvrátit brejkbol v jedenáctém gemu a následně na returnu strhnout vítězství na svou stranu. Do semifinále Wimbledonu tím pádem postoupila 103. hráčka světa, na kterou čeká v boji o finále vítězka zápasu mezi Marií Bouzkovou (66.) a Ons Džabúrovou (2.).

16:03
Bartoň se loučí s Wimbledonem ve druhém kole

Po Jakubu Menšíkovi vypadl z juniorky Wimbledonu také Hynek Bartoň. Český tenista nevyužil ve druhém setu na returnu dva mečboly a dal šanci šestému nasazenému Kilianovi Feldbauschovi na obrat. A Švýcar toho dokonale využil, když po dvou a půl hodinách vyhrál 6:7(11), 7:5, 6:2.

15:23
Nosková vstoupila do Versmoldu výhrou, Smitková končí

Velký turnaj ITF v německém Versmoldu, který je dotovaný částkou 100 tisíc dolarů, v úterý přinesl poloviční radost českých tenistek. Linda Nosková (142.) zvládla svůj start na turnaji s přehledem a porazila tureckou kvalifikantku Yorukovou 6:2, 6:1. Naopak Tereza Smitková (295.) roli favoritky nepotvrdila a s Ruskou Avdejevovou (637.) prohrála 2:6, 6:3, 3:6.

15:12
Menšík v juniorce Wimbledonu dohrál

Jakub Menšík se ve Wimbledonu neprosadí, v juniorce totiž končí už ve druhém kole. Český tenista, který nastoupil jako druhý nasazený, padl v souboji se Španělem Pedrem Rodenasem po setech 3:6, 4:6.

14:49
Kolář překvapivě prohrál s Neuchristem

Zdeněk Kolář (119.) na turnaji v Salcburku nepotvrdil roli favorita a na rakouském challengeru končí už v prvním kole. Nad jeho síly byl domácí kvalifikant Maximilian Neuchrist (457.), jemuž podlehl ve dvou setech 6:7(5), 3:6

14:19
Krejčíková se Siniakovou prošly do semifinále

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková postoupily ve Wimbledonu už do semifinále! Druhé nasazené dokázaly otočit nepříznivý vývoj skóre a Nicole Melicharovou-Martinezovou s Ellen Perezovou porazily 1:6, 7:6(2), 6:2. Po ztrátě prvního setu neměly Češky rozehraný vůbec dobře ani set druhý a prohrávaly 2:4. Krejčíkové se Siniakovou se ale povedlo ve skóre dotáhnout, vynutit si tiebreak a v něm zvítězit jednoznačně 7:2. Ve třetím setu naopak byl k vidění zcela jiný obrázek. Populární duo K/S dominovalo, prorazilo servis Melicharové i Perezové a s double brejkem dokráčelo až do koncovky.

13:10
Svrčina ztratil nadějně rozehraný zápas

Dalibor Svrčina (178.) se na velkém challengeru v rakouském Salcburku neprosadil a ve dvouhře končí hned v prvním kole. Měl velmi obtížný los, čekal na něj totiž druhý nasazený Dušan Lajovič (64.), přesto ale své šance měl, byť nakonec prohrál 5:7, 1:6. V prvním setu se po úspěšném brejku v páté hře postupně prokousal do vedení 5:3, ale sadu nedoservíroval a prohrál čtyři gemy v řadě. Vstup do druhého dějství měl také povedený, když Lajovičovi prorazil servis hned v prvním gemu, nadále se mu ale nedařilo na podání. O brejk okamžitě přišel, nevyužil tři brejkboly ve třetím gemu a nakonec zápas zakončil šňůrou šesti prohraných her v řadě.

12:24
Kopřiva v Braunschweigu dohrál v prvním kole

S velmi náročným losem se musel popasovat na německém challengeru v Braunschweigu Vít Kopřiva (126.). Na českého tenistu čekal v prvním kole čtvrtý nasazený Bernabe Zapata Miralles (90.), kterého sice před čtvrt rokem v Marrákeši dvakrát porazil, ale tentokrát tahal za kratší konec. S osmifinalistou letošního Roland Garros prohrál dvakrát 1:6.