20:06
Přemožitelka Šwiatekové ve Wimbledonu dohrála

Francouzka Alizé Cornetová (37.) nenavázala na výhru nad současnou světovou jedničkou Igou Šwiatekovou a v hlavní soutěži Wimbledonu končí. Dvaatřicetiletá tenistka v osmifinále podlehla Australance Alje Tomljanovicové (44.), a to za dvě hodiny a 35 minut po setech 6:4, 4:6 a 3:6.

19:28
Lehečka zvítězil poprvé od začátku května

Jiří Lehečka (72.) ukončil sérii pěti porážek a poprvé od 7. května se raduje z vítězství. Český tenista v 1. kole challengeru v rakouském Salcburku porazil domácího Sebastiana Ofnera (222.), a to za hodinu a 44 minut po setech 6:3, 4:6 a 6:4. Lehečka si utkání pořádně zkomplikoval, když ve druhém setu ztratil vedení 3:1. Rozhodující sadu si ale už pohlídal, když brejkl soupeře v deváté hře a zápas dopodával.

17:02
Detiuc s Kolodziejovou uhrály jen dva gemy

Anastasia Detiuc s Miriam Kolodziejovou končí v úvodním kole turnaje kategorie WTA 125 ve švédském Bastadu. Nad síly české dvojice bylo řecko-francouzské duo Grammatikopoulouová, Lechemiaová, se kterým prohrála za necelou hodinu hry po setech 0:6, 2:6.

16:53
Gengel se do hlavní soutěže neprobojoval

Marek Gengel (425.) nestačil ve finále kvalifikace challengeru v portugalském Portu na Američana Ulisese Blancha (329.), jemuž podlehl za hodinu a sedmnáct minut po setech 3:6, 6:7(5). Český tenista mohl utkání zdramatizovat ve druhém setu, ve kterém měl dokonce výhodu brejku. O podání však přišel, a i když v následném tiebreaku vedl 3:0, nezvládl sadu urvat na svou stranu.

13:42
Juniorky Bartůňková a Klimovičová postoupily do osmifinále

Český tenis bude mít dvojí zastoupení v juniorském osmifinále dívčí dvouhry Wimbledonu. Mezi šestnáct nejlepších tenistek postoupily Linda Klimovičová i Nikola Bartůňková. Šestnáctá nasazená Klimovičová ve 2. kole smetla domácí Isabelle Lacyovou 6:0, 6:2. Třetí nejvýše postavená hráčka turnaje Bartůňková zvládla zápas proti Weronice Ewaldové, se kterou si poradila po setech 7:5, 6:1. Zatímco Lindu Klimovičovou může čekat druhá nasazená Celine Naefová, Nikola Bartůňková si o čtvrtfinále zahraje proti Rose Marii Nijkampové.

12:56
Šafránek se do hlavní soutěže nepodívá

Václav Šafránek (882.) musí zapomenout na hlavní soutěž challengerového turnaje v německém Braunschweigu. Zkušený český tenista v pondělním finále kvalifikace nestačil na Brazilce Oscara Joseho Gutierreze (389.), se kterým padl dvakrát 4:6. Šafránek přitom do zápasu vstoupil skvěle, vedl 2:0. V šestém gemu si ale poprvé prohrál servis, o podání přišel i v desáté hře, ve které neodvrátil třetí brejkbol. Bývalý 191. hráč žebříčku dvouhry měl výhodu brejku i ve druhé sadě, soupeři se ale podařil rebrejk. Šafránek stejně jako v prvním setu nezvládl desátý gem druhého dějství, což znamenalo konec zápasu.