18:26
Barnat s Dudou v Jablonci postoupili do finále čtyřhry

Jiří Barnat s Filipem Dudou na turnaji nižší kategorie v Jablonci nad Nisou postoupili do deblového finále. Česká dvojice v semifinále přehrála krajany Petra Brunclíka s Michaelem Vrbenským 6:4, 4:6, 10:5.

16:48
V Jablonci nad Nisou dohrál také Paulson

Turnaj nižší kategorie ITF v Jablonci nad Nisou se obejde bez českého semifinalisty. Po Michaelu Vrbenském (499.) v pátek neuspěl ani jeho krajan Andrew Paulson, který padl s třetím nasazeným Chumojunem Sultanovem (430.) 3:6, 2:6. Paulson hrál s favoritem v úvodním setu vyrovnanou partii, v osmém gemu ale přišel o servis. Ve druhé sadě rychle prohrával 0:2, o podání přišel také v sedmé hře. Česku na returnu nevyužil jedinou ze tří příležitostí.

16:04
Vrbenský skončil na raketě nasazené jedničky

Michael Vrbenský (499.) na turnaji "pětadvacítky" v Jablonci nad Nisou dohrál ve čtvrtfinále dvouhry. Dvaadvacetiletého Čecha v pátek zastavil nejvýše nasazený Francouz Calvin Hemery (339.), se kterým prohrál 4:6, 3:6. Páteční program výrazně narušil déšť, utkání muselo být přerušeno. Vrbenský zkraje zápasu hned prohrával 0:3. V závěru sady sice na poslední chvíli získal první brejk a snížil na 4:5, další gem na podání ale nezvládl. S favorizovaným soupeřem do poloviny druhé sady držel krok, v šesté hře ale nezvládl vlastní podání, v dalším gemu nevyužil šanci na rebrejk.

13:33
Muchovou zastavilo zranění

Karolína Muchová (81.) na Roland Garros do premiérového osmifinále nepostoupila. Pětadvacetiletá Češka měla zápas 3. kola s Amandou Anisimovovou (28.) rozehrán parádně, za stavu 7:6(7) a 2:2 si ale nešťastně podvrtla pravý kotník a utkání dohrávala ve viditelných bolestech. Duel s o pět let mladší Američankou Muchová sympaticky nezabalila a pokusila se ve hře pokračovat. Nezískala už nicméně ani gem a za stavu 7:6(7), 2:6 a 0:3 se přeci jen rozhodla utkání skrečovat.

12:26
Kučmová je ve Slovinsku v semifinále

Dvaadvacetiletá Aneta Kučmová (635.) na podniku ITF ve slovinském Kršku znovu vylepšila své letošní turnajové maximum. Češka je na akci s dotací 15 tisíc amerických dolarů bez ztráty setu už v semifinále. V pátek jí za stavu 6:4 a 2:0 vzdala zápas Natalia Szabaninová (699.) z Maďarska.