13:58
V semifinále je i Bejlek

Českým teenagerkám se v pátek daří. Do turnajového semifinále postoupila na podniku ITF v Monastiru také Sára Bejlek (379.). Patnáctiletá hráčka zdolala 6:1 a 7:5 o deset let starší Jekatěrinu Makarovovou (366.) z Ruska a vyhrála i svůj třetí letošní zápas.

13:56
Bartůňková je v Manacoru už v semifinále

Patnáctiletá Nikola Bartůňková (533.) vyhrála na tvrdém povrchu ve španělském Manacoru i šesté letošní střetnutí a prodrala se z kvalifikace už do semifinále. Talentovaná Češka přehrála v pátek 7:5 a 6:2 třicetiletou Quirine Lemoineovou (307.) z Nizozemska.

13:50
Palicová proti kvalifikantce nezaváhala

Barbora Palicová (818.) nabrala v turecké Antalyi skvělou formu a zahraje si po týdnu znovu semifinále. V pátek nedala sedmnáctiletá Češka šanci o dva roky starší rumunské kvalifikantce Ilince Dalině Amarielové (1116.), s níž ztratila za 69 minut jen jednou servis a zvítězila 6:2 a 6:3.

13:40
Forejtek si ve Forli zahraje o deblový titul

Jonáš Forejtek si po boku Jelleho Selse zahraje v italském Forli o třetí deblový titul z challengeru. Oba jmenovaní přehráli v pátečním semifinále dvakrát 6:4 Švýcara Lucu Margaroliho a Poláka Kacpera Žuka. Česko-nizozemský pár ztratil jen jedinkrát v utkání servis, zatímco soupeře o výhodu podání připravil ve třech případech.

13:36
Rosol prohrál s Kotovem

Pouť Lukáše Rosola (271.) halovým challengerem ve Forli skončila ve čtvrtfinále. Český kvalifikant na své první semifinále od loňského února nedosáhl, když podlehl zkraje pátečního programu dvakrát 4:6 Pavlu Kotovovi (231.) z Ruska. O osudu prvního dějství rozhodl jediný brejk z pátého gemu. V úvodu druhého setu ztratil Rosol dvakrát servis a rychle prohrával 0:3. Následně jeden brejk umazal a dotáhl se na rozdíl gemu, další šance na příjmu už ale nepřišly.

12:01
Ósakaová titul z Australian Open neobhájí

Ženská část Australian Open přišla o jednu z velkých favoritek. Turnajová vítězka z let 2019 a 2021 Naomi Ósakaová (14.) se s úvodním grandslamem sezony rozloučila už ve 3. kole, v němž překvapivě nestačila na Amandu Anisimovovou (60.) ze Spojených států amerických. Japonka sice vyhrála první sadu, nakonec ale skrze dva nevyužité mečboly padla 6:4, 3:6 a 6:7(5).

07:53
Martincová s Vondroušovou končí ve 2. kole

Tereza Martincová a Markéta Vondroušová dohrály na Australian Open ve druhém kole čtyřhry, kde podlehly kazašsko-brazilské dvojici Anna Danilinová, Beatriz Haddadová Maiaová po hodině a půl hry 6:4, 3:6 a 2:6. Češky v rozhodující sadě sice stáhly skóre z 0:4 na 2:4, poslední dva gemy zápasu ale získaly jejich soupeřky.

05:12
Krejčíková vydřela postup do osmifinále

Barbora Krejčíková (4.) zkompletovala svou účast v osmifinále všech grandslamových turnajů. Šestadvacetiletá Češka udolala v pátečním třetím kole na Australian Open nevyzpytatelnou Lotyšku Jelenu Ostapenkovou (27.) po dvou hodinách a 10 minutách 2:6, 6:4 a 6:4. Krejčíková prohrávala v souboji šampionek Roland Garros už 2:6 a 1:3, poté se ale herně zvedla, naopak její lotyšská protivnice začala více chybovat. Tenistka z Ivančic, jež si jako singlistka poprvé zahrála v aréně Roda Lavera, vyzve v osmifinále dvojnásobnou turnajovou vítězku Viktorii Azarenkovou (25.) z Běloruska.

04:43
Siniaková a Macháč při společné premiéře neuspěli

Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč ve svém prvním společném utkání na výhru nedosáhli. Český pár, startující na divokou kartu, podlehl v prvním kole smíšené čtyřhry na Australian Open ukrajinsko-mexické dvojici Nadija Kičenoková, Santiago González 5:7, 6:4 a 7:10. Siniaková s Macháčem v prvním setu nevyužili vedení 5:3, za stavu 5:4 a 40:40 měli při svém podání dokonce setbol, rozhodující míček gemu ale získali soupeři. Po úspěchu ve druhém dějství české duo nezachytilo začátek supertiebreaku, v němž prohrálo sedm z osmi úvodních míčků. Zkušení protivníci si poté závěr duelu navzdory dílčímu zaváhání pohlídali.