18:43
Rosol si poradil s Gojou a zahraje si po půl roce čtvrtfinále

Lukáš Rosol (271.) zvládl na turnaji v italském Forli souboj s Chorvatem Bornou Gojem (286.), kterého porazil 6:4, 6:7(4), 6:4 a postoupil do čtvrtfinále. Český hráč vybojoval postup mezi nejlepší osmičku poprvé od loňského července, kdy si zahrál čtvrtfinále v nizozemském Amersfoortu.

08:11
Bouzková nestačila na Kanepiovou

Marie Bouzková (86.) své grandslamové maximum nevylepšila. Houževnatá Češka prohrála ve druhém kole Australian Open s estonskou ranařkou Kaiou Kanepiovou (115.) za hodinu a 36 minut 2:6, 6:7(3). Bouzková ve druhé sadě prohrávala už 2:4 a čelila postupně dvěma brejkbolům na 2:5. Přesto set dotáhla do tiebreaku, kde ale dominovala její soupeřka. Kanepiová si pomohla k postupu mezi 32 nejlepších účastnic turnaje 27 vítěznými údery (Bouzková jich nasbírala 14).

07:44
Martincová a Vondroušová skolily nasazené sedmičky

Tereza Martincová a Markéta Vondroušová potvrdily, že se jim spolu ve čtyřhře daří. Finalistky z turnaje v Adelaide přehrály v prvním kole Australian Open sedmou nejvýše nasazenou dvojici Darija Juraková Schreiberová, Andreja Klepačová 6:4 a 6:3. Češky si k postupu pomohly pěti esy.

06:55
Krejčíková a Siniaková začaly hladkou výhrou

Pouhé dva gemy ztratily na úvod Australian Open Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Elitní české deblistky vstoupily do turnaje výhrou 6:0 a 6:2 nad nizozemsko-australským párem Lesley Pattinamaová Kerkhoveová, Arina Rodionovová. Populární dvojice K+S dnes odvrátila všechny tři brejkboly soupeřek, sama „loupila“ na returnu hned pětkrát.

04:03
Macháč nestačil na bombarďáka Cressyho

Až ve svém desátém letošním duelu našel Tomáš Macháč (132.) přemožitele. Úspěšný kvalifikant prohrál ve druhém kole Australian Open s rozjetým Američanem Maximem Cressym (70.) 1:6, 6:3, 1:6 a 6:7(5). Jednadvacetiletý Macháč si v utkání poněkud překvapivě prohrál hned pětkrát servis. Ve čtvrtém setu prohrával na returnu už 5:6 a 0:30, přesto ještě vydřel tiebreak. V něm byl ale šťastnější čtyřiadvacetiletý Cressy, který si k postupu do třetího kola pomohl 18 esy a celkem 61 vítěznými údery. Na síť se vydal přesně 100krát, úspěch slavil v 67 případech. Macháče čeká v Melbourne ještě smíšená čtyřhra po boku přítelkyně Kateřiny Siniakové.

03:21
Muguruzaová ztroskotala na Cornetové!

Jedna z hlavních favoritek turnaje Garbiňe Muguruzaová končí už ve druhém kole Australian Open! Světová trojka v něm senzačně podlehla zkušené Francouzce Alizé Cornetové (61.) po hodině a půl hry dvakrát 3:6. Muguruzaová dnes napáchala v aréně Roda Lavera 33 nevynucených chyb, Cornetová chybovala při stejném počtu vítězných úderů (17) pouze 16krát.

03:02
Vondroušová udolala nebezpečnou Samsonovovou

Markéta Vondroušová (41.) se po krajance Krejčíkové stala druhou českou postupující do třetího kola Australian Open. Sokolovská rodačka neztratila set ani při svém druhém vystoupení na turnaji, když porazila 6:2 a 7:5 Rusku Ljudmilu Samsonovovou (37.) a oplatila jí porážku z loňského podniku v Berlíně. Vondroušová vlétla do utkání dvěma brejky a rychlým vedením 4:0, které už si ve zbytku dějství pohlídala. Druhý set byl vyrovnanější. Vondroušová nejprve musela dotahovat z 1:3 na 3:3. Zakrátko se octla v ještě svízelnější situaci, když prohrávala 3:5. Nasazená favoritka ale třetí sadu nepřipustila a skvělou sérií čtyř získaných gemů v řadě dovršila parádní obrat. O vyrovnání svého loňského maxima si Vondroušová zahraje buď s Běloruskou Arynou Sabalenkovou (2.), nebo Číňankou Sin-jü Wang (100.).