20:21
DC: Medveděv poslal Rusko do semifinále

Posledním účastníkem letošního semifinále Davis Cupu se dle očekávání stalo Rusko. Po výhře Andreje Rubljova nezaváhal ani Daniil Medveděv (2.), který ve druhém zápase dnešního čtvrtfinále přehrál Mikaela Ymera (94.) dvakrát 6:4. Medveděv ve třetí hře zápasu získal brejk, o tři gemy později o výhodu přišel. Za stavu 4:4 však na returnu udeřil podruhé, díky čemuž ovládl první sadu. Medveděv ve druhém setu měl náskok dvou brejků a stav 3:0. I když v setu ještě dvakrát ztratil servis, tak v sedmé hře přidal uklidňující úspěch na returnu.

18:30
DC: Rubljov po boji poslal Rusko do vedení

Andrej Rubljov (5.) v závěrečném čtvrtfinále Davis Cupu mezi Ruskem a Švédskem zapsal důležitou výhru svého týmu. Čtyřiadvacetiletý tenista však měl překvapivě velké problémy s Eliasem Ymerem (171.), kterého po dvou a čtvrt hodině porazil 6:2, 5:7, 7:6(3). Rubljov úvodní sadu jednoznačně ovládl za 26 minut. Ve druhé stáhl manko brejku a za stavu 5:4 podával na výhru, soupeř ale byl proti. Švéd nakonec vyrovnal na 1:1 na sety. Závěrečná sada nabídla velkou přetahovanou, Rubljov v sedmé a deváté hře promarnil sedm brejkbolů. Tiebreak si ale pohlídal.

16:31
Rosol ve čtvrtfinále čtyřhry odvrátil mečbol

Lukáš Rosol se na challengerovém turnaji v italské Forli probojoval do semifinále čtyřhry. Zkušený Čech a jeho deblový parťák Vitalij Sačko ve čtvrtfinále vyřadili čtvrtý nejvýše nasazený pár Erler, Miedler po sadách 4:6, 6:3, 11:9. Česko-ukrajinská dvojice po neúspěšném úvodním setu ve druhém dějství rychle prohrávala 0:2, ve zbytku sady však dvakrát uspěla na returnu a přišla pouze o jeden gem. Přetahovaná v závěrečném supertiebreaku nejprve lépe vypadala pro Rosola se Sačkem, kteří ztratili náskok 8:6. Po třech ztracených míčcích v řadě čelili mečbolu, který však odvrátili. Zápas nakonec dovedli k výhře.