22:27
Teichmannová skolila favoritku Kerberovou

Trojnásobná grandslamová šampionka Angelique Kerberová (15.) skončila na &T Banka Ostrava Open už v prvním kole. Německá favoritka podlehla ve večerním utkání Švýcarce Jil Teichmannové (42.) po pouhých 72 minutách 2:6 a 3:6. Kerberová ještě ve druhé sadě stáhla manko z 1:5 na 3:5, Teichmannová ale duel na druhý pokus dopodávala.

20:59
Martincová po velké bitvě udolala Siniakovou!

Vítězkou střetnutí dvou držitelek divokých karet na halovém J&T Banka Ostrava Open se stala Tereza Martincová (61.), která v úvodní rundě vydřela po třech hodinách a šesti minutách výhru 5:7, 6:4 a 7:6(7) nad Kateřinou Siniakovou (50.). Martincová prohrávala v rozhodujícím tiebreaku už 0:5, poté čelila za stavu 5:6 mečbolu, přesto si nakonec zajistila postup do osmifinále, kde ji čeká ruská favoritka Anastasia Pavljučenkovová (13.).

20:44
Vocel divokou kartu nevyužil

Halový podnik v americkém Columbusu skončil pro Matěje Vocela (1268.) v prvním kole. Čtyřiadvacetiletý student univerzity v Ohiu podlehl v souboji držitelů divokých karet domácímu Američanovi Canyonu Kingsleymu (875.) až v rozhodujícím tiebreaku třetího setu. Pražský rodák, jenž se na challengeru představil poprvé od roku 2018 a na mezinárodním okruhu v této sezóně neodehrál do dneška ani jedno utkání, prohrál navzdory získané první sadě 7:5, 1:6 a 6:7(3).

17:22
Kolář se v Bukurešti neprosadil

Zdeněk Kolář (149.) po svém vítězném tažení challengerem ve Štětíně šestý triumf v řadě do sbírky nepřidal. Na dalším antukovém turnaji v rumunské Bukurešti vypadl čtvrtý nejvýše nasazený hráč překvapivě už v prvním kole. V tom Kolář nestačil na zkušeného šestatřicetiletého Tejmuraze Gabašviliho (273.) z Ruska. S bývalým 43. singlistou žebříčku ATP prohrál 5:7 a 4:6. V úvodním setu dokázal Čech ihned reagovat na ztracený servis ze třetího gemu, v jedenácté hře ale přišel Kolář o podání podruhé. Zkraje druhé sady si Kolář vypracoval náskok 3:1 a zdálo se, že se duel začíná překlápět na jeho stranu. Vítěz tří letošních challengerů ale nepotvrdil brejk a po sérii čtyř prohraných gemů nabral manko 3:5. Následně ještě stačil na servisu snížit, Gabašvili ale zápas dopodával čistou hrou.

16:43
Kopřiva si poradil s Copilem

Vít Kopřiva (199.) ukončil sérii čtyř porážek na profesionálním okruhu, když v úvodním kole antukového challengeru v rumunské Bukurešti přehrál domácího zástupce Mariuse Copila (248.) po hodině a 39 minutách dvakrát 6:4. Čtyřiadvacetiletý Čech rozhodl o svém úspěchu v prvním i druhém setu díky brejku ze závěrečné desáté hry. Nasazená sedmička vyzve v osmifinále Slováka Filipa Horanského (204.).

13:45
Jebavý a Veselý v deblu končí

Roman Jebavý a Jiří Veselý prohráli na halovém turnaji ATP v Nur-Sultanu v prvním kole čtyřhry s monacko-francouzským duem Romain Arneodo, Benjamin Bonzi 3:6 a 5:7. Čeští tenisté si v zápase vypracovali pět brejkbolů, ani jeden ale nevyužili. Sami ztratili podání v šesté hře prvního setu a v jedenáctém gemu druhého dějství. Veselý se v Kazachstánu zúčastnil i singlové soutěže, kde v pondělní úvodní rundě nestačil na Španěla Jaumeho Munara.

13:20
Macháč ztroskotal na Ramanathanovi

Tomáš Macháč (138.) dohrál na halovém challengeru ve švýcarském Bielu už v prvním kole. Dvacetiletý Čech, plnící roli nasazené čtyřky, podlehl Indovi Ramkumaru Ramanathanovi (192.) po pouhých 52 minutách hry 3:6 a 2:6. Macháč se v nevydařeném utkání nepropracoval ani k jednomu brejkbolu, naopak sám ztratil podání hned třikrát. Právě po boku skvěle servírujícího Ramanathana se Macháč představí ještě ve čtyřhře.

12:35
Vrbenský na úvod ztratil jen pět gemů

Michael Vrbenský (321.) prolétl na antukovém challengeru v portugalské Braze do osmifinále. Jednadvacetiletý Čech přehrál za pouhých 70 minut 6:1 a 6:4 o třináct let staršího Igora Sijslinga (328.) z Nizozemska. Bývalého 52. singlistu světa načal nymburský rodák sérií pěti získaných gemů v řadě. V prvním setu už Sijsling stačil odvrátit pouze hrozbu kanára. Ve čtvrté hře druhého setu ztratil Vrbenský poprvé vlastní servis, čímž přišel o vedení 2:0. Český tenista ale oplácel stejnou mincí a brzy znovu vedl o dva gemy. Za stavu 5:3 pak promarnil Vrbenský na příjmu dva mečboly, o pár chvil později už ovšem celkově čtvrtý při svém podání proměnil. V dalším kole jej čeká Němec Cedrik-Marcel Stebe (170.), pátý nejvýše nasazený účastník turnaje.