23:31
Tsitsipas si poradil s Medveděvem

Stefanos Tsitsipas (5.) potvrzuje svou parádní antukovou formu i na Roland Garros. Šampion z Monte Carla a Lyonu přehrál ve čtvrtfinále pařížského grandslamu Daniila Medveděva (2.) za dvě hodiny a 19 minut 6:3, 7:6(3) a 7:5. Řecký tenista zabojuje o postup do svého prvního grandslamového finále proti Alexanderu Zverevovi (6.).

19:50
Zverev rychle vyřídil Davidoviche Fokinu

Alexander Zverev (6.) potvrdil ve čtvrtfinále Roland Garros roli favorita, když bez potíží přehrál španělského tenistu Alejandra Davidoviche Fokinu (46.) 6:4, 6:1 a 6:1. Na výhru mu stačila pouze hodina a 36 minut. Zverev se v prvním setu trápil na podání, o které přišel hned třikrát. Nicméně do vedení o set se dostal díky brejku z desáté hry. Ve zbylých dvou sadách už byl při vlastním podání suverénní. Německý tenista postoupil do grandslamového semifinále potřetí v kariéře (Australian Open 2020, US Open 2020).

18:00
Martincová zvládla přechod na travnatý povrch

Tereza Martincová (94.) uspěla ve svém prvním letošním utkání na trávě, když na akci WTA v Nottinghamu porazila Američanku Caroline Dolehideovou (164.) za pouhých 63 minut 6:2 a 6:3. Česká tenistka, která si na Roland Garros zahrála druhé kolo, své soupeřce nenabídla ani jeden brejkbol.

17:40
Pavljučenkovová vydřela první semifinále na grandslamu

Devětadvacetiletá Anastasija Pavljučenkovová (32.) si zahraje poprvé v kariéře singlové semifinále na grandslamovém turnaji! Zkušená Ruska udolala ve čtvrtfinále Roland Garros svou deblovou parťačku Jelenu Rybakinovou (22.) po dvou hodinách a 33 minutách 6:7(2), 6:2 a 9:7. Rybakinová zahrála na první mečbol Pavljučenkovové dvojchybu. Ruská tenistka v semifinále nastoupí proti Slovince Tamaře Zidanšekové (85.).

17:24
Rosol zahájil travnatou sezónu výhrou

Lukáš Rosol (186.) přehrál v úvodním kole velkého travnatého challengeru v Nottinghamu Američana Maxima Cressyho (153.) za dvě hodiny a jednu minutu 6:4, 6:7(5) a 6:3. Američan v utkání nasázel hned 23 es, zároveň ale vyrobil 16 dvojchyb (Rosolova bilance činila 2:5). Zkušený český tenista rozhodl o své výhře brejkem ve druhé hře závěrečného dějství.

17:18
Kopřiva v Bratislavě prohrál s Kovalíkem

Kvalifikant Vít Kopřiva (261.) podlehl v prvním kole antukového challengeru v Bratislavě domácímu tenistovi Jozefovi Kovalíkovi (127.) 4:6 a 2:6. Slovenský favorit, jenž je na turnaji nasazen jako číslo 4, potřeboval na výhru hodinu a 27 minut.

15:48
Zidanšeková ve čtvrtfinále udolala Badosaovou

Tamara Zidanšeková (85.) přehrála ve čtvrtfinále Roland Garros Španělku Paulu Badosaovou (35.) za dvě hodiny a 26 minut 7:5, 4:6 a 8:6. Slovinská tenistka v rozhodujícím setu nejprve rychle dohnala manko brejku. Za stavu 6:6 odvrátila při svém podání tři brejkboly, aby v následující hře utkání na returnu ukončila.

13:58
Krejčíková se Siniakovou přehrály sestry Plíškovy

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou si při páté společné účasti ve čtyřhře French Open zahrají čtvrté semifinále. Druhé nejvýše nasazené tenistky turnaje v úterním odpoledním čtvrtfinále porazily krajanky Karolínu a Kristýnu Plíškovy dvakrát 6:4. Favoritkám se vydařil nástup do utkání, hned v první hře se ujaly brejku, o který o tři gemy později přišly. Za stavu 3:3 však udeřily podruhé, v závěrečné hře sady navíc odvrátily dvě hrozby soupeřek. Druhý set přinesl suverénnější výkony deblistek na podání. Jelikož Krejčíková se Siniakovou za stavu 2:2 zažehnaly šanci soupeřek a v deváté hře předvedly skvělou hru na returnu, tak mohly slavit postup mezi čtyři nejlepší páry turnaje.

13:04
Lehečka v Bratislavě navázal na úspěšnou kvalifikaci

Jiří Lehečka (278.) na challengerovém turnaji v Bratislavě vyhrál třetí zápas v řadě. Po úspěšné dvoukolové kvalifikaci si v hlavní soutěži poradil s domácí divokou kartou Lukášem Kleinem (256.) 4:6, 6:3, 7:6(4). Lehečka hned na úvod utkání neudržel podání, v závěru setu nezužitkoval čtyři brejkboly, tři přitom byly v řadě. Do druhé sady znovu vstoupil ztrátou servisu, při následujících dvou gemech na returnu však uspěl. Český mladík v závěrečné sadě měl dvakrát výhodu brejku, za stavu 6:5 zápas nedopodával. V tiebreaku sice za stavu 4:1 přišel o oba minibrejky, závěr utkání ale patřil právě úspěšnému kvalifikantovi. Lehečku v osmifinále čeká druhý nasazený a přemožitel Zdeňka Koláře Federico Coria (94.).

12:23
Nosková v juniorce napodobila Viďmanovou

Tři české juniorky už za sebou mají druhé kolo dvouhry. Po neúspěšném zápase Barbory Palicové a vítězství Darji Viďmanové se z postupu do osmifinále raduje Linda Nosková. Mladá Češka povolila pouhé tři hry Rusce Marii Bondarenkové, kterou porazila 6:3, 6:0.

12:15
Juniorka Viďmanová postupuje do osmifinále dvouhry

Darja Viďmanová si na letošním Roland Garros zahraje osmifinále dvouhry. Talentovaná česká tenistka ve druhém zápase neměla větší problémy s Běloruskou Alionou Faleiovou, kterou přehrála 6:4, 6:1.

12:11
Andreescuovou už nepovede Bruneau

Bianca Andreesucová (7.) se po čtyřech letech rozhodla pro změnu trenéra. Vítězku US Open 2019 tak po vzájemné dohodě už nebude koučovat Sylvain Bruneau. Andreesucová o této novince informovala na sociálních sítích.

12:04
Juniorka Palicová končí na deváté nasazené

Juniorka Barbora Palicová se na letošním Roland Garros rozloučila s působením ve dvouhře. Sedmnáctiletá Češka ve druhém kole singlu nestačila na devátou nasazenou Rusku Oksanu Selechmětěvovou 1:6, 2:6.

12:01
Bouchardová musela na operaci

Eugenie Bouchardová (117.) se musela podrobit operaci. Kanadská tenistka si v březnu zpřetrhala vazy v pravém rameni, což se donedávna snažila vyřešit konzervativní léčbou. Absentovat na okruhu by měla v několika následujících měsících, potenciální datum návratu však zatím nestanovila.

01:01
Martincová ve čtyřhře ztratila vedení

Tereza Martincová na turnaji v Nottinghamu končí hned po prvním zápase čtyřhry. Česká tenistka a její deblová parťačka Kristina Mladenovicová v úvodním kole nezvládly duel proti dvojici Mooreová, Silvaová po setech 6:2, 4:6, 9:11.